“Мандрівна виставка науки”: ідіть та експериментуйте!

Львів’ян та гостей міста 27 і 28 червня запрошують у експоцентр “Шувар” оглянути всеукраїнський проект харківських ентузіастів науки

Наука – його хобі, яке приносить задоволення. Він робить те, що любить, і любить те, що робить. Свого часу Сергій Биченко мав мрію та ідею втілити у життя мандрівні виставки науки і успішно це зробив. Тепер із командою мандрує Україною. В жовтні 2016-го на Харківщині розпочався проект “Мандрівна виставка цікавої науки”, який ініціювали двоє харківських просвітників та ентузіастів науки Сергій Биченко і Вікторія Круглова.
Проект стрімко розвивається та демонструє великий запит, зацікавлення і потребу в таких форматах представлення і промоції науки. Мета проекту – показати різноманітні наукові досліди, експерименти, винаходи і наукові явища кожній дитині, яка прагне та шукає знань.
Добре було б, якби такі виставки підтримувало Міністерство освіти та науки. Адже за наукою майбутнє. Ще б пак, Україні потрібна наукова інтелігенція!
Зокрема, у Львові 27 і 28 червня в експоцентрі “Шувар” (вул. Хуторівка, 4Б) львів’ян та гостей міста запрошують на “Мандрівну виставку науки”. Працюватиме вона з 11.00 до 15.00. Вхід безкоштовний! Приходьте та експериментуйте! Це буде круто! Отож, на відвідувачів чекають наукові досліди, винаходи та наукові явища, ігри для дорослих і дітей та, звісно, можливість експериментувати.
“Майже два роки їздимо з “Мандрівною виставкою науки” українськими містами. За цей час її побачили понад 130 тисяч школярів та учнів. Веземо до Львова інтерактивні експонати, які дозволять дітям зацікавитися наукою. Наука – це круто! Ми показуємо, що таке наука, чому вона цікава. Ми заохочуємо дітей до науки. Думаю, нам це вдається добре. З “Мандрівною виставкою науки” Харківщину вже об’їздили повністю, а також низку міст України. В дітей очі горять, коли вони бачать нашу виставку. Радію, що відвідувачам вона припала до душі. Тепер і Львів має можливість побачити все на власні очі. Запрошуємо!” – розповідає Сергій Биченко. Співрозмовник каже, що найцікавіше працювати з учнями 7 – 9 класів. “Для мене буде велике щастя і перемога, якщо п’ять зі ста дітей зацікавляться тим, що ми робимо. Себто з тих, що приходять до нас на виставку”, – каже Сергій Биченко. І додає: “Найважливіше в цьому проекті – чути дітей! Ми маємо завжди чути дітей, чути їхні враження”.

Що ж у Львові побачать відвідувачі? Інтерактивну пісочницю – відтак відчують себе інженером земної поверхні і таким чином вивчать географію та геологію. Також це “сходи Якова” – пучок низькотемпературної плазми, який піднімається вгору. Організатори запевняють, що це абсолютно безпечно. Це і так звані “потоки Бернулі” – гумовий м’ячик, який тримається в повітрі.
“Тішуся, що “Мандрівна виставка науки” авторства Сергія Биченка і Вікторії Круглової буде у Львові! Це так круто! Буде дуже цікаво! Виставка молодих науковців та ентузіастів з Харкова гостюватиме лише два дні, тому плануйте свій час і приходьте! Це чудова нагода зробити кілька днів літа своїх дітей цікавими і пізнавальними, – зазначає Юля Хомчин, депутат Львівської міськради. – Це маленький центр науки на колесах. Певна, що і дітям, і дорослим вона сподобається. Дітям варто розповідати про науку з практичного боку, що й робить Сергій Биченко. Складні фізичні та хімічні явища краще пояснювати дітям ось такими виставками. “Мандрівна виставка науки” дасть нам розуміння, наскільки це цікаво дітям-львів’янам. Казала і ще раз повторюся, що центр науки Львову конче потрібен! Він дуже на часі. Те, що центр науки потрібен Львову, вважає і депутат Львівської міськради Роман Федишин. Принагідно дякуємо, що він фінансово допоміг, аби харківську “Мандрівну виставку науки” побачили у нашому місті. Наукові гуртки є, а центру науки нема… Сподіватимемося, що врешті-решт у нашому місті такий центр буде”.
“У Львові вперше гастролюватиме парк науки, можна буде взяти дітей і показати їм  різні експерименти, природу різних явищ та й самим порозважатися. Я, наприклад, почувався фантастично в музеях науки і в Барселоні, і в Гдині. Дуже сподіваюся, що скоро такий з’явиться у Львові. Над цим активно працюють аж два проекти. Один веде Юля Хомчин, а другий – Парк науки та креативності у Львові”, – каже Всеволод Поліщук, активіст ГО “Креативне місто”.

Мандрівну виставку впродовж 2016 – 2017 років оглянули жителі Харківщини. Також вона побувала в багатьох містах і містечках України: в Енергодарі та Кам’янці-Дніпровській Запорізької області, Кривому Розі Дніпропетровської, Горішніх Плавнях Полтавської, Рубіжному і Сватовому Луганської, Чигирині Черкаської області, Святогірському інтернаті “Смарагдове місто”, що на Донеччині, а також у Житомирі та Полтаві. Географія проекту постійно розширюється. Виставку вже відвідали понад 130 тисяч школярів і вчителів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8943 / 4.38MB / SQL:{query_count}