Перинатальний: тут уже народжують!

Першою в оновленому пологовому з’явилася на світ дівчинка. Як після реконструкції працює медзаклад і що в центрі ще потрібно завершити

фото: Олег Огородник
“Дуже щаслива, що саме в оновленому перинатальному народила донечку. Просила Бога, аби обставини склалися саме так. Задоволена і європейськими умовами, і, звісно, чудовими лікарями. Народжувала в Лехновської Тамари Анатоліївни. Я їй повністю довіряю, тому зовсім не переймалася тим, що стану першою породіллею в центрі після кількох років реконструкції”, – розповідає “Львівській Пошті” львів’янка Марія Андрусів, щаслива матуся, яка 24 червня народила донечку – перше немовля  в оновленому пологовому.
Ще наприкінці квітня Президент України Петро Порошенко офіційно відкрив Львівський обласний перинатальний центр, що на вул. Дж. Вашингтона, 6. Однак відкриття двох корпусів – адміністративного і пологового – було символічним. До п’ятниці минулого тижня двері перинатального були зачинені, бо ще тривали внутрішні будівельні роботи, виробляли потрібні дозволи та сертифікати. Як запевняли “Львівську Пошту” в департаменті охорони здоров’я ЛОДА, “важливо було, не коли відкриють, а в якому стані, адже йдеться про життя та здоров’я матусь і діток”.
І ось 22 червня після довгого п’ятирічного простою пологовий нарешті запрацював! А в неділю, 24 червня, львів’янка народила там донечку. “У неділю, 24 червня, у стінах перинатального на світ з’явилася дівчинка вагою 2,890 кілограма та зростом 47 сантиметрів. Дитина і мати почувають себе добре. Ми щасливі, що перші пологи після реконструкції успішні”, – повідомив “Львівську Пошту” Ігор Потапов, в.о. директора Львівського обласного перинатального центру.
На черзі реконструкція третього гінекологічного корпусу. Ігор Потапов пояснив: для того, щоби пологовий запрацював, гінекологічний корпус не є обов’язковим. Тим часом пацієнток скеровуватимуть у інші медичні установи. Однак, звісно, добре, коли все поруч. Тоді перинатальну допомогу можна отримати в комплексі на одній території.
“Львівський обласний перинатальний центр завжди спеціалізувався на передчасних пологах. Після відкриття цього пологового жителі Львова та області зможуть отримати медичну акушерську допомогу в оновленому приміщенні завдяки сучасній техніці, у комфортних умовах та за допомоги висококласного персоналу. Відкриття центру вирішило дві проблеми нашого краю: по-перше, відсутність високотехнологічного перинатального центру в області, по-друге, працевлаштування персоналу, який тривалий період не мав роботи”, – зазначив у розмові з “Львівською Поштою” т. в. о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

П’ять перших пацієнток

Станом на обід 25 червня у пологовому перебувало п’ять пацієнток.
“Три жінки лежать у відділенні патології вагітності. Перебувають там для того, щоб усунути наявні ускладнення до народження немовлят. У центрі є одна породілля і одне перше немовля. Працюють усі підрозділи центру. Робота триває в звичному режимі. Медзаклад готовий приймати пологи. Усіх, що поступатимуть, оформлятимемо”, – запевнив Ігор Потапов.
У матеріалі “Львівської Пошти” “Перинатальний: чекаємо, аби народжувати!” директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак пояснила, що є кілька причин, через які пологовий був два місяці формально відкритий, а фактично закритий.
Зокрема, на той час центр ще не мав дозволу на використання наркотичних засобів, не було введене в експлуатацію обладнання і тривали будівельні роботи.
“Введення в експлуатацію передбачає випробування техніки та навчання персоналу. Станом на сьогодні цей процес щойно розпочався, тому що звести докупи усіх постачальників техніки вкрай складно. А цим процесом повинні займатися саме постачальники!” – наголошувала тоді головний медик Львівщини.
Та чи не найголовнішою причиною, через яку затримували відкриття центру, були будівельні нюанси, не передбачені під час його реконструкції. Однак хто ж у цьому винен?
“Не можна казати, що тільки будівельники. Відповідальність за ці недопрацювання лежать і на працівникові, який здійснював технічний нагляд за виконанням будівельних робіт. Тобто людина, яка впродовж останнього року здійснювала технічний нагляд, не попередила нікого про те, що є певні проблеми. Про те, що досі не облаштована центральна стерилізаційна, стало відомо за три тижні до символічного відкриття. Тому висуваємо великі претензії до технічного нагляду. Це з одного боку, а з другого – маємо великі претензії до управлінців перинатального центру. Тому що серед них є певні працівники, до повноважень яких входить здійснення нагляду за процесом будівництва”, – пояснила Ірина Микичак.
Тоді ж чиновниця зазначила, що навіть найкращий будівельник не знає особливостей лікувального процесу, відомих тим людям, які працюватимуть у операційних, пологових залах, лабораторіях, стерилізаційних. Саме тому медики повинні були узгоджувати ці нюанси з будівельками, аби пізніше не виникало курйозів, до прикладу, через надто вузькі дверні отвори, через які не зможе проїхати медичне обладнання. На жаль, цього не було, тому перинатальний ще два місяці після символічного відкриття доробляли, усуваючи недопрацювання.

Стерилізують обладнання у трьох медзакладах

Зі слів Андрія Васька, пологовому вдалося вирішити більшість питань, які блокували його відкриття.
“Більшість питань, які були на порядку денному на початку червня і які перешкоджали фізичному введенню в експлуатацію пологового, сьогодні вже неактуальні. Однак дотепер однією з основних проблем і завдань залишається доведення до експлуатаційного стану централізованого стерилізаційного відділення, яке, зі слів Ігоря Потапова, також неправильно спроектували, тому це приміщення потрібно переробляти. В.о. директора центру запевнив “Львівську Пошту”, що будівельники виправляють помилки (свої чи чужі – ще не відомо) власним коштом.
До слова, центральну стерилізаційну тут облаштовують у корпусі Б, в якому і далі працює будівельна компанія.
“Фактично пологовий відкрили, але наразі ще завершуємо обладнувати  стерилізаційне відділення”, – повідомив 25 червня Ігор Потапов.
“На даний момент стерилізацію інструментів і білизни для пологового, що на Джорджа Вашингтона, проводять у трьох медзакладах Львова – Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “ОХМАТДИТ”, Львівській обласній клінічній лікарні та у Львівському обласному кардіологічному центрі”, – повідомив Андрій Васько.
“Все обладнання та всю білизну піддають регулярній стерилізації, тому проблем не виникає”, – сказав Ігор Потапов.
Зі слів Андрія Васька, стерилізація за таким принципом – наразі тимчасове явище: “Докладаємо зусиль, аби щонайшвидше відкрити центральну стерилізаційну і мати доступ до стерилізації на місці”.

Чи буде гінекологічний корпус?

Будівельна компанія, яка виконувала роботи першої черги реконструкції перинатального центру, і далі працюватиме в третьому гінекологічному корпусі. Про дати й терміни ще рано говорити – все залежатиме від фінансування, повідомляла раніше “Львівську Пошту” Ірина Микичак.
“За попередньою інформацією, виділені кошти на продовження реконструкції центру. Зараз будівельники спільно з медиками доопрацьовують технічну документацію, щоб виконані роботи були не тільки якісними, а й комфортними для роботи медперсоналу!” – наголошує Андрій Васько.

Редакція “Львівської Пошти” вітає Марію Андрусів із народженням донечки! Зичимо дитині здоров’я, доброї долі та Божої ласки, нехай росте родині на радість! А колективу перинатального центру – успіхів в роботі та натхнення!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2765 / 4.41MB / SQL:{query_count}