Куди поїхати на цих вихідних?

П’ять локацій на Львівщині, які варто відвідати вже сьогодні

Якщо ви ще не мали планів на ці вихідні, або ж на наступні (дещо довші, бо державні свята), то є чудова можливість ознайомитись ближче із мальовничими куточками рідного краю. Пропонуємо далеко не їхати і відвідати еко- і природні локації Львівщини. До слова, управління туризму та курортів Львівської ОДА готує окремий путівник із такими місцями. 
“Спільно з обласним департаментом екології підбирали локації, де можна відпочити, погуляти. Путівник уміщатиме національні природні парки, регіональні ландшафтні парки і окремі місця, де мешкають тварини та ростуть рідкісні рослини. Додамо опис місцевості, маршрути, виокремимо речі, на які варто звернути увагу та фото. До речі, тут окреме спасибі нашому фотопартнеру Назару Короваю, який на волонтерській основі з нами співпрацює. Орієнтовно через місяць плануємо довершити цей довідник та презентувати його на одній із локацій”, – розповідає нашому виданню Наталія Табака, начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА. 
Із десятка таких місць співрозмовниця виокремила п’ять локацій, де сама уже побувала та  іншим рекомендує! 

Яворівський національний природний парк

Територія парку простягається своєрідним півмісяцем від с. Верещиця (Яворівський р-н) до с. Крехів (Жовківський р-н). Його протяжність із заходу на схід – 12-13 км, а з півночі на південь – від 2,5 до 12 км. Цікаво, що у його південно-східній частині проходить Головний Європейський вододіл, на схилах якого беруть початок річки, що належать до басейнів двох морів – Чорного і Балтійського. “Саме у цей час кожен для себе може знайти там чимало варіантів для відпочинку – як активного, так і пасивного. Цей регіон надзвичайно багатий на археологічні та історико-культурні пам’ятки. Адже тут, на території, що прилягає до національного парку, знаходиться василіянський монастир св. Миколая у Крехові (ХVІІ-ХVІІІ ст.), Троїцький костел з дзвіницею (1614 р.) та церква Вознесіння Господнього (1831 р.) у смт Івано-Франкове, печера на Страдецькій горі і церква Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІІІ ст.) у с. Страдч тощо. Також там цікава лісова місцевість, де поширені грабово-дубові, сосново-дубові, соснові ліси. Орієнтовно від Львова туди їхати 40 хв”, – розповідає Наталія Табака. 
У парку функціонує чотири комплексних автобусно-пішохідних маршрути: “Страдч – Чорні озера”, “Від Янова до Крехова”, “Сповідь часу” (родинне гніздо Шептицьких), “Яворівський полігон: минуле і сучасність”, а також чотири пішохідних еколого-пізнавальних стежок: “Стежка Івана Франка”, “Лелехівка”, “Верещиця”, “Голуби”. У зоні стаціонарної рекреації парку облаштовано місця масового відпочинку для туристів. Окрім того на прилеглих територіях знаходиться вісім баз відпочинку, а також бальнеологічні курорти “Шкло” та “Немирів” із цілющою сірководневою мінеральною водою типу “Нафтуся”. Парк було створено у липні 1998-го. Загальна площа національного парку становить 7 тис. га. 

“Сколівські Бескиди” + Тустань

Цей національний природний парк розташований у межах Сколівського і частково Турківського та Дрогобицького районів. Він охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу більше 35 тис. га. Територія парку розташована в околицях традиційних курортних місцевостей: Східниця, Сколе, Славське. Тут нараховують понад 30 мінеральних джерел різної бальнеологічної дії. А найвідомішою вершиною Сколівських Бескидів є гора Парашка (1268 м.) до якої ведуть добре промарковані маршрути від м. Сколе. “З-поміж іншого там є водоспади Гуркало, Лазний, Кам’янка, а неподалік нього й Мертве озеро (Журавлине). Поблизу водоспадів недалеко від с. Урич є історико-культурний заповідник “Тустань” з відомими урицькими скелями. Та, окрім цього, запрошую відвідати в цьому селі й цікавий музей”, – наголошує Наталія Табака.
Щоб ближче і простіше ознайомитися з природою парку, можна планувати подорож по еколого-пізнавальних маршрутах “Бутивля-Майдан”, “Бучина”, “Долиною річки Кам’янка” та “Лопата”. 

“Верхньо-дністровські Бескиди” + с. Розлуч 

А цей регіональний ландшафтний парк розташований в Старосамбірському районі. Загальною площа – 8 тис. га. Офіційно у цьому статусі його затвердили рішенням Львівської облради у 1997 році. “Якщо сюди навідаєтесь, можна сходити до місця, де бере початок річка Дністер – це в село Вовче (Турківський р-н). Проїхати туди можна гарною дорогою, яку вважають найкращою в Україні і по якості, і через панорамні види. У цьому ж напрямку варто заїхати в село Розлуч, де можна попити джерельної мінеральної води – “Содову” чи  “Нафтусю””, – веде далі начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА. 
На території парку проживає етнічна група бойків, збереглися церкви, побудовані у типовому бойківському стилі. 

Ранчо “Скарбова Гора”

Щось поближче Львова, всього за 10 хвилин їзди своїм транспортом (з боку Стрийської вулиці), співрозмовниця рекомендує відвідати ранчо “Скарбова Гора”. Воно знаходиться на території села Лопушна, що у Перемишлянському районі: “Ця локація для мене була справжнім відкриттям поблизу міста. Там є кінне господарство, де можна просто поїхати подивитися на коників і таким чином відпочити, або ж замовити екскурсію, кінну прогулянку на один – три дні. В тому числі з ночівлею просто неба”. 

Реабілітаційний центр “Домажир”

Як і для дітей, так і для дорослих цікавою та пізнавальною локацією буде притулок для бурих ведмедів “Домажир”, який розташований у Яворівському районі. Його відкрили торік у жовтні. Площа притулку – 20 га. Сюди привозять ведмедів, яких раніше використовували для тренування собак, тримали у ресторанах та цирках. Вхід на територію платний. “На місці можна замовити пізнавальну екскурсію. І спостерігати, як звірі проходять процес реабілітації і як вони живуть у дуже наближених умовах до природних. Також для приїжджих є зона перепочинку, де можна перекусити”, – резюмувала Наталія Табака.
До речі, цей центр буде вам по дорозі, якщо збираєтесь відвідати Яворівський парк. 
Додаткова інформація за матеріалами: ukrainaincognita.com, prolviv.com.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8846 / 4.4MB / SQL:{query_count}