Не проґавте чергу в садок!

Батькам, які отримали смс-повідомлення про зарахування дитини в дошкільний заклад, дали 30 днів для подачі документів. Інакше заявку перенесуть на наступний рік

Допоки одні батьки сушать мізки над тим, куди подіти дітей на час літніх канікул, чим їх зайняти, інші переживають, аби їхні малюки цього року таки потрапили в дитячий садок.
Із початку цього місяця до вчорашнього дня, 15 червня, батькам, діти яких були зареєстровані в електронній черзі у садок і виявилися “прохідними”, на телефон мало прийти смс-повідомлення про зарахування. Далі в батьків є лише 30 днів, аби принести документи у заклад. Якщо ж за цей час тато чи мама так і не зголосяться – не прийдуть у садок писати заяву, заявку автоматично перенесуть на наступний навчальний рік!

Ви у списку? Зголосіться!

Як зазначила головний міський спеціаліст із питань дошкільної освіти Наталія Клочко, станом на початок червня в дитячі садки Львова зарахують 6640 дітей. До кінця року дошкільнятами зможуть стати 7800 дітей. “Різниця в тому, що до кінця року ми плануємо відкрити більш ніж 20 додаткових груп у діючих садочках, в садочках, які ремонтують, а також у приміщеннях, які вивільнять від орендарів. Тому до кінця року ще будуть додаткові списки, батькам надходитимуть додаткові смс-повідомлення, відтак у багатьох дітей з’явиться ще один шанс потрапити у садок”, – пояснює співрозмовниця “Львівської Пошти”.
Зі слів освітянки, якщо батькам повідомлення про зарахування дитини в садок так і не прийшло, варто особисто звернутися до керівника закладу, знайти свою дитину в списку, вивішеному при вході до обраного садка, або звернутися безпосередньо у відділ освіти свого району. З моменту, коли прийде смс-повідомлення, батькам дають 30 робочих днів, аби вони принесли оригінал свідоцтва про народження дитини, його копію і написали заяву. Медичну довідку, яка також є загальнообов’язковою для зарахування дитини в садок, можна оформити згодом, після того, як батьки уточнять у завідувача, коли саме їхню дитину приймуть у садок.
“Однак після смс-повідомлення про зарахування дитину в садок одразу ж прийняти не зможуть – почнуть робити це щонайшвидше із серпня або й вересня! Річ у тім, що майже кожен львівський дитсадок у липні на три-чотири тижні припинить роботу з метою санації, прибирання чи відпусток. Якраз до того часу батьки встигнуть зробити всі медичні довідки”, – пояснює Наталія Клочко.
Якщо ж за місяць після отримання смс-повідомлення батьки так і не прийдуть до завідувача садка і не принесуть документи, це означатиме, що їхня заявка не буде зарахована. Її перенесуть на наступний навчальний рік! А ті батьки, що так і не отримали смс-повідомлення про зарахування дитини в садок, можуть бути певні, що їх у електронній черзі переведуть на 2019 рік.

Аби маля не плакало

Коли дитина вперше іде у дитячий садок, відчуває тривогу. Та інколи ще більшу тривогу відчувають батьки. Їх переповнюють неспокій, хвилювання через саму думку: як там наша дитина буде без рідних? Зі слів дитячого психолога Марії Гавірко, літні місяці – чи не найкращий час, щоби підготувати дитину до цього важливого кроку. “Готувати дитину до садка потрібно як мінімум за місяць. За цей час із нею можна погуляти біля дошкільного закладу, розповісти, що діти туди ходять охоче, бо їх там люблять, бавляться з ними. При цьому варто завжди нагадувати, що дитина вже виросла, що їй, як і мамі, час іти “на роботу”, – радить психолог.
А щоби було легше адаптуватися до умов дошкільного закладу, співрозмовниця радить удома частіше бавитися з дитиною в садок, а також наблизити хатній режим до садочкового. “Вдома дитина повинна вчасно лягати спати, раніше вставати, спати удень і додержувати режиму харчування. Так їй буде в садку набагато легше, – веде далі Марія Гавірко. – Після першого чи другого візиту в садок дитину не варто залишати там на цілий день. Це велика помилка батьків! Малюк повинен адаптуватися до садка поступово. За нормальних умов звикання може тривати до місяця”.
Плач дитини в садочку – нормальна річ. Цього, як каже психолог, не варто боятися. Усе, що мають зробити батьки, це з’ясувати причину плачу. “Розпитайте дитину, чого вона чекає в дитячому садку, а чого, навпаки, боїться. Постарайтеся розвіяти тривоги: підтримайте її, підкажіть, як краще здолати проблеми, яких вона боїться”, – радить психолог.

Богдан Остальський, головний педіатр Львова:
– Медична довідка для зарахування дитини в садок обов’язкова! Оскільки МОЗ скасувало форму №026/о первинної облікової документації “Медична картка дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)” і неврегульованим залишалося питання, яку довідку потрібно подавати для зарахування до дитсадків, у міському управлінні охорони здоров’я розробили свою форму довідки. Її вже затвердили наказом і розіслали в усі поліклініки та управління дошкільної освіти Львова. Сам медогляд ніхто не скасовував! Тобто, дитина, яка піде у садок, разом із батьками так само повинна обійти всіх необхідних фахівців (з переліком допоможе сімейний лікар). Після цього педіатр або сімейний лікар повинен оглянути дитину і виписати коротку довідку з виснов­ком. Вона має містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові дитини; дату народження; місце проживання; інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти. Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків у цій довідці може бути зроблений відповідний запис. Якщо ж батьки вирішать не вказувати у довідці діагноз дитини, лікар дасть застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Тоді медпрацівники дитсадка володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини. Також під час зарахування дитини до садка батьки мають подати довідку форми №063/о “Карта профілактичних щеплень”. Нагадаю, що вакцинація дітей є обов’язковою, відповідно до кількох законів – “Про захист населення від інфекційних захворювань” і “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя”! Якщо ж батьки відмовляються від вакцинації, керівник закладу, відповідно до цих законів, не має права приймати дитину в організований колектив, тобто може відмовити в прийомі документів!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6858 / 4.4MB / SQL:{query_count}