Парк розваг як за кордоном

Як у 2018-ому розвиватимуть Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, коли він остаточно позбудеться залишків радянщини та вийде на новий європейський рівень

фото: Діана Кормухіна
Не одне покоління львів’ян з дитинства пам’ятає каруселі “Сонечко”, “Сюрприз” та “Чортове колесо” у Парку культури. А традиція на вихідних вийти в люди з малечою, щоб покататися на атракціонах, і сьогодні залишається актуальною. Разом із тим залишаються й старі, “зношені” атракціони ще з радянських часів, які з року в рік лише перефарбовують в інший колір. До слова, найстаріший атракціон – “Орбіта” –  встановлений ще у 1987-ому.
“У Парку культури більшість каруселей радянські, на яких ще ми з чоловіком катались. Звісно, вони уже застарілі для сучасних дітей. Тим паче, за стільки років ці каруселі, мабуть, уже “зносились”. Однак парк атракціонів у Львові лише один, тож вибирати не доводиться. Зрештою, за 300 гривень можна усією сім’єю покататися на різних атракціонах, а в дитячому комплексі за цю суму дитина лише дві години на батуті пострибає”, – розповідає львів’янка, мама двох дітей Наталя.
На щастя, за останні роки Парк культури почали хоч трохи розвивати – закупили нові атракціони, відкрили чимало нових розважальних об’єктів. Водночас і ціни на атракціони зросли – найдешевший коштує 15 гривень, а найдорожчий – 30.

На меті – оновлення дитячих атракціонів

Сьогодні адміністрація Парку культури намагається із залишків СРСР зробити парк європейського зразка. Тому минулого року там встановили два атракціони, виготовлені в Італії – “Вежа падіння” та “Обертальні чашечки”. А до кінця року закуплять ще два нові, розповідає “Львівській Пошті” заступник директора Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького Лев Мікльош.
“Наразі нічого не закупили, проте невдовзі міськрада виділить кошти, і до 2019-го закупимо два нових атракціони, а відтак оновимо усі каруселі для найменших гостей. Тоді приступимо до оновлення атракціонів для старших дітей. Загалом уже замінили чотири радянські каруселі”, – каже Лев Мікльош.
З його слів, сьогодні Парк культури має чітку стратегію розвитку, згідно з якою парк вдосконалюють до європейського рівня.
Найдешевший атракціон коштує 15 гривень, а найдорожчий – 30
“Ледь не щодня тут щось відбувається – різні заходи, фестивалі. Тобто Парк культури користується популярністю серед мешканців Львова. Однак роботи ще дуже багато, аби він став справді парком атракціонів європейського зразка. Наразі над цим працює як адміністрація парку, так і Львівська міськрада. Певен, зміни, що відбулися за останніх два-три роки, очевидні!”, – наголошує Лев Мікльош.
Окрім оновлення основного складу каруселей, нещодавно на території Парку культури відкрили цілі розважальні об’єкти – “Нарнія” та “Маленька Скандинавія”. Там є різні каруселі, місточки і хатинки на деревах. Ціни становлять від 50 до 150 гривень.

Європейський досвід

Сьогодні Парк культури справді розвивають. Зокрема, ремонтують стадіон “Юність”, закупили нові атракціони для найменших діток та й рівень організації вищий, аніж був колись, розповідає “Львівській Пошті” депутат Львівської міськради, секретар комісії з питань культури, молодіжної політики і спорту Юлія Хомчин.
“Маємо розмежувати поняття культури і сам Парк культури. Оскільки він уже давно є місцем виключно розваг і спорту. Сьогодні там не залишилось нічого, що дозволяло б називати це місце Парком культури. Тобто насамперед там потрібно організовувати бодай якісь культурні заходи, реалізовувати культурні проекти”, – наголосила Юлія Хомчин.
З її слів, сьогодні у Парку культури досить примітивна форма організації розваг для дітей.
“Орбіта” – найстаріший атракціон у Парку культури, який встановили ще 1987-го
“Була із сином в одному з найбільших парків атракціонів у Відні, а також у Гамбурзі. Скажу відверто, наш Парк культури відстає. Більшість каруселей ще радянського типу. Певна, для такого великого міста потрібно зробити більше атракцій. Погоджуся, що для менших діток розваг у Парку культури вдосталь, проте для старших дітей і для дорослих бракує”, – каже Юлія Хомчин.
З її слів, щоб наблизити Парк культури до європейського рівня, насамперед потрібно збільшити кількість атракціонів.
“Є чимало різноманітних практик організацій парків атракціонів у світі. Тому при правильному підході до цього процесу, проаналізувавши європейський довід, у Львові можна організувати справді цікаве місце атракцій як для дітей, так і для дорослих”, – розповідає Юлія Хомчин.

Безпека понад усе

Уже понад рік у Парку культури працюють нові італійські атракціони, які закупили коштом Львівської мерії. Діти задоволені! А от старі атракціони проходять технічне обслуговування, огляд та експертизи, розповідає Лев Мікльош.
“Усі каруселі мають журнал технічного огляду. Щодня кожну карусель перевіряють перед запуском. Спершу технічна комісія має надати дозвіл на експлуатацію каруселі. Згодом експерти роблять експертизу металу та перевіряють атракціони на безпеку. Лише тоді надають дозвіл на їх експлуатацію. На щастя, ще жодного нещасного випадку не було”, – каже Лев Мікльош.
З його слів, якби каруселі були несправні, то ніхто б не дозволив їх запускати.
“Технічний стан цих атракціонів справді хороший, вони отримали відповідні сертифікати. До слова, частенько трапляються смішні ситуації, коли мами з дітками жаліються на те, що старі атракціони були цікавішими, ніж нові італійські”, – розповідає Лев Мікльош.
Найстарішому атракціону в Парку культури 30 років і це нормальний вік для каруселі, розповів “Львівській Пошті” директор Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького Олександр Молодий.
“Наприклад, у Великій Британії є атракціон, якому 110 років. Він працює, мешканці ним пишаються і не збираються його змінювати. До слова, у майбутньому плануємо вкласти мільйони доларів і купити нові атракціони, якщо, звісно, міськрада виділить кошти”, – каже він.


Кіно просто неба


Цієї п’ятниці у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького стартують безкоштовні кінопокази просто неба. Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Кіно у парку з KredoBank”. Кожної п’ятниці, суботи та неділі о 21.45 львів’яни зможуть безкоштовно подивитися фільм, який попередньо анонсуватимуть на сторінці у Facebook. До Дня захисту дітей відвідувачі переглянуть мультфільм “Монстри на канікулах”. Кінопоказ традиційно відбуватиметься на галявині перед головним входом у парк. До слова, фільм для недільного перегляду обиратимуть самі глядачі, попередньо віддавши свій голос на Facebook-сторінці. Нічні кіносеанси у Парку культури триватимуть до кінця вересня.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку:
– Сьогодні намагаємось максимально дбати про інфраструктуру в парках Львова, стежити за світовими новинками, щоб впроваджувати це у нас. На жаль, коштів завжди бракує. Проте наголошу, що розвиток парків для міста – пріоритетний напрямок! Тож намагаємось максимально виділяти кошти на їх розвиток. Наприклад, цього року вклали кілька мільйонів гривень у розвиток Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Насамперед відремонтуємо там хідники, щоб відвідувачі могли легко пересуватись територією парку. Оновимо стадіон “Юність” – відремонтуємо трибуни, роздягальні тощо. Також закупимо лавки, покращимо благоустрій парку для зручності мешканців. І найголовніше – оновимо атракціони, введемо електронну оплату за них. Щоправда, нові каруселі дорогі, тож оновлюватимемо їх поступово. Також сьогодні намагаємось втілювати закордонну практику розвитку парків. Наприклад, у Парку культури сьогодні можна замовити виготовлення лавки, присвяченої якійсь людині. Надалі при реконструкції парків намагатимемось черпати іноземний досвід. Нині цей процес лише запустили. Кожен парк у місті має свій цільовий характер і свого відвідувача. Зокрема, Парк культури призначений для активного дозвілля. Це місце, куди приїжджають люди з різних районів. Тобто Парк культури з одного боку є важливим місцем як для прогулянок та проведення часу, так і для подій – туди приходять батьки з дітьми, молодь. Також парк відіграє важливу роль з погляду розвитку території – поруч Стрийський парк та УКУ. Тож там стартує чимало нових проектів. Тому Парк культури є своєрідним природним центром, де люди можуть не лише розважатись, а й відновлювати сили, відпочивати, а також відвідувати різні заходи та фестивалі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2190 / 4.44MB / SQL:{query_count}