Хто ж очолить перинатальний центр?

Керівник обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак вважає, що медзакладу потрібна жорстка і сильна людина, яка мала б знайти порозуміння з колективом

Львівський обласний перинатальний центр, в якому жінки не народжують вже п’ять років поспіль, наразі без повноцінного керівника. Чому? На медичному конкурсі, який оголосила Львівська обласна рада, серед трьох кандидатів не обрали переможця. Нагадаємо, що на посаду директора  перинатального центру подавалися троє кандидатів – Марія Малачинська, керівник Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, Дзвенислава Москв’як-Лесняк, лікар міського пологового будинку №1 у Львові та Ірина Біль, працівниця перинатального центру.
Таким чином зараз перинатальний має виконувача обов’язків керівника – це Ігор Потапов. Відомий акушер-гінеколог з багаторічним досвідом роботи. Дуже багато жінок Львова та області народжувала саме в Ігоря Потапова.
“Нам, на жаль, не вдалося отримати нового керівника перинатального центру. Я свідома, що дуже зле, що немає керівника центру, – визнала під час зустрічі з мас-медіа директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. – Думки конкурсної комісії розійшлися, відтак не визначили переможця конкурсу… У свою чергу, департамент охорони здоров’я Львівської ОДА звернувся з поданням в управління майном спільної власності Львівської обласної ради, яке й призначає керівників у всі комунальні заклади обласної ради. Відповідно, управління на нашу пропозицію призначило в. о. директора перинатального центру Ігоря Потапова, який виконує і функції обласного позаштатного акушер-гінеколога. Медичну частину процесу Ігор Потапов знає досконало. Кадри перинатального центру також знає досконало”.
На запитання “Львівської Пошти”, чи буде і коли ще один медичний конкурс на керівника перинатального центру, а також, які б риси мав мати цей керівник, Ірина Микичак відповіла: “Повторний медичний конкурс оголошує управління майном спільної власності Львівської обласної ради. Я б особисто хотіла, аби його оголосили якнайшвидше! Вважаю, що керівник у Львівському перинатальному центрі має бути постійний, який візьме на себе всю повноту відповідальності, зокрема і стосунків всередині колективу. Не все є так просто там зараз… Загалом у перинатальному потрібна жорстка, сильна і знаюча людина, яка б займалася введенням в експлуатацію вже не стільки будівельної частини, скільки медичної частини. Це має бути людина, яка б мала знайти порозуміння з колективом. Водночас, це має бути людина, яка б  не танцювала під дудку колективу… Чому? Це має бути людина, яка прийматиме непопулярні рішення. А що таке непопулярні рішення у пологовому? Це боротьба з корупцією, боротьба з “договорняками”…
Якщо конкурс найближчим часом відбудеться, то буду пропонувати керівництву Львівської ОДА, аби ту людину, яка стане переможцем повторного конкурсу (а за неї мають ще проголосувати депутати Львівської облради) призначили виконувачем обов’язків. Це свого роду буде випробувальний термін до сесійного засідання (депутати йдуть на літні канікули“Львівська Пошта”)”.
Ба більше, коли запрацює перинатальний, то Ірина Микичак пообіцяла зобов’язати того, хто буде керівником центру, на всіх видних місцях написати: “Ремонт проведено за кошти платників податків і пологи тут безкоштовні”. Поза тим, для тих пацієнтів, які домовляються з лікарем, який, скажімо, є не на чергуванні, але вони хочуть народжувати саме у конкретного лікаря, буде напрацьовано тариф за пологи. І за такі пологи буде легалізовано оплату.
До слова, директор департаменту Ірина Микичак зазначила, що під час голосування на медичному конкурсі за керівника пеританатального центру вона “утрималася”.
Як писала “Львівська Пошта”, Марія Малачинська, керівник Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, серед кандидатів на конкурсі була найсильнішим і найбільш професійним кандидатом, з багаторічним позитивним досвідом праці. Такою є думка й медичної спільноти. Як писало наше видання, пацієнти, яким Марія Малачинська та її команда допомогли стати батьками, високо оцінюють її працю та професіоналізм.
“Марію Малачинську знаю багато років. Коли вона прийшла керівником в обласний центр репродуктивного здоров’я населення, у нас були непрості стосунки… Там були конфлікти з начмедом закладу… Поза тим, вважаю, що Марія з тим дала собі добре раду, об’єднала навколо себе людей. Там є порядок, є дисципліна. Вона могла б з випробовувальним терміном пробувати…”, – зазначає директор департаменту.
На запитання “Львівської Пошти”, які загалом медзаклади Львівщини нині є сильними і як оцінює роботу їх керівників, Ірина Микичак відповіла: “Однозначно, що сильний керівник в лікарні ОХМАДИТ. Це Мар’яна Возниця. Тут непростий, але сильний колектив. Вони багато речей переосмислили, змінили, скоротили майже 100 ліжок. Це і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який очолює Андрій Синюта. Він дуже багато речей змінив, є багато гарних планів. Багато зробили керівники і колективи кардіоцентру, онкоцентру, фтизіопульмонологічного центру. Це і обласний Центр репродуктивного здоров’я населення – це установа, в якій є багато позитивних речей. Тут є добра перспектива і великий потенціал як керівника, так і всього колективу. Це той приклад, коли керівник через жорсткі кроки знайшов порозуміння з колективом і сформував команду. У керівника Львівської обласної клінічної лікарні Михайла Гички та всього колективу гарні амбіції щодо ремонтів, зокрема частину вже зроблено (хірургія), частину зараз роблять (гінекологія)”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7526 / 4.39MB / SQL:{query_count}