А де ви вигулюєте свого чотирилапого?

У Львові лише два майданчики для вигулу собак та ще понад 50 непридатних зон для чотирилапих. Де власникам вигулювати своїх улюбленців і коли нарешті візьмуться за облаштування інфраструктури для тварин

Dog-парки – зони, де собаки можуть вільно гуляти, бавитися та займатися на спеціальних перешкодах. Тут домашні улюбленці можуть невпинно бігати виділеною їм територією, а власники не турбуються, що їхній собака втече, бо зона огороджена. Сьогодні у Львові лише два таких майданчики – у парку Франка та на вулиці Стрийській, 75.
“Тішуся, що такий майданчик зробили поблизу мого будинку. Тепер можу спускати собаку з повідця і не переживати, що він когось налякає або втече. Зрештою, для собаки таке місце – одне задоволення, бо можна вільно бігати, бавитися. Щоправда, дуже шкода, що таких зон у місті мало. Сподіваюся, що згодом таку інфраструктуру для чотирилапих розвинуть по цілому Львові. Адже це справді зручно для власників собак, а також для інших мешканців, які, до прикладу, гуляють у парках з дітками”, – розповідає мешканка вул. Стрийської пані Тетяна.

54 непридатні зони

За інформацією з 2011-го, у Львові налічується близько 54 зон для вигулу собак. Насправді на деяких з них неможливо вигулювати собак – це схили залізниці, схили цитаделі, русло Полтви, нові забудови тощо, розповідає “Львівській Пошті” директор ЛКП “Лев” Оксана Кошак.
“У Європі практика така – із собаками можна гуляти всюди, де це не заборонено. У Львові таке ж правило, єдина проблема – не передбачено місць, де це було би заборонено. А у місцях, які відведені для вигулу собак, немає належної інфраструктури для чотирилапих: контейнерів для прибирання за тваринами, біопакетів тощо. Тобто сьогодні місто має над чим попрацювати у цьому питанні”, – наголошує Оксана Кошак.
З її слів, сьогодні команда з Києва та ЛКП “Лев” активно працюють над аналізом тих зон для вигулу собак, які ще у 2011-ому виділила Львівська міськрада.
На територіях, які виділила міськрада, неможливо вигулювати собак – це схили залізниці, схили цитаделі, русло Полтви, нові забудови тощо
“Перевіряємо кожну таку зону, чи там справді можна вигулювати тварин. Ще розробляємо концепцію, за якою усі території для вигулу собак у місті будуть однаково позначені, поряд розташовуватимуться дошки, на яких будуть вказані правила для власників чотирилапих, а також там стоятимуть урни для прибирання за тваринами. Насправді сьогодні активно за це взялися, і я впевнена, що за два-три місяці уже подамо у міськраду проект благоустрою для вигулу тварин. Сподіваюсь, що його затвердять, а районні адміністрації долучаться до його реалізації”, – зазначила Оксана Кошак.

“Ініціатива має йти від міста!”

Потрібно розрізняти поняття майданчиків для вигулу собак і тих незрозумілих зон, які виділила міськрада, наголошує координатор громадської ініціативи Dog-Friendly Сity Ольга Кирилович.
За кордоном існують цілі парки, призначені виключно для вигулу собак
“Поки що маємо лише два майданчика – великий у парку Франка та менший на вулиці Стрийській. Що ж стосується тих 54 зон для вигулу собак, то з наступного тижня розпочнемо їх аудит, оскільки мешканці неодноразово скаржились на їхній стан. Зокрема, багатьох із них уже немає, бо на їх місці “виросли” новобудови, а інші захаращені або ж настільки маленькі, що собаку там не вигуляєш. Тож збиратимемо інформацію про кожну таку ділянку, далі зробимо публічний звіт, а згодом подамо його у
міськраду. Таким чином ініціюватимемо перегляд переліку зон для вигулу собак у місті, а радше – його скасування і виділення нових придатних територій”, – зазначила Ольга Кирилович.
Тож наразі ініціатива Dog-Friendly Сity готує проект із пропозицією облаштування майданчиків для вигулу собак за міжнародним досвідом. “У кожному парку маємо підготовлену ділянку, яка теоретично коли-небудь може стати повноцінною зоною для вигулу собак. Ця зона є пілотним проектом на 4000 квадратних метрів. Вважаю, що собачників треба нагородити такою зоною, щоб вони не створювали незручностей іншим людям, котрі відпочивають у парках”, – каже Ольга Кирилович.
З її слів, майданчик для вигулу собак у парку Франка відкрили, власне, за сприянням Львівської міськради. А майданчик, що на вулиці Стрийській, переміг у Громадському бюджеті 2016-го.
 “Однак надалі міськрада немає зобов’язань розвивати і будувати такі ж зони для вигулу собак у інших районах міста. Тож своєю діяльністю хочемо пояснити, чому це потрібно місту та за якою методикою потрібно будувати і облаштовувати такі майданчики. Певна, така ініціатива має йти насамперед від міста!”, – наголошує Ольга Кирилович.

Європейський досвід

За кордоном відгороджують частини парку для вигулу собак. У Львові маємо такий приклад лише у парку Франка, каже Ольга Кирилович.
“Часто у європейських містах майданчики для вигулу собак будують комплексно із житловими приміщеннями. До того ж, виділяють достатньо місця для таких зон, а не так як у нас, за старими радянськими стандартами – по 40 метрів. До речі, у Нью-Йорку, де досить мало вільних площ, будують майданчики для вигулу собак між будинками. Також за кордоном можна побачити цілі парки виключно для вигулу собак. Зазвичай туди їздять усією сім’єю на пікнік із домашнім улюбленцем”, – розповідає Ольга Кирилович.
Також вона додає, що собаки насправді дуже люблять такі майданчики – там вони займаються своїми справами, бігають, бавляться, гуляють.
“Наші люди часто сприймають такі зони як гетто. Тобто як певну заборону – ніде не можна гуляти з домашнім улюбленцем, лише у межах майданчика. Все ж варто розмежовувати поняття прогулянки із собакою – переміщення з однієї точки у іншу, та поняття вільного вигулу – зайти і спустити тварину на огороджену територію, де вона зможе вільно гуляти. Що стосується першого поняття, то це можна робити на вулицях міста, а спускати собаку з повідця можна лише на спеціально відведених майданчиках”, – наголошує Ольга Кирилович.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8141 / 4.4MB / SQL:{query_count}