“Зелена” енергетика для Львівщини

Наша область займає друге місце в Україні з розвитку альтернативної енергетики. У Пустомитівському районі відкрили сонячну електростанцію “Щирець-1”. Які є ще амбітні плани в регіоні?

фото: Діана Кормухіна (6)
Розвиток альтернативної енергетики – шлях до енергетичної незалежності держави. А будівництво сонячних електростанцій – один із напрямків розвитку відновлювальної енергетики. У 2017-ому Львівщина зайняла провідні позиції серед областей України за кількістю введених потужностей альтернативної енергетики. Цього року область теж не відстає – за понад чотири місяці тут відкрили уже три сонячні електростанції. Одна з них запрацювала 10 травня на Пустомитівщині – “Щирець-1” загальною потужністю 2 мВт. До слова, такої потужності вистачить, щоб забезпечити 90% потреб мешканців селища Щирець.
Окрім цього, нова сонячна електростанція дозволить збільшити частку альтернативної енергії в електроенергетиці України, знизить рівень використання вуглеводневих енергоносіїв при виробництві електричної енергії та сприятиме створенню потужного комплексу сонячних електростанцій.

Львівщина у трійці лідерів

У 2017-ому на Львівщині встановили 36 мВт потужності. Загалом нині область має 65 мВт встановлених потужностей електроенергії – це вітрові, сонячні, гідроелектростанції.
“Тішуся, що нині можемо вкотре продемонструвати напрацювання у напрямку енергетичної незалежності. Сьогодні Львівщина у трійці лідерів серед інших областей за кількістю відкритих електростанцій – джерел альтернативної енергетики. Причому сонячних можливостей у нас у рази менше, аніж у південних регіонах країни. Сподіваюсь, що такі наші успіхи показуватимуть прогрес України усьому світу, зокрема, іноземним інвесторам”, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
З його слів, важливо, щоб техніку, яку імпортують в Україну для будівництва сонячних та вітрових електростанцій, невдовзі виробляли саме на Львівщині. “Адже для області це додаткові робочі місця, додаткові можливості, у тому числі і для експорту. Надалі працюватимемо над цим”, – наголосив Олег Синютка.
З його слів, обсяги електроенергії, яку продукує Львівщина, є вищими, аніж заявлені цифри на початку 2018-го.
“Сподіваюсь, що така динаміка розвитку, коли Львівщина є другою після Херсонської області, збережеться і в майбутньому. До слова, поставили собі за мету, щоб у кожному районі Львівщини були додаткові генерувальні потужності. До кінця цього року плануємо відкрити ще вісім центрів альтернативної енергетики”, – зазначив очільник області.

“Щирець-1” – лише перша черга будівництва

У 2017-ому ТзОВ “Енергетична компанія “Сонячне поле” розпочало будівництво фотоелектричної наземної станції “Щирець-1”. Орієнтовна кількість вироблення електроенергії в рік становить 2169000 кВт/год. Загальна сума інвестицій – два мільйони євро.
“Загальна площа ділянки, на якій розташована електростанція “Щирець-1”, становить майже три з половиною гектара. Загалом на електростанції є 6400 сонячних панелей JAsolar, потужність кожної з них – 320 Вт. Звісно, на Львівщині є значно більші сонячні електростанції. Однак зазначу, що у Пустомитівському районі це лише перший об’єкт. До того ж це лише перша черга будівництва. Надалі плануємо відкрити ще одну таку ж у цьому районі”, – зазначив технічний директор ТзОВ “Енергетична компанія “Сонячне поле” Ростислав Станкевич.
З його слів, фотоелектрична наземна сонячна електростанція “Щирець-1” має потужність 2 мВт – цього обсягу вистачить, щоб покрити 90% потреб мешканців смт Щирець. До слова, тут мешкає 6 тис. населення.
“Важливо, що на електростанції немає жодних пристроїв, які б забруднювали атмосферу. Тобто “Щирець-1” – екологічно чистий об’єкт, який виробляє так звану зелену енергетику – відновлювальний запас енергії: сонце світить – електроенергія виробляється”, – розповідає Ростислав Станкевич.
З його слів, термін експлуатації сонячних панелей – 25 років. Важливо, що ця енергія екологічно чиста, і щонайголовніше – справді потрібна мешканцям. “Сонячне проміння потрапляє на панелі, які у свою чергу перетворюють енергію сонця і радіацію у електричну енергію. Ця електроенергія виробляється на постійному струмі. Згодом уся енергія, яку виробляють сонячні панелі, об’єднується у інверторі. Він перетворює постійний струм на змінний. Надалі ця електроенергія передається у мережу держпідприємства “Енергоринок”, – каже Ростислав Станкевич.
“Відкриття сонячної електростанції “Щирець-1” – ще один крок до енергетичної незалежності України. Сьогодні наша станція виробляє стільки енергії, для якої ТЕС мали б спалити 600 тонн вугілля. Тут важливий не лише екологічний аспект, але й політико-економічний – звідки вугілля потрапляє на наш ринок, і кому за це платимо”, – наголосив засновник ТзОВ “Енергетична компанія “Сонячне поле” Ігор Назаркевич.
Львів–Щирець–Львів
Михайло Мельник, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА:
– Цього року уже відкрили три сонячні електростанції. Дві з них дахові – у селі Сокільники та у смт Запитів. Також цього тижня відкрили третю наземну електростанцію “Щирець-1”. А до кінця 2018-го гарантовано відкриємо ще три сонячні електростанції у Яворівському районі. Окрім цих трьох електричних станцій, які невдовзі запрацюють, маємо ще сім проектів сонячних електростанцій, які нині на різних стадіях – хтось уже будує, хтось лише оформляє документи тощо. Загалом усе залежить від інвесторів, наскільки швидко вони будуватимуть. Можливо, декілька з цих проектів також відкриємо цього року. За 2017-ий за динамікою введених потужностей альтернативної енергетики Львівщина посідає друге місце після Херсонщини. Звісно, південні області мають значно більший потенціал у розвитку сонячної енергетики. Тобто конкурувати з ними немає сенсу. Та все ж Львівщина посідає провідні позиції за кількістю нових об’єктів та швидкістю їх будівництва, оскільки у нас працює так звана інвестиційна команда, яка допомагає інвесторам швидко пройти усі бюрократичні процедури. Певен: до 2020-го Львівщина на 100% реалізує ту кількість проектів альтернативної енергетики, яку постановив уряд!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7490 / 4.13MB / SQL:{query_count}