Промінчик уваги і тепла для самотніх

До Зелених свят для потребуючих Львівщини збирають допомогу. Одяг, взуття, постіль, засоби гігієни, солодощі – все, на що вони так чекають! Найбільше ці люди хочуть почуватися потрібними…

фото: Євген Кравс
У чи не найважчий період життя – на схилі літ – ці люди залишились сам на сам зі своїми проблемами. Окрім персоналу закладів, у яких вони доживають віку, їм нікому подати склянку води, вислухати, розрадити. Вже роками вони звикли дивитися у вікно і серед перехожих шукати очі своїх рідних, яким, на превеликий жаль, нема діла до проблем стареньких батьків…  Єдине, що хоч на якийсь час повертає їм віру в добро, це увага небайдужих людей, які регулярно навідуються до них зі смачними гостинцями і що найголовніше – добротою та любов’ю, яких так бракує в чужих стінах.
Волонтери і просто небайдужі люди привносять у буденність цих стареньких та немічних промінчики тепла і радості, співчуття і гарного настрою.
У березні-квітні для мешканців Львівського геріатричного пансіонату, госпісу в Угневі (Сокальський район) та людей із психічними розладами Монастироцького психоневрологічного інтернату, що на Жовківщині, збирали допомогу перед Великоднем – гостинці, одяг, побутові речі. До Зелених свят волонтери планують ще одну поїздку, аби потішити стареньких.
“Друзі та не байдужі люди! Вкотре дякуємо вам за всі пожертви для мешканців Львівського геріатричного пансіонату, Угнівського госпісу та Монастироцького психоневрологічного інтернату! Завдяки вам ці старенькі й немічні люди відчувають, що вони потрібні, що про них не забули. Наближається свято свят –Зіслання Святого Духа. І ми знову хочемо провідати мешканців Львівського геріатричного пансіонату (понад 360 осіб), госпісу в місті Угнів (26 осіб), Монастироцького психоневрологічного інтернату (160 осіб). Хочемо подарувати цим людям трішки святкового настрою та потішити їх невеличкими подарунками. Тому оголошуємо про збір продуктів і необхідних речей”, – каже волонтерка Тетяна Криворучко, яка вже третій рік поспіль збирає допомогу для потребуючих із Львівської області.

фото: фейсбук Тетяни Криворучко

Від солодощів до побутової хімії

“Потрібно пам’ятати, що є люди, які не мають рідних, які самотні і про яких держава практично забула. 75 відсотків їхньої пенсії від них забирають, а на 25 відсотків (близько 300 гривень) багато собі не дозволиш. Тому вони потребують нашої допомоги і підтримки!” – закликає волонтерка Тетяна Криворучко.
Із необхідних продуктів та речей є потреба в печиві (до кави, до чаю або інше нетверде в пачках), вафлях, цукерках, варенні, меді, чаю в пакетиках, різних крупах, макаронах, фруктах, постільній білизні (може бути вживана, аби чиста), одязі (також може бути вживаний, але охайний). Окрім того, існує потреба в засобах гігієни: милі, гелях для душу, шампунях, туалетному папері. Потрібні й підгузки (для дорослих, будь-якого розміру) та одноразові пелюшки, спідня чоловіча та жіноча білизна, шкарпетки, капці, побутова хімія.

Велика потреба в чоловічому одязі та взутті

Коли востаннє волонтери навідувалися до Монастироцького інтернату, то побачили, що справді є величезна потреба в одязі. Обіцяне від держави вбрання цього року пацієнти не отримали, тож ситуація, зі слів волонтерки, майже критична.
“Із одягом просто катастрофа. Держава виділяє для цих чоловіків два комплекти білизни, одні джинсові штани, одні спортивні, а також одну пару взуття… на цілий рік.  Але через проблеми зі здоров’ям цього одягу та взуття їм часто не вистачає. Практично все, що ми привозили в останні рази, одразу повністю розбирали. Тому прохання не бути байдужими і приносити щонайбільше чоловічого одягу і взуття! Сьогодні вже навіть не мовиться про те, щоби вони носили одяг відповідного розміру… Головне, щоб він у них взагалі був! Зокрема, існує нагальна потреба в спідній  чоловічій та жіночій білизні, шкарпетках. Дуже потрібна постіль. Але прохання – приносьте речі в більш-менш задовільному стані!” – наголошує волонтерка.
Збір продуктів і речей триватиме щодня, окрім вихідних, із 10.30 до 17.00 за адресою: м. Львів, вул. Вагилевича, 3/2-а. Допомогу можна надсилати “Новою поштою”: м. Львів, відділення “Нової пошти” №65, Тетяна Криворучко, тел. 097 945 62 53. Поїздки планують перед святом Трійці, у четвер-п’ятницю.
 
 фото: Євген Кравс
“Утім збір продуктів та необхідних речей триватиме постійно, що дасть змогу відвідувати стареньких частіше. Запрошуємо долучатися всіх.  Будемо вдячні за будь-яку допомогу!” – закликає Тетяна Криворучко.
Також можна долучатися фінансами. Зі слів волонтерки, останнім часом небайдужі люди пожертвували на потребу пансіонатів близько п’яти тисяч гривень.
“Це доволі велика сума, бо були часи, коли грошової помочі було зовсім мало. Та ми розуміємо, що в країні війна, економічної стабільності нема, люди втомлені… За зібрану суму – близько 5000 гривень докупимо стареньким на Зелені свята якихось гостинців або речей, яких бракуватиме. Днями якраз забрали дві великі посилки, які для немічних передали з Італії. Та для такої великої кількості потребуючих і цього недостатньо… Тож якщо хтось має бажання особисто відвідати стареньких – зголошуйтеся, будемо раді компанії”, – запевняє вона.
Принагідно волонтерка зазначає: “Самотні й немічні, на жаль, не потрібні рідним. Вони дуже чекають свята! Дуже хочуть любові і доброти, хочуть почуватися потрібними, хочуть бачити, що про них також хтось пам’ятає. Всі вони чекають нашого приїзду. Дуже хочуть щось нам розповісти, хочуть, щоб їх вислухали, поспівчували. Їм потрібна увага! Дехто з них пише вірші і хоче їх продекламувати. Ми ще раніше приїздили до них на свята, у тому числі й на різдвяні – возили кутю. Наші господині приготували таку смачну кутю – з горішками, родзинками, курагою. Всім стареньким вона дуже сподобалася, казали, така смачна, як колись удома”, – зазначає Тетяна Криворучко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1289 / 4.13MB / SQL:{query_count}