Перинатальний відкрили. Наразі символічно

Президент України офіційно відкрив Львівський обласний перинатальний центр, однак наразі невідомо, коли ж там прийматимуть пологи. На черзі ще реконструкція третього корпусу

фото: Діана Кормухіна (5)
Урочисто, з деяким пафосом, зате без стрічки, пологовий будинок на Джорджа Вашингтона, 6 фактично відкрито після затяжної п’ятирічної реконструкції. Це зробив особисто Президент України Петро Порошенко під час своєї робочої поїздки до Львова. У своїй промові він зазначив: “Вважаю, що відкриття цього об’єкта – найкращий спосіб захистити маленьких українців, створити відповідні умови, щоб надалі вони були здоровими і щасливими”.
Нагадаємо, раніше сюди двічі навідувався й глава уряду Володимир Гройсман. Перший візит був, ще коли всі роботи були “заморожені” (тоді й пообіцяли виділити перший транш грошей з державного бюджету), а вдруге – у лютому цього року, коли прем’єр-міністр інспектував проведення будівельних робіт. Процес реконструкцій під особистий контроль брало й обласне керівництво.
Загалом зі слів співрозмовників, зараз перинатальний центр готовий на 70%. Із трьох корпусів підрядники здали два – пологовий та адміністративний. На черзі третій – гінекологічний корпус. На завершення цього корпусу потрібно ще орієнтовно 50 млн гривень.
На відкритті були присутні керівники міста та області, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, нардепи від Львівщини, представники колективу і містяни.

75 ліжок для пацієнток

Як пояснив заступник голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, медзаклад повністю відкриють орієнтовно через рік. Загальні суми для завершення робіт називали різні – від 111 млн гривень до 180 млн грн. Тепер же, за словами Володимира Гірняка, кошторисна вартість реконструкції становить понад 244 млн грн. А за останні два роки з державного та обласного бюджету витратили 123 млн грн. Загалом у лікарні передбачається 75 ліжок для жінок.
“Сьогодні це лише символічне відкриття медзакладу. Справжнє відкриття буде тоді, коли тут народиться перша дитинка. На цей момент відкрили лише два корпуси перинатального центру. Усі працівники повернуться до своєї роботи лише через рік, коли повністю відкриють пологовий”, – наголосив Володимир Гірняк.
Наразі в нових палатах ще доставлятимуть апаратуру. Понад 80% – це нове обладнання, його підключатимуть та тестуватимуть. 
“Індивідуальні пологові зали, операційні, реанімаційні – сьогодні це все презентували в обласному перинатальному центрі. Cтіни операційних виконані за останніми технологіями із антибактеріального покриття. Тут встановлена сучасна система вентиляції”, – розповіла лікар-неонатолог Львівського обласного перинатального центру Ярослава Редик.
Що ж до колективу, то ще до закриття медзакладу на реконструкцію більше ніж 450 осіб перевели на півставки або відправили у довготермінову відпустку. Наразі обіцяють усіх повернути, хоча в процесі реорганізації можливе і скорочення.
“Сподіваюсь, усі повернуться до роботи. Оскільки колектив висококваліфікований та згуртований. У тих лікарнях Львова, де вони нині працюють, ними справді захоплюються”, – каже Ярослава Редик.
Додамо, під час робочого візиту Петро Порошенко вручив колективу обласного перинатального центру сертифікат на придбання УЗД-апарата.
“Насправді коштів, які офіційно виділяють, не вистачає на усе необхідне. Тож цей сертифікат неабияк важливий для центру. Зокрема, ця новітня апаратура європейського зразка допоможе діткам народжуватись здоровими, а жінкам після пологів продовжувати щасливе життя!” – наголосила Ярослава Редик.

Екскурс в минуле

Львівський обласний клінічний перинатальний центр (вул. Джорджа Вашингтона, 6) побудований ще у далекому 1986 році як пологовий будинок №2. У 1990 році його реорганізували у перший в Україні перинатальний центр. Ще у 2011-ому таких в Україні було лише чотири. У жовтні 2013-го року перинатальний центр закрили на ремонт. Проте через брак коштів наступного року роботи призупинили. Тоді ж відновили, і знову через недостатнє фінансування припинили реконструкцію будівлі. Через це працівники перинатального центру часто організовували акції протесту та перекривали вулиці.
Через наполягання депутатів від Львівщини та, зокрема, численні звернення очільника Львівщини Олега Синютки, на початку лютого 2017-го Кабінет Міністрів України розпорядився виділити 45 мільйонів гривень на закінчення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру. В обласному бюджеті знайшли ще 25 млн гривень, а з міської скарбниці виділили 7,4 млн гривень. Зокрема, на ці кошти провели роботи із реконструкції системи водопостачання та системи теплопостачання. Загалом цього вистачило на реконструкцію лише двох корпусів – пологового та адміністративного.

Лікарня без офіційного господаря

До цього часу конкурсна комісія не змогла визначити переможця конкурсу на посаду директора Львівського обласного перинатального центру. Конкурс оголосили ще 14 березня. Двічі засідання переносили. Востаннє – 16 квітня. Тож медзаклад наразі без керівництва.
Нагадаємо, на вакантну посаду претендує троє осіб: Ірина Біль – завідувач відділенням перинатального центру, Дзвенислава Москвяк-Лесняк – лікар міського комунального клінічного пологового будинку №1 м. Львова та Марія Малачинська – директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення.
Тимчасово функції керівника візьме на себе виконувач обов’язків – Лариса Янів. Водночас на цьому тижні Ірина Микичак висловила думку, що цю посаду має зайняти абсолютно нова людина – не працівник перинатального центру.
“Звісно, ми враховуватимемо думку трудового колективу, громадськості, депутатського корпуса та зважатимемо на фаховий рівень претендентів на цю посаду. Оскільки керівник насамперед має забезпечити надання якісних послуг. Наступного тижня відбудеться засідання конкурсної комісії. Якщо жоден з претендентів не отримає більш як п’ять балів з дев’яти, то оголосимо новий конкурс”, – резюмує Володимир Гірняк.

Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації:
– Відкриття Львівського обласного перинатального центру – вкрай важлива подія для Львівщини. Завдяки спільним зусиллям держави, Львівської облдержадміністрації і Львівської облради нарешті зуміли це зробити. Кошти на перинатальний виділяли як з держбюджету, так і з обласного бюджету. Тобто всі перейнялись необхідністю вирішення цього питання, тому й отримали бажаний результат. Загалом за майже п’ять років чимало коштів було скеровано на цей об’єкт. Тож для Львівщини цей день – справжнє свято. Надалі проситимемо додаткові кошти у держави на виконання необхідних робіт у третьому гінекологічному корпусі. До слова, сьогодні будівельні роботи у корпусах тривають.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3094 / 4.15MB / SQL:{query_count}