Як розвиватимуть Шевченківський гай

У Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького відреставрують пам’ятки архітектури, облаштують паркінг та зведуть адмінбудівлю. Роботи розпочнуть наприкінці року

У Львові дали старт новим інфраструктурним проектам, які планують реалізувати в Шевченківському гаю.  “Ми маємо спільне розуміння того, щоб максимально розвиватися. Насамперед це стосується адміністративного корпусу, де сьогодні розміщується, власне, персонал музею”, – повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Крім цього, з його слів, на території музею планують облаштувати інформаційно-освітній центр ім. Климентія Шептицького, для якого вже знайшли місце. До слова, вже заплановано провести в ньому конференцію, присвячену дослідженню історій і традицій родини Шептицьких, інформує прес-служба ЛМР.
Також у Шевченківському гаю побудують приміщення для монахів, кошти на яке, зі слів Андрія Москаленка, закладені в бюджеті міста.
“І важливий четвертий проект –  паркування. Оскільки ми бачимо, що під час заходів весь цей район переповнений, ми повинні подумати й про те, щоб була доступність до подій для людей з інвалідністю”, – додав Андрій Москаленко.
Зі слів Наталії Бунди, керівника департаменту розвитку ЛМР, першими практичними кроками буде встановлення інформаційних таблиць, які передуватимуть встановленню нових об’єктів.
“На будівництво стоянки для автомобілів вже навіть отримали дозвіл з інспекції Держбудконтролю України, з Києва. Тобто вже можемо встановлювати паспорт об’єкта. Там готовий майданчик, не потрібно зрізати дерева. Маємо вже повністю всі документи: і робочий проект, і державну експертизу, і дозвіл на будівництво”, – зазначив Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.
На брифінгу також прийняли рішення відреставрувати дев’ять пам’яток дерев’яної архітектури (церква, хати, вітряк) та звести адмінкорпус на території музею просто неба. Розпочати будівництво мають наприкінці поточного року.
Як уже не раз писала “Львівська Пошта”, навесні минулого року громадськість била на сполох, що, мовляв, музей потрібно рятувати від занепаду. Тоді ж заявляли: пам’ятки руйнуються, землю “відмінусовують” та ще й планують будівництво візит-центру, яке аж ніяк не на часі. Після резонансу у львівських мас-медіа вперше за останні кілька років із міського бюджету розвитку виділили близько 2,5 млн грн на порятунок і реставрацію об’єктів Музею народної архітектури та побуту. Тоді ж керівництво музею зобов’язали напрацювати спільно з представниками духовного та культурного середовищ міста вдосконалену Стратегію розвитку музею, яку в липні представили в Українському католицькому університеті.
Зазначимо, серед схожих музеїв просто неба, які ще працюють в Україні, є Національний музей народної архітектури та побуту України в Пирогові, Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”, а також Закарпатський музей народної архітектури та побуту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9531 / 4.09MB / SQL:{query_count}