«Відчуваю Квітку дуже рідною…»

Співачка Оксана Муха – про сольний тур містами Західної України «KVITKA: Два кольори» та концерти у Львові

Львів в очікуванні світлих, радісних і потужних концертів-2018: у театрі ім. М. Заньковецької 28 і 30 квітня співачка Оксана Муха даватиме сольний концерт у рамках туру «KVITKA: Два кольори». Тур, присвячений 65-річчю з дня народження легендарної Квітки Цісик, зараз успішно триває містами Західної України. Хто ще не придбав квитки – поспішайте!
Тішить те, що щораз більшає тих, що люблять творчість співачки Оксани Мухи, її люблять, нею захоплюються, її концертів так чекають. Ще б пак, вона співає серцем, співає наживо і професійно! Вона нам, слухачам, дарує такі неймовірні емоції. Музика Оксани світла, комусь вона піснями дарує натхнення, комусь – віру, когось підтримує і лікує… В її піснях стільки любові! Глядач дякує їй за щирість, за свято, яке вона дарує піснею. Як уже писала «Львівська Пошта», Оксана Муха є володаркою Гран-прі І Міжнародного конкурсу ім. Квітки Цісик.
Під час туру «KVITKA: Два кольори» гастрольний графік дуже насичений – команда вже побувала у Долині, Коломиї, Івано-Франківську та Бориславі. Будуть ще концерти у Золочеві, Козовій, Тернополі, Стрию, Мостиськах, Дрогобичі, Радехові, Луцьку, Червонограді та Жовкві.
У Львові концерти відбудуться в театрі ім. М. Заньковецької: два 28 квітня – о 17.00 та 19.30 і один – 30 квітня о 19.30. Спеціальні гості концерту в місті Лева – народна артистка України Ніна Матвієнко та скрипаль-віртуоз Олександр Божик.
«Соціально-культурним проектом «Дякую тобі, Квітко!» в рамках туру «KVITKA: Два кольори» хочемо, аби якнайбільше людей дізналося про Квітку Цісик. Таким чином дякуємо їй, вшановуємо її пам’ять. Квітка своєю працею піднесла українську пісню на світовий рівень і ця пісня стала королівською! Отож, цим туром популяризуємо нашу українську пісню», – каже «Львівській Пошті» Оксана Муха. – Тур – це мої концерти вдячності Квітці. Цією програмою ми репрезентуємо і популяризуємо її творчість. З Квіткою Цісик я зростала, навчалась, любила, з її пісень почалось моє професійне життя. Вона подарувала мені пісенний світ такої духовної і професійної якості, якого ще й донині нема в Україні. Квітка вклала колосальний труд, велетенський ресурс – духовний і матеріальний, додала свій талант і репутацію, аби в одному з трьох своїх альбомів написати: «Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу. Присвячую поривам нескореного українського духу і його безнастанним змаганням по обох боках океану», – веде далі Оксана Муха.
У програмі концертів «KVITKA: Два кольори» – найкращі пісні із репертуару Квітки Цісик, які звучатимуть як у автентичних, так і в оригінальних аранжуваннях. Разом із Оксаною Мухою на сцені будуть симфонічний оркестр і ROCK ORCHESTRA.
Соціально-культурним проектом «Дякую тобі, Квітко!» в рамках туру «KVITKA: Два кольори» хочемо, аби якнайбільше людей дізналося про Квітку Цісик
«Дякую Тобі, Квітко! В мене було чудове дитинство, у якому Ти була мені подругою. Ти відкрила мені такий дивно-кольоровий світ пісні, в якому тепер живу. Мріяла колись подякувати Тобі, поговорити, доторкнутись – і таки доторкнулась через Твої пісні, через Твого сина Едді. Він – Твоє відображення, лише що хлопчик. Усмішка, ямочки, чоло і очі, такі радісні – все Твоє. Уявляла малою, як дарую Тобі листівку, малюнки (їх малювала насправді). Тепер чуюся в силі співати для Тебе. Мої концерти – дарунок Тобі – мій концерт до твоїх уродин», – таким теплим був перший пост у соцмережі Facebook Оксани Мухи про тур «KVITKA: Два кольори».

– Квітка Цісик повернулась до нас голосом Оксани Мухи», – так у 2011-ому резюмувала народна артистка України Ніна Матвієнко по завершенню I Міжнародного конкурсу ім. Квітки Цісик. Оксано, як ти тепер розцінюєш ці слова Ніни Митрофанівни? Це твоя місія, тій талант, твоя праця, чи Божий промінчик…
– Щойно зараз я до кінця зрозуміла, що мала на увазі Ніна Матвієнко… Я розумію, що й досі дуже багато людей не знає, хто така Квітка Цісик. На жаль… Ми не маємо її в ротації, у засобах масової інформації згадують раз на рік про неї. На жаль… Я просто маю продовжити те, що вона розпочала. Маю нагадувати людям про неї. І не думаю, що тут питання саме в голосі… Хоча голос також схожий. Наші тембри схожі. Насамперед тут є дійсно місія. Так, я чітко розумію, що маю місію.
– Водночас слово «місія» означає і велику відповідальність, і велику працю…
– Так, це велика відповідальність. Це бажання зробити професійно і по-доброму. Той орієнтир, який Квітка побудувала на нього орієнтуюся, і продовжую. Ми пишаємося Квіткою, пишаємося її піснями. Ми з Дмитром Кацалом працюємо над тим, щоб якомога більше пісень подати так, аби ними пишалися. Щоб українці нарешті відчували себе гордими своєї пісні та музики.
– У твоїй творчості Квітка Цісик наче тебе охороняє і підтримує….
– Так. У мене є з нею особливий зв'язок, який мені важко пояснити. Це проглядається впродовж всього мого музичного життя.
– Оксано, як відбулося твоє знайомство з творчістю легендарної Квітки Цісик?
– Моє знайомство із Квіткою було дуже романтичним. Ми з батьками щороку їздили з наметами в гори, ставали над водоспадом Кам'янка. Був вечір, вогонь, зорі, шум річки... І тут батько включив в машині касету із піснями Квітки Цісик, яку привіз з-за океану. Тоді я вперше почула її голос. Було мені 6 чи 7 років. І в мене з'явилась подруга – Квітка. Ще будучи дитиною, я мріяла з нею зустрітися. У моїй юності були пісні Квітки, вони мене підтримували…
Щаслива, що з дитинства Квітки було багато присутньо у моєї житті. Уявляла навіть, що ми балакаємо, малювала для неї малюнки… Ми вдома часто слухали її пісні, переписували для друзів касети. Коли я чула її голос, мені здавалося, що вона тут, біля мене.
Пригадую, як у дитинстві, не знаючи, як Квітка виглядає, уявляла її надзвичайно доброю, красивою жінкою. Такою вона і виявилася. А ще пам'ятаю, як плакала, слухаючи її «Журавлі», зовсім малою…
Як Квітка змогла достукатись до дитини?.. З Квіткою у моєму житті відбулось багато прекрасних подорожей: дорога – гарний час на гарну музику. Так в дорозі я підспівувала їй і мріяла колись зустрітись... Не склалось, на жаль.
Той орієнтир, який Квітка побудувала на нього орієнтуюся, і продовжую. Ми пишаємося Квіткою, пишаємося її піснями
Кілька років тому мала радість зустрічі на фестивалі «Союзівка», що недалеко від Нью-Йорка, із Майєю Лев – двоюрідною сестрою Квітки Цісик. Нещодавно вона приїздила до Львова, бачилися і спілкувалися з нею.
У США Майя познайомила мене зі сином Квітки! Таке враження було, що я до неї доторкнулась: цей хлопець так схожий на свою маму! Едвард – це копія Квітки. Усмішка, брови, ямочки, чоло – все Квітчине.

У нас із Квіткою багато схожого. Батько Квітки і мій батько – Володимири. Як і сестра Квітки, моя сестричка – піаністка. Квітка народила сина, і мені Бог дав синочка. Ми обоє скрипальки, пластунки і невеличкі за зростом. Та найбільш схожими є наші голоси. Конкурс ім. Квітки Цісик і моє Гран-прі…
У Львові концерти відбудуться 28 і 30 квітня. З нами працюватиме симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії, буде мій друг-скрипаль Олександр Божик, чекаємо Ніну Матвієнко
Ця перемога – наче підтримка від неї. Цей конкурс – наче вона подала мені руку… Це її підтримка! Підтримка у складному життєвому виборі: хто ти, пісне; чи мені тебе співати? Ці питання мені якось задав Дмитро Кацал, з яким працюємо вже понад десять років. Саме він відкрив у мені талант співу. Я ж вагалась, чи мені варто співати, чи зможу...
І ось ця перемога, і слова Ніни Матвієнко: «Квітка Цісик повернулась до нас голосом Оксани Мухи». Це був для мене найбільший подарунок. Дякую тобі, Квітко, що ти була, є і будеш зі мною!
Альбоми Квітки Цісик – надзвичайного рівня! Аранжування, написані для неї Джеком Корнером, говорять про те, як він її любив, як відчував її голос – і підкреслив його феноменальними аранжуваннями. Досі не знаю кращих аранжувань для тих відомих українських пісень, які співала Квітка. А Ед Ракович записував її голос на студії. У цій роботі також відчувалася велика любов. Усе, що зробили ці люди, – з любов'ю і на найвищому професійному рівні. Тепер ми, українці, маємо, чим пишатися. Дякую тобі, Квітко!”
Квітка і я – наче як два магніти… Відчуваю Квіткою дуже рідною! Квітка співала пісні так – там надзвичайно багато любові! Багато любові і людського тепла! Ця любов є така всеохоплююча. Квітка мене фактично спонукала, аби я співала. А переконав, що я маю талант до співу Дмитро Кацал, за що йому вдячна!
Дякую за любов до моєї творчості, за те, що приходять на мої концерти! І що найбільше тішить – приходять цілими родинами, у вишиванках, з гарним настроєм!
Наша співпраця триває з 2007 року. 11 років праці… Торік ми зробили три сольні програми – «Без пафосу», «Різдвяний Unplugged», «Від Шевченка до Костенко». Це було випробовування для мене – чи витримаю такий темп. Благо, що все вдалося. Ба більше, здобула колосальний досвід у 2017-ому.
– Як бачимо, 2017-ий був підготовчим до 2018-ого. Тепер у тебе сольний тур містами Західної України «KVITKA: Два кольори» – це 16 міст і 17 концертів. Потужний тур. Минулий рік, як на мене, був роком випробувань на витривалість, міцність та силу духу.
– Саме так. Тепер маємо тур «KVITKA: Два кольори». Дуже гарний тур містами Західної України. Давно мріяла і планувала, що зробимо для Квіти концерт-присвяту до її Дня народження. Дмитро мене підтримав. Згодом вирішили робити соціально-культурний проект – подорож по 16 містах. Левова частина пісень присвячена творчості Квітки Цісик, також звучать народні пісні, лемківські, пластові, є кілька пісень з проекту «Від Шевченка до Костенко».
– Скажи, будь ласка, які з пісень чи пісню Квітки Цісик ти любиш найбільше?
– Можу сказати про доленосну для мене, з якою перемогла на I Міжнародному конкурсі ім. Квітки Цісик, – а це пісня «Тече річка невеличка». А виокремити якусь одну з пісень Квітки є дуже складно… Кожна одна гарна. Загалом Квітка вибрала перлини з поміж українських пісень.
– Якби… Якби Квітка була жива, була поруч і ти мала можливість з нею зустрітися і поспілкуватися. Про щоб ти з нею говорила? – О, я б хотіла поїхати з нею в гори!
– У гори, бо що ти вперше її пісню чула в горах, біля водоспаду? – Ти сама дала відповідь на це запитання. Так! Як би мені хотілося з нею поїхати в гори і наговоритися!
– Недарма ж ми всі так любимо відому пісню Івасюка «Я піду в далекі гори» – її так гарно співала Квітка, її так ніжно співаєш ти. Від твого виконання пісні аж мороз по шкірі….
– Дякую, мені приємно.
– Розкажи, будь ласка, детальніше, якими будуть концерти у Львові?
– У Львові концерти відбудуться 28 і 30 квітня. З нами працюватиме симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії, буде мій друг-скрипаль Олександр Божик, чекаємо Ніну Матвієнко. Звісно, буде дует з пані Ніною. Це буде акапельно. Плануємо відеозапис концерту У Львові, аби потім показати глядачам, які не зможуть прийти на концерт.
Тішуся, що мій слухач – це дуже інтелігентна публіка
– Колись ти мріяла про великий концерт, присвячений пам’яті Квітки Цісик. Так гарно, що мрія здійснилася. А про що тепер мріє співачка Оксана Муха?
– Дійсно, так радісно, коли мрії здійснюються. Мрію про запис альбому пісень з проектів «Від Шевченка до Костенко» та «Без пафосу», запис альбому колисанок. Мрію потрапити в Єрусалим, поїхати з дитиною на море. І ще є багато планів і задумів, які хочу, аби реалізувалися.
– А що для тебе, творчої людини, сьогодні є натхненням?
– Люди. Люди, яким потрібна моя творчість, пісні. Дякую за любов до моєї творчості, за те, що приходять на мої концерти! І що найбільше тішить – приходять цілими родинами, у вишиванках, з гарним настроєм! Колись приходили молода чи старша пара, то зараз на концерти приходять великі українські родини, з дітьми і внуками. Це так радісно! Це таке творче щастя!
Тішуся, що мій слухач – це дуже інтелігентна публіка. Дякую батькам, які мене так підтримують! Дякую команді, яка поруч – бенду, Дмитру Кацалу, Андрію Лоїку, Галині Гузьо, Олі Максим’як.
– На твою думку, чи готові у 2018 році українці слухати своє, українське? Чи полюбили ще більше своє, українське?
– Ми дуже над цим працюємо, щоб полюбили своє, українське. Звісно, у музичному просторі побільшало української пісні. Люди значно більше підтримують українську пісню і виконавців, аніж колись. Це бачимо по кількості концертів. Ситуація краща, ніж колись. Та ще є багато праці…
Пісня у такий нелегкий для України укріпляє, духовно насичує людей, пісня дає світло, віру, надію та любов. На одному з концертів до мене підійшла жінкам і сказала: «Дякую вам, ви мені додали стільки сили! Сили піснею! Сили далі жити». Це так багато для нас, людей творчих.
Розмовляла Ірина Цицак
Квитки на сольний концерт Оксани Мухи у Львові
в касі театру ім. М. Заньковецької (032-235 55 83), а також на сайті: 

Дмитро Кацал, композитор, продюсер сольного проекту Оксани Мухи «KVITKA: Два кольори», директор і художній керівник Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик»:
– Тур «KVITKA: Два кольори» успішно триває, настрій у команди позитивний. Ще б пак, дуже гарно нас приймають глядачі! А як красиво, коли пісні зал співає разом із Оксаною Мухою! Публіка, мов бутон квітки розквітає – від цього дуже радісно на душі. Глядач вже чекає на продовження – нас чекають знову у тих містах, де ми щойно побували. Звісно, приїдемо з новими та цікавими програмами, зокрема й на Різдво. Відтак тур «KVITKA: Два кольори» – це і промотур творчості співачки Оксани Мухи, який послужить їй добру службу на майбутнє. Оксана в цьому турі, як, зрештою, і на інших концертах, викладається на сто відсотків. Невдовзі нас чекає Львів – 28 і 30 квітня. Для команди це дуже відповідальні концерти. Глядач побачить і почує, хто є Оксана, і ким для нас є Квітка. Певен, що відпадуть закиди, що вона повторює чи копіює Квітку Цісик. ВОНА ЇЇ ПРОДОВЖУЄ! Той рівень, на який піднесла Квітка Цісик українську пісню, – рівень професійності, щирості та відповідальності. На концерт до Львова приїде Ніна Матвієнко, буде скрипаль-віртуоз Олександр Божик, оркестр, група, буде і бек-вокал… Загалом радіємо, що маємо свою публіку, а вона проукраїнська, справжня і щира. Пісня Оксани Мухи несе зміст, і глядач це цінує, за це шанує і любить Оксану, чекає на її концерти. Запрошуємо і чекаємо на концертах!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3086 / 4.25MB / SQL:{query_count}