Пам’яті Героїв Небесної Сотні

Меморіал у Львові планують збудувати до лютого 2019-го

Після тривалих розмов цього тижня у місті на “Губернаторських валах”, що на вулиці Кривоноса, міська влада, родини учасників Революції Гідності, духовенство та автори проекту урочисто заклали пам’ятну капсулу з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Споруджуватимуть меморіал за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу, який тривав з 1 листопада 2016-го до 1 лютого 2017-го. Серед 25 конкурсних проектів журі вибрало переможців – авторський колектив зі Львова у складі Андрія Лесюка, Марії Яструбчак, Христини Пундак. За проектом-переможцем, меморіал складатиметься з двох частин: пішохідного моста і площі зі стелою у сквері. Між пагорбами вздовж вул. Кривоноса буде пішохідний міст з пандусом, який матиме скульптурну природу і буде об’єктом всередині з експозицією Героїв. Цей міст буде виводити на терасу, яка зараз не експлуатується (зі сторони вул. Замкової), де буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні. На місці майбутнього простору відкриваються панорами на місто.
“Насправді буде видно дуже асоціативні речі на цьому меморіалі. Кортенівська сталь, яка вжита як основний матеріал меморіалу, асоціюється з вогнем Майдану. Особи різних вікових груп зможуть безперешкодно переходити через міст, читаючи щоденну хронологію Майдану. Тут відкриються нові видові точки, які львів’яни та гості міста часто не бачили. Зокрема, на Домініканський собор”, – зазначив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Додамо, ухвалою сесії міської ради виділено 15 млн гривень на спорудження цього пам’ятника. Роботи розпочнуть вже найближчим часом і за планом вони триватимуть до лютого 2019-го.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7234 / 4.06MB / SQL:{query_count}