Чиї маршрутки їздитимуть Львовом?

До кінця року мерія планує придбати 150 автобусів на умовах фінансового лізингу, частину з яких привезуть із Білорусі

фото: Олег Огородник
Під час засідання постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики погодили придбання 150 автобусів у двох виробників: 50 автобусів у ТОВ СП “Електронтранс” та 100 автобусів МАЗ, білоруського виробника, інформує прес-служба ЛМР.
“На сьогодні близько 75% ринку автобусів – це приватні перевізники. Їхній процент виходу на маршрути 39-43%. Тому цього року нам треба купити 150 автобусів, щоб вирішити питання перевезення мешканців Львова. Один і другий виробник гарантують, що можуть поставити свої партії автобусів у зазначені терміни, тобто впродовж 2018 року”, – доповів Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань.
Також депутатська комісія інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики погодила, якщо у ТОВ СП “Електронтранс” буде перевиконання замовлення, то додатково розглянуть можливість закупівлі ще певної кількості одиниць у цього виробника.Зазначимо, що 22 березня депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу “Про затвердження Програми закупівлі рухомого складу (автобусів) на умовах фінансового лізингу” та ухвалу “Про надання ЛК “АТП №1” дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу”. А в лютому на львівських дорогах протестували роботу великогабаритних білоруських автобусів МАЗ.
Як писала “Львівська Пошта” у матеріалі “Львівське Львову не потрібне”, Львів цього року вирішив купляти автобуси не тільки в нашого львівського виробника, а й привозити транспорт із-за кордону. Зі слів заступника міського голови Львова з питань ЖКГ Сергія Бабака, в АТП-1 розглядали різні пропозиції від українських та закордонних виробників.
“Дивимось все – українські, турецькі, польські й білоруські автобуси. У всіх є переваги і недоліки. Та які саме закупимо, мають аналізувати механіки”, – зауважив Сергій Бабак, інформує прес-служба ЛМР.
Зазначимо, що у Львівській мерії, зокрема, розглядали пропозиції турецьких виробників автобусів Temsa, BMC, Karsan. Водночас обласне керівництво тоді розцінило наміри міської влади Львова закуповувати автобуси іноземного виробника як “економічний шовінізм”, з якого знову “стирчать вушка” антиукраїнської позиції.
“Це називається шовінізмом в економіці або ж просуванням антиукраїнських речей. Переконаний, що суспільство разом з урядом повинне об’єднатися на підтримку українського виробника”, – зазначав раніше Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації.
Таку ж позицію висловив і віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, який у ці дні перебував з робочим візитом у Львові: “Ми не повинні сьогодні купувати автобуси, які з десяток років проїздили дорогами Європи чи Азії. На міських перевезеннях, приміських повинні бути наші виробники транспорту. Бо уряд України, зокрема прем’єр-міністр, створили всі умови для проведення спільної кооперативної роботи”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6443 / 4.09MB / SQL:{query_count}