Благородні і зі сильною енергетикою!

Локації, де у Львові можна покататися на конях, скільки коштує таке задоволення та чому це корисно для здоров’я

фото: Діана Кормухіна (5)
Львів без коней – не Львів! Щодня у середмісті роз’їжджають карети з кіньми, у парках вигулюють поні, які катають дітей, а родзинкою міста Лева є унікальний серед пострадянських країн іподром, на якому споруджена скакова доріжка європейського зразка.
Історія кінних скачок на Галичині сягає ще ХІХ століття. Відтоді є перша згадка про відведення окремого поля для скачок. Згодом поляки побудували іподром у районі Стрийського шосе. Однак у 1960-их цю територію зайняв Львівський автобусний завод, який витіснив іподром далі. Новий кінний комплекс урочисто відкрили у 1977-ому. Рекорди швидкості, чудова організація і зручна доріжка вивели Львівський іподром на вершину популярності. Сьогодні ж кінна арена Львова припинила проведення скачок. Тепер там є лише конюшні, які приватники орендують у Львівського іподрому, і дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) “Буревісник”.
“Верхова їзда покращує осанку та впливає безпосередньо на душевний стан людини. Недарма кажуть, що у цих благородних тварин сильна енергетика. Уже після кількох занять, коли минає страх, вершник починає бодай трішки відчувати коня. Однак будь-хто, мабуть, не зможе кататись верхи. Адже коні відчувають агресію, злість. Потрібна спокійна, врівноважена людина, котра справді любитиме те, чим вона займатиметься на конюшні”, – розповідає учениця ДЮСШ “Буревісник” Соломія.

Де покататися верхи

Сьогодні у Львові чимало приватних конюшень. Покататись верхи можна на Львівському іподромі, у “Бухті Вікінгів” та на “СКА”. Ціни різняться – від 250 до 600 гривень за одне заняття.
У школі верхової їзди Марії Бродської, що на вул. Клепарівській, 39а, разове заняття тривалістю 60 хв. коштує 600 грн. Школа спеціалізується на заняттях з початківцями (дорослими та дітьми). Також там навчають вершників, готують до змагань, організовують кінні прогулянки та фотосесії (детальніше за тел. 097 700 62 66).
“Сівши раз у сідло, ви не зможете відмовитись від незабутніх і незрівнянних вражень та емоцій, якими вас щедро обдарують коні. Протягом заняття ви матимете нагоду поспілкуватись з кіньми, погодувати їх, дізнатися про особливості характеру і, звісно, поїздити верхи. В кінці тренування зможете зробити цікаві фотографії з коником”, – каже засновниця школи Марія Бродська.
У кінному клубі “Темпо”, що на вул. Клепарівській, 39а, чотири заняття на місяць коштує 1600 грн, а разова 30-хвилинна прогулянка лісом обійдеться у 450 грн (детальніше за тел. 097 966 96 50).
У кінно-спортивному клубі “Вікторія”, що на Львівському іподромі, можна навчитись верхової їзди, як завдяки приватним заняттям, так і на секції, яка щороку проводить новий набір. Вартість одного заняття 200 грн за 30 хв. або 300 грн за 45 хв. Жодного додаткового спорядження із собою мати не потрібно – всім необхідним забезпечують безпосередньо на місці (детальніше за тел. 067 673 66 21).
У конюшні Horse House, що на Львівському іподромі можна навчитись верхової їзди завдяки приватним урокам. Вартість – 250 грн за 45 хв. заняття з тренером (детальніше за тел. 098 241 67 06).
У кінно-спортивному клубі Lemberg Horse Club, що на Львівському іподромі, заняття проходять виключно з інструктором. Вартість заняття – 300 грн за 60 хв. У клубі тренують дітей і дорослих, організовують прогулянки верхи та проводять іпотерапію (детальніше тел. 067 685 55 20).
У кінному клубі “Бухта Вікінгів”, що за 12 км від Львова в напрямку Бібрки, можна замовити або спеціальне заняття з верхової їзди, або ж прогулянку верхи. Година такого задоволення коштуватиме вам 600 грн (детальніше за тел. 067 512 55 55).
Дитячо-юнацька спортивна школа “Буревісник” проводить заняття з кінного спорту лише для дітей. Заняття безкоштовні, відбуваються тричі на тиждень. У початковій групі їх проводять три рази на тиждень, у старшій – щодня, окрім неділі.
“Нині у ДЮСШ “Буревісник” проводиться набір дітей віком від 10 до 13 років у секцію кінного спорту. Обов’язковою умовою для учнів ДЮСШ є участь у спортивних змаганнях. Оскільки заняття безоплатні, то за кошти батьків купують необхідне для коней. Однак це лише за власним бажанням. Щоб потрапити на навчання, необхідно безпосередньо у школі заповнити спеціальну анкету, а також пройти медогляд і отримати страхівку. Навчальний семестр починається у вересні та триває до травня. Записуватись потрібно наприкінці серпня”, – розповіла тренер ДЮСШ “Буревісник”.

Ціна виправдана

Отже, урок верхової їзди у Львові вам обійдеться щонайменше у 250 гривень. Чимало, якщо врахувати, що займатись потрібно бодай один-два рази на тиждень, щоб навчитись вправно кататись верхи. Чому ж цей вид спорту такий дорогий? “Насправді догляд за конем потребує чималих коштів. Наприклад, щомісяця коням потрібно робити так званий манікюр, ціна якого приблизно 1000 гривень. Не говорячи вже про спорядження, харчування тощо. До слова, у Львові заняття їзди на конях дешевші, аніж у інших містах. Так, у Києві урок верхової їзди коштує від 500 гривень, а у нас від 300. Люди, які професійно займаються кінним спортом, запитують, чому так дешево. Справді, часто буває так, що вершники, які мають власних коней, заробляють кошти виключно на їх утримання”, – розповіла “Львівській Пошті” Вікторія, старший тренер у КСК “Вікторія”, що на Львівському іподромі.
“Коня потрібно утримувати – насамперед, годувати. До того ж на будь-якого коня посадити людину і вчити кататись не вийде. Потрібна спеціально навчена тварина, спокійна, яка реагуватиме на усі команди вершника. Також щодня коня треба вигулювати, чистити, годувати. Це все робить людина. Окрім цього, амуніція для коней теж дуже дорога”, – розповіла власниця коня на Львівському іподромі Людмила.


Коні лікують!

Реабілітація за допомогою коней – так звана іпотерапія – в Україні стає дедалі популярнішою. Зародилася вона ще у 90-их роках минулого століття, а сьогодні центри, які надають послуги іпотерапії, можна знайти у кожному регіоні. Лікарі наголошують, що іпотерапія допомагає не лише фізичному розвитку дитини, а й піднімає самооцінку. “Верхова їзда є і спортивна, і терапевтична (лікувальна). Тому напрямок тренування відрізняється. Спортивна їзда вимагає чималих навантажень, у вершника піднімається тиск тощо. Тобто перед тим, як почати займатись, людина має поцікавитись у лікаря, чи їй можна займатись таким видом їзди. Серед протипоказань можуть бути внутрішні проблеми, післяопераційні стани внутрішніх органів, опорно-рухового апарата тощо. Загалом протипоказань мало”, – зазначає Вікторія. Водночас верхова їзда сприяє одужанню людини, поліпшує стан здоров’я та підвищує самооцінку. “У нас займаються поранені під час АТО, люди після операцій, аварій та дітки з ДЦП. Однак у цих дітей також можуть бути протипоказання, тож важливо спершу обговорити це з лікарем. Також верхова їзда корисна для дітей-аутистів, гіперактивних діток та для людей із різними важкими психологічними станами. Насамперед сприяє біомеханіка руху – сидіння верхи, рівна спина, зосередження. Однак не менш важливою є біоенергетика коня, яка дуже добре впливає на психіку людини. Пригадую випадки, коли гіперактивні дітки, які займались верховою їздою, ставали спокійнішими, а ті діти, які ніяк не могли заговорити, починали розмовляти. Тобто енергетика цих благородних тварин має безпосередній вплив на організм людини”, – каже Вікторія. З її слів, температура коня на 1,5-2 градуси вища, аніж у людини, за рахунок чого тіло людини прогрівається зсередини. Тож лікарі часто радять їзду верхи, щоб вилікувати ту чи іншу недугу. Також цілком нормально, коли людина боїться вперше сісти на коня. “Страх – це нормально. Тобто боятись коня, чи впасти з нього – це природно для людини. Тим паче, саме страх акумулює увагу, дисципліну. Важливо, щоб тренер під час заняття завжди був поруч”, – наголошує тренер Вікторія. “Коні, як і дельфіни, лікують своєю енергією. Чимало діток з ДЦП, діти-аутисти лікувались завдяки цим благородним тваринам”, – наголошує вершниця Людмила.

Чому коні є незамінним чинником одужання

• Під час занять іпотерапією відбувається одночасне тренування слабких м’язів і розслаблення перенапружених. Верхова їзда залучає всі групи м’язів, особливо внутрішні м’язи стегна.
• У того, хто займається, покращується рівновага і досягається чітка орієнтація в просторі.
• Значно підвищується самооцінка, що є дуже важливим для подальшої адаптації та соціалізації хворих дітей.
• Усе це стає можливим через об’єднання енергетичних полів коня та людини, оскільки доведено, що у коня дуже сильне біополе, яке здатне позитивно впливати на організм людини.
• Температура коня вища на 1,5-2 градуси, за рахунок чого тіло має термальну обробку і функціонує набагато краще.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.4213 / 4.16MB / SQL:{query_count}