Відреставрувати брами і вхідні двері

ЛКП “Архітектурно-археологічна служба” планує реалізувати 50 заявок від мешканців на співфінансування реставрації вхідних дверей і брам

ЛКП “Архітектурно-археологічна служба” продовжує програму співфінансування реставрації історичних дверей і брам, започаткованої в рамках українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” (GIZ), який діяв у Львові з 2009 до 2017 року, інформує прес-служба міськради.
Протягом 2018 року міськрада готова допомогти із реставрацією 50 вхідних дверей та брам у історичному ареалі міста. Станом на сьогодні від мешканців подано 29 заявок.
Після їх опрацювання в архітектурно-археологічній службі проведуть попередній опис брами і визначення попередньої вартості робіт. Місто готове покрити 70% вартості, 30% мають оплатити мешканці. Залежно від розміру та стану брами реставрація може тривати до трьох місяців. Якщо це вузькі двері (такі, як у більшості будинків на пл. Ринок), їх реставрація займає до 1,5 місяця, інформує tvoemisto.tv. Розпочати реставрацію перших об’єктів планують найближчими тижнями.
“Мешканці будинку на вулиці Кониського, 5 уже готові до співфінансування, готові підписувати договір. Вартість робіт, яку на початку оцінили, була 50 тисяч гривень. Натомість столяр, який виконуватиме роботи, оцінив їх у 38,5 тисячі гривень. Відповідно із них 70% фінансує наше ЛКП, а 30% оплачують мешканці”, – розповіла директор ЛКП “Архітектурно-археологічна служба” Тетяна Балукова.
З її слів, щоби подати заявку на участь в програмі співфінансування реставрації вхідних дверей і брам, мешканці можуть звертатися в управління охорони історичного середовища (вул. Валова, 20, каб. 12, ЛКП “Архітектурно-археологічна служба” або за тел. 297-51-32).
Нагадаємо, що у Львові впродовж 2009 – 2017 рр. діяв проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” (GIZ). У рамках цього проекту в співфінансуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам. 70% вартості робіт фінансувало німецьке товариство, 30% мешканці. 1 лютого 2018 року виконком ЛМР продовжив дію програми “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. Згодом у німецькому товаристві GIZ заявили про повернення у Львів із новим проектом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8828 / 4.08MB / SQL:{query_count}