Місія: розширити географію польотів

Зі Львова запустили чотири нові рейси до Дортмунда, Гданська, Катовіце, Ольштина. Куди ще невдовзі зможемо полетіти і за скільки?

фото: Діана Кормухіна (3)
Історія Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького багата та цікава. Ще минулого століття через летовище проходило безліч міжнародних авіаліній – щоденні польоти до Праги, Відня, Бухареста, Гданська тощо. Життя в аеропорту вирувало до розпаду Радянського союзу. Після розпаду СРСР багато напрямків закрили, авіарейсів бракувало. Часто львів’янам, щоб добратись у якесь іноземне місто, доводилося спершу потягом їхати до Києва, а звідти вже летіти.
Донедавна аеропорт наче перебував у сплячці. І лише за останній рік львівське летовище ожило – об’єми авіаперевезень зросли на 50%, аеропорт прий­няв мільйонного пасажира, а географію польотів суттєво розширили. Вдалося залучити дві лоукост-компанії – угорську Wizz Air та італійську Ernest Airlines. Інші авіакомпанії збільшили частотність рейсів. Мета аеропорту на 2018 рік – забезпечити якісний та відносно недорогий сервіс для пасажирів, відкрити ще більше нових рейсів та залучити до співпраці бодай дві нові авіакомпанії.

Квитки від 569 гривень

Цього тижня прямий рейс з’єднав Львів з польськими містами Гданськ і Катовіце та німецьким Дортмундом завдяки авіакомпанії Wizz Air. На кожному з цих рейсів прилетіло та відлетіло по 120-160 осіб.
“Рада вітати нові напрямки. Зокрема, над сполученням Львів – Гданськ працювали близько року – вели перемовини, обмінювалися делегаціями, черпали досвід одне в одного. Тішусь, що серед нових напрямків є саме Гданськ – чудове місто з прекрасним розташуванням. Тішуся, що зуміли відкрити пряме сполучення з ним”, – наголосила гендиректор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська. З її слів, загалом кількість авіанапрямів з Польщею зросла до семи, а до кінця року їх буде вже 10. “Тішуся, що маємо таку хорошу співпрацю з містами Польщі. Відтепер маємо сім польських напрямків зі Львова до Варшави, Вроцлава, Гданська, Катовіце, Познані, Бидгоща, Ольштина”, – зазначила Тетяна Романовська.
Зі Львова до Гданська можна полетіти у понеділок та п’ятницю. Вартість квитків стартує від 569 грн в один бік. Зі Львова до Катовіце можна полетіти у понеділок та п’ятницю. Вартість – від 569 грн в один бік. Зі Львова до Дортмунда можна полетіти у четвер та неділю. Вартість – від 819 грн в один бік.
Також цього тижня польський авіаперевізник LOT відкрив рейс Львів –Ольштин, який здійснюватиме польоти у вівторок та суботу. Вартість квитків стартує від 800 грн у один бік.
“Свідома, що цей напрямок ще потрібно розвивати. На жаль, на першому рейсі прибуло лише 33 особи, а на відліт був лише один пасажир. Тобто поки що до нас їде більше поляків, бо чимало львів’ян навіть не знають про Ольштин. Команди з промоцій наших міст могли б обмінятися заходами, які підвищили б інтерес до цього напрямку. Наприклад, провести прес-тури та продаж туристичних пакетів, які зацікавлять людей подорожувати Львовом та Ольштином”, – наголосила Тетяна Романовська.

Львів – Гданськ: перший пішов

На відкриття нового рейсу із Гданська прилетіла делегація на чолі з Президентом Гданська Павелом Адамовічом, який наголосив, що це прекрасна можливість – лише за 60 хвилин з побережжя Балтійського моря можна потрапити до Львова.
“Для Польщі та ЄС Україна завжди була частиною Європи. Наразі лише чекаємо формального підтвердження цього у документах. Спостерігаючи за розвитком демократії та впровадженням реформ у країнах-членах Східного партнерства – Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія – зазначу, що нині Україна є лідером щодо виконання вимог ЄС”, – зазначив президент Гданська Павел Адамовіч.
“Рейс Львів – Гданськ – другий напрямок, який відкрили в Україну після Києва. Рейси до столиці заповнені на понад 90%, і маю надію, що так само буде з львівськими рейсами. З’єднали наші міста завдяки компанії Wizz Air. Надалі працюватимемо з керівництвом аеропорту “Львів”, щоб відкрити сполучення авіакомпанії Ryanair. До слова, аеропорт Гданська є третім за кількістю пасажирів у Польщі та обслуговує понад п’ять мільйонів осіб. Тож бажаю львівському аеропорту невдовзі приймати таку ж кількість пасажирів”, – каже директор аеропорту Гданська ім. Леха Валенси Томаш Клосковські.
Зближення Львова з Гданськом допоможе розвинути туристичну, економічну, інвестиційну, культурну співпрацю між містами, зазначив заступник маршалека Поморського воєводства Павел Орловський. “Сьогодні спостерігаємо, як швидко розвивається Львів, тож докладемо зусиль, щоб якнайбільше поляків відвідали це прекрасне місто. Маємо великий досвід отримання коштів від Європейського союзу для розвитку нашого міста. Певен, що незабаром Україна стане повноправним членом ЄС, тож хотіли би поділитись цим досвідом”, – каже Павел Орловський.
“Львів та Гданськ поєднує давня дружба і співпраця. Часто зустрічаємось, обмінюємось делегаціями. Однак завжди мали транспортну проблему, бо відстань між містами чимала. Тепер, коли маємо прямий рейс, вона скоротилась до однієї години. Тож тепер можемо тісніше співпрацювати, обмінюватись досвідом, повчитись чогось одне в одного”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
“Польща є стратегічним партнером не лише для Львівщини, а й для всієї України. Сьогодні наша географія польотів із польськими містами, мабуть, є найкращою у порівнянні з іншими країнами. Зокрема, Гданськ – новий напрямок для нас. Однак саме він буде продовженням автомагістралі GO Highway та Via Carpatia, які через Львівщину мають з’єднати порти Гданська та Одеси”, – зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Ryanair зайшов до Львова

Як писала “Пошта”, ірландський лоукостер Ryanair оголосив довгоочікувані маршрути, які уже восени почнуть літати зі Львова до Польщі, Німеччини та Великої Британії. На сайті https://www.ryanair.com/gb/en/ уже доступне бронювання квитків на рейси від 31 жовтня включно.
“Сьогодні аеропорт “Львів” інтенсивно розвивається. За останній рік приріст становив 50%, а за останніх три місяці – 46%. Певна, що завдяки авіакомпанії Ryanair та впровадженню п’яти нових маршрутів матимемо ще кращі показники взимку. Насправді компанія хоче відкривати ще більше нових рейсів зі Львова. Однак спершу маємо попрацювати із Державіаслужбою, щоб мати можливість відкривати рейси до Іспанії, Італії, Португалії, Франції. Тобто не обмежуватись лише напрямами до Польщі, Німеччини. Тому для початку маємо п’ять рейсів, а з наступного року, певна, відкриємо більше напрямів”, – зазначила Тетяна Романовська.
Отже, рейс Львів – Дюсельдорф (Веце) здійснюватиме польоти тричі на тиждень – у середу, п’ятницю та неділю. Вартість квитків стартує від 10 євро в один бік. Рейс Львів – Меммінген відбуватиметься у середу та неділю. Вартість – від 10 євро в один бік. Рейс Львів – Краків здійснюватиме польоти у вівторок, четвер і суботу. Вартість – від 10 євро в один бік. Рейс Львів – Варшава (Модлін) відбуватиметься у понеділок, п’ятницю та неділю. Вартість – від 10 євро в один бік. Рейс Львів – Лондон (Стантсед) здійснюватиметься у понеділок, п’ятницю та неділю. Вартість – від 20 євро в один бік.
Ці квитки передбачають переліт із ручною поклажею розмірами 55х40х23 см, вагою максимум до 10 кг. За більшу валізу потрібно буде доплачувати.

Тетяна Романовська, гендиректор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького:
– Одне з досягнень аеропорту “Львів” – п’ять рейсів зі Львова, що оголосив Ryanair. Також авіакомпанія Yan Air оголосила рейс Львів – Батумі, а МАУ – Львів – Барселона. Вдалось відкрити рейси до Італії завдяки Ernest Airlines, зокрема, до Мілану, Неаполя, Венеції, Бергамо. У червні відкриємо рейс до аеропорту Мальпенса (Мілан) та Риму. Ще маємо шість напрямів Wizz Air зі Львова до Берліна, Дортмунда, Вроцлава, Гданська, Катовіце та Лондона. Також авіакомпанія “Азур Ейр Україна” виконуватиме регулярні чартери на великому літаку Boeing 767. Тобто для нас досягненням є те, що можемо обслуговувати більші літаки. Надалі працюватимемо. Сьогодні для нас є прикладом польські аеропорти. Наслідуємо той досвід, який вони отримали після відкриття спільного авіаційного простору у Європі. Поступово йдемо їхнім шляхом розвитку. Тішусь, що польські колеги люб’язно нас запрошують та розповідають про їхні помилки та надають рекомендації. Кожен із нових напрямків до Польщі цікавий по-своєму – різні туристичні програми, навчальні заклади та бізнес. Тому покращення логістики з Європою починається з найближчого нашого сусіда – Польщі. Також розглядаємо транзит Європою через будь-який польський напрямок. Таким чином, через Гданськ можна потрапити до Норвегії, а через Катовіце до багатьох інших міст Європи, бо саме там зосереджена потужна база Wizz Air. Попереду літо, тож уже готуємося до навантажень на аеропорт, бо цього літнього сезону він точно не пустуватиме.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7540 / 4.44MB / SQL:{query_count}