А ви йдете послухати Синютку?

У середу, 28 березня, у Палаці мистецтв очільник Львівщини публічно розповість про досягнення краю. Запрошують усіх охочих

фото:прес-служба ЛОДА
Теперішній голова Львівської облдерж­адміністрації очолює Львівщину вже понад три роки – на посаді він, нагадаємо, із 26 грудня 2014-го. А 11 січня поточного року Олег Синютка побив абсолютний рекорд перебування на посаді голови Львівської облдержадміністрації, який раніше належав Петрові Олійнику (голова ЛОДА у 2005 – 2008 рр.).
Про досягнення у своїй роботі та розвиток Львівського краю за минулий 2017 рік голова ОДА публічно прозвітує у середу, 28 березня, о 18.00 у Львівському Палаці мистецтв, що на вул. Коперника, 17. Зокрема, йтиметься про конкуренто­спроможність львівської економіки, якість життя, розвиток сіл, відкриті кордони, туристичну привабливість регіону та інше, інформує прес-служба Львівської ОДА. “Львівська Пошта” виокремила найголовніші поступи у розвитку області за 2017 рік.

Інвестиційні здобутки та розвиток місцевого бізнесу

Торік у регіоні відкрили понад 80 нових виробничих потужностей. Найбільші з них: ТзОВ “Бадер-Аунде Україна”, ТзОВ “Електроконтакт”, Крагелюнд Феніче Холдинг АпС, ТзОВ “Галіція Грінері”, ТзОВ “Карпатський вітер”, ТзОВ “Ліг Агро”, Бистрицьке газове родовище. Загалом в області створили понад 8 тисяч робочих місць. Сума залучених інвестицій у нововідкриті потужності – понад 150 млн доларів.
З метою популяризації місцевих товаровиробників та збільшення частки товарів, вироблених на Львівщині, у роздрібному товарообороті у 2017 році, Львівська обласна державна адміністрація організувала акцію “Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині”. Отже, за підсумками акції реалізація товарів місцевих виробників у середньому зросла на понад 45%.

Екологічна свідомість і модернізація шахт

Львівщина лідирує у створенні альтернативних джерел енергії. У 2017 році в області відкрили п’ять сонячних та одну вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт. Сонячні електростанції: ТОВ “Синтез Солар” (дахова та наземна), “Лео-Солар-Енерджі”, “Озерна”, СЕС “Енергетичні поля СЕС Терновиця 2 та 4”, “Цетуля Солар” та вітрова електростанція “Старий Самбір – 2”. Зокрема, ТОВ “Синтез Солар” є найпотужнішою в Україні. Також цього року ввели в експлуатацію 95 сонячних установок приватних домогосподарств потужністю 1,3 МВт, сума залучених інвестицій – 1,5 млн євро. На території області у 2017 році відкрили 2 газові родовища та ввели в експлуатацію 1 нафтову свердловину.
У 2017 році на модернізацію шахт скерували рекордну суму – 62 мільйони гривень. За ці кошти придбали сучасне обладнання, закупили шахтарям близько дві сотні саморятівників, а також збільшили зарплатню шахтаря до 10 тисяч гривень.

“Сміттєві” справи

Нагадаємо, торік Львівщина перебрала на себе відповідальність за львівське сміття. Тому в області триває процес ліквідації незаконних сміттєзвалищ. Рекультивували 4 га земель, порушених внаслідок захоронення ТПВ, у Миколаївському та Жовківському районах, закрили 52 сміттєзвалища площею 16 га.
“На території ветсанзаводу у Жовківському районі встановлена промислова установка, на якій апробовуємо можливості переробки не тільки відходів тварин, і є усі підстави говорити, що піролізна установка такого типу може спалювати ТПВ”, – повідомляв раніше (у №101 – 102 “Львівської Пошти” за 28 грудня 2017 р. “2017-ий і Львівщина: які успіхи”) Олег Синютка.

Інфраструктурний прогрес

У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми в Україні – понад 3 млрд гривень. Ключовими дорогами міжобласного значення є Львів – Тернопіль, Львів – Самбір – Ужгород, Бориня – Мохнате, Східниця – Верхнє Синьовидне, Львів – Пустомити – Меденичі, Львів – Радехів – Луцьк.
Також наприкінці 2017-го Львівський аеропорт отримав статус мільйонника.
Торік відкрили 10 нових авіанапрямків. Загалом зі Львова курсує 33 авіарейси.

Зрушення у медицині та розвиток аграрної сфери

На Львівщині закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Діагностику можна пройти безкоштовно. Відкрили шість міжрайонних скринінгових центрів у  Львові, Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді. Торік відремонтували також 84 сільські медичні заклади.
Один із пріоритетів Львівщини – розвиток аграрного сектору. У 2017-ому на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм. Сьогодні область посідає друге місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці.
Розширили площі плодово-ягідних насаджень до 121 га. Розвивається кооперативний рух – у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “ГорбоГори”, що стало вагомим кроком у розвитку сільськогосподарської кооперації.

Туристична Львівщина

У нашій області на 15% суттєво зросли потоки туристів. У 2017-ому  Львівщину відвідали близько трьох мільйонів гостей з України, Польщі, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини та інших країн. Популярні серед приїжджих – Львів, Трускавець, Борислав, Моршин, Пустомитівський, Сколівський райони та інші.
Та попри всі досягнення у розвитку нашого Львівського краю, все ще є над чим працювати. Адже незважаючи на велику кількість відкритих іноземних підприємств та нові робочі місця, жителі області продовжують шукати кращої долі на заробітках в інших країнах. Звітуючи перед працівниками медіасфери, зокрема за два попередні роки, Олег Синютка вже неодноразово наголошував, що зупинити масову міграцію населення зможе лише збільшення середньої заробітної плати до рівня 12-14 тис. грн. Саме до таких сум голова ЛОДА обіцяв спонукати бізнес, в тому числі, з іноземним капіталом. Зараз же середня зарплатня складає 8-9 тис. грн. І люди продовжують активно виїжджати за кордон. Також Львівщина чекає якогось поступу в обласному транспорті, у розвитку гірських територій, забезпеченні нормального рівня медицини у глибинках області тощо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2780 / 4.41MB / SQL:{query_count}