Пільговий проїзд для учнів

У Львові змінили правила перевезення школярів у маршрутках. Тепер претендувати на безкоштовний проїзд учні зможуть лише після пред’явлення документів зі школи

фото: “Фіакр” Львів
Півтора роки тому у Львові запровадили 50% знижку на проїзд для школярів. Мабуть, самі учні шкіл того й не помітили, бо надалі за “негласними домовленостями” міста з перевізниками їздили безкоштовно. Тобто де-юре нині школярі зобов’язуються сплачувати за проїзд половину вартості, та де-факто вони їздять безоплатно, і всі про це знають.
Цього тижня на сесії Львівської міськради депутати прийняли дві ухвали, які стосуються проїзду учнів. Перша стосується того, що при проїзді школярі можуть пред’являти не лише учнівський, а й будь-який інший документ, який засвідчує навчання у загальноосвітньому закладі, і тоді мають право оплачувати лише половину вартості проїзду. Друга ухвала дозволяє учням їздити у громадському транспорті безкоштовно за наявності відповідного документа. Отже, дві ухвали суперечать одна одній.

“Щоб не виникло ситуації, як із пенсійними”

“Перша ухвала стосувалась документа, який підтверджує, що дитина є учнем певного навчального закладу Львова. Тобто у транспорті діти повинні пред’являти будь-який документ, який засвідчує їх навчання – чи то учнівський, чи довідку зі школи. Сьогодні ця ухвала зареєстрована юридично договорами з перевізниками – діти мають їздити з 50% знижкою з пред’явленням відповідного документа. Друга ухвала стосувалась повністю безкоштовного проїзду для школярів”, – розповідає “Львівській Пошті” депутат Львівської міськради Валерій Веремчук.
“Друга ухвала більш декларативна, вона погоджена з приватними перевізниками. Маємо лист, підписаний головою Асоціації перевізників Львівщини Іваном Велійкою, в якому зазначено, що усі приватні перевізники міста готові возити школярів безоплатно. Тому депутати без жодних вагань проголосували й за цю ухвалу”, – каже Валерій Веремчук.
З його слів, остання ухвала чинна, але її потрібно доопрацювати на юридичному рівні.
“Насамперед потрібно скасувати дію попередньої ухвали про проїзд школярів із 50% знижкою. Також зазначити у договорах із перевізниками, що перевезення відбуватимуться без подальшої компенсації. Оскільки пенсіонери їздять у приватних перевізників за повну вартість, то возити школярів безоплатно – їхня добра воля. Потрібно лише юридично це закріпити, щоб згодом не виникло жодних суперечок”, – зазначає Валерій Веремчук.
Отже, львівські школярі можуть безоплатно їздити у громадському транспорті за наявності будь-якого документа, який підтверджує, що дитина є учнем загальноосвітньої школи міста. Проїзд можливий щодня з 7.00 до 20.00, за винятком вихідних, святкових днів та канікул.
“Певен, що возити школярів безоплатно у навчальні дні – цілком правильне і потрібне рішення!”, – наголошує Валерій Веремчук.
“Скажімо, за негласними домовленостями сьогодні перевізники возять дітей безкоштовно. То для чого оформляти цю ухвалу – не розумію. Потрібно розуміти, що нічого безкоштовного не буває. Тим паче, коли мова йде про переїзд, то все одно за це хтось має платити. Вважаю, якщо допустити, що усі школярі їздитимуть безкоштовно, то виникне та ж ситуація, що й з пенсіонерами – якісь перевізники будуть возити, інші будуть грубіянити і виставляти. Єдиний правильний вихід – знизити вартість проїзду для школярів. А від пільг маємо відвикати”, – зазначив “Львівській Пошті” депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7744 / 4.36MB / SQL:{query_count}