Коли їздитимемо з комфортом?

До кінця року місто закупить 150 великогабаритних автобусів, 50 тролейбусів та почне потрохи відмовлятись від жовтих “розвалюх”

фото: Олег Огородник
Сьогодні ситуація із громадським транспортом у Львові, здається, вийшла за межі розумного. Чіткого графіка руху надалі немає, транспорт брудний, а влізти у будь-який автобус у час пік майже нереально. Доїхати зранку на роботу, а ввечері додому коштує містянам чималих нервів. Та й влада, окрім пустослівних обіцянок, здається, нічого не робить.

Нові автобуси в лізинг

Депутати Львівської міськради затвердили програму закупівлі автобусів на умовах фінансового лізингу (лізинг – це оренда з подальшим викупом. – “Львівська Пошта”).
“Приватні перевізники не спроможні забезпечити місто необхідною кількістю транспортних засобів. До того ж вони не дотримуються графіка руху, не виконують необхідний обсяг транспортної роботи, а їхній рухомий склад уже довгий час не оновлюється. Зменшення кількості транспортних засобів на маршрутах також пов’язане із технічною несправністю автобусів та браком водіїв у автопідприємствах”, – розповіла директор юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.
Тому мета програми – розвинути громадський транспорт, надати містянам послуги належної якості та створити безпечні, комфортні умови перевезень.
“На умовах фінансового лізингу закупимо 150 нових автобусів місткістю до 100 осіб. Строк лізингу – три роки, вартість – не більше 800 мільйонів гривень, відсоткова ставка – не більше 18% річних у гривнях. Так зуміємо поповнити комунальний парк рухомого складу новими транспортними засобами у необхідній для міста кількості”, – наголосила Гелена Пайонкевич.
Також у цьогорічному бюджеті передбачили 200 млн грн для внеску до статутного капіталу ЛК “АТП-1” для обслуговування договору лізингу та погашення лізингових платежів.
“Щоб уберегти автобуси від арешту, після закінчення терміну дії договору лізингу, право комунальної власності на новий транспорт зареєструють за територіальною громадою Львова. А до моменту виплати платежів, автобуси залишатимуться у власності лізингодавця”, – зазначила Гелена Пайонкевич.

50 тролейбусів та ремонт депо

Окрім цього, депутати затвердили угоду про кредитне фінансування між містом, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛКП “Львівелектротранс”.
“За кредитні кошти придбаємо 50 нових тролейбусів, відремонтуємо контактну  мережу та тролейбусне депо”, – зазначив директор ЛКП “Львівелектротранс” Олег Береза.
З його слів, місто залучить кредитні та грантові кошти у розмірі 17 млн євро, з яких 15 млн – кредит, і 2 млн – грант. Термін погашення кредиту – 13 років.
Отже, тендер на закупівлю тролейбусів оголосять влітку, а восени новий електротранспорт з’явиться на вулицях Львова. На решту кредитних коштів ЄБРР місто планує побудувати нові контактні мережі на вул. Пасічна – Зелена, Хуторівка – Стрийська та до ТРЦ King-Cross.

Ера жовтих маршруток минає?

Міські маршрутки уже кілька років не справляються із пасажиропотоком. Увесь час вони переповнені, брудні та подекуди небезпечні для життя. У січні 2018-го активні мешканці Львова подали е-петицію, у якій вимагали, щоб місто відмовилось від маршрутних таксі з подальшим переходом на тролейбуси, електроавтобуси та автобуси із більшою пасажиромісткістю. Менш ніж за 10 днів петиція назбирала 500 голосів.
Крім цього, у петиції йшлося про забезпечення автобусів пандусами, а зупинок – електронним табло з часом прибуття транспорту на зупинку. Міська влада підтримала петицію, і незабаром пообіцяла розробити відповідну дорожню карту для вирішення порушених питань. Повністю відмовитися від режиму маршрутного таксі у Львові мають протягом п’яти років.
“Якщо буде відповідне фінансування, то за п’ять років це реально зробити. Цього року є підтримка депутатського корпусу та чітка позиція міського голови – максимально швидко закупити нові автобуси і перейти до європейського стандарту. Незабаром маємо намір придбати 150 автобусів, 50 тролейбусів і 30 трамваїв. Для цього будемо залучати бюджетні та кредитні кошти. Автобуси купуватимемо великі, бо вони більш комфортні. Один такий замінить три маршрутки, які нині курсують містом”, – розповів заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.
З його слів, сьогодні у Львові курсує приблизно 620 одиниць громадського транспорту – це власні і приватні машини. Великих автобусів на маршрутах приблизно 25%. Загалом на місто потрібно 800 одиниць техніки.
“Рухаємося у напрямку збільшення кількості комунального транспорту. Зараз на ринку пасажирських перевезень комунальний транспорт займає 35%. На жаль, приватні перевізники працюють не найкраще. До них багато зауважень і претензій як від влади, так і від містян. Тому комунальний транспорт має стати пріоритетом, тоді все буде якісно”, – каже Сергій Бабак.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8519 / 4.38MB / SQL:{query_count}