Інвестиції в міську культуру

У 2018-ому у Львові відремонтують чотири театри. Чи вистачить цих коштів, щоб вирішити проблеми міських закладів культури

фото: Олег Огородник (2)
Театри – гордість Львова. Щодня там відбуваються вистави, приїжджають відомі артисти, а популярні п’єси збирають аншлаги. Відвідують львівські театри не лише містяни, а й туристи. Останні, купуючи квитки на вистави, навряд чи здогадуються, що будівлі львівських театрів не ремонтували уже кілька десятків років...
На щастя, цього року Львівська міськрада активно взялась за культуру – розпочали ремонтно-реставраційні роботи чотирьох театрів, на які виділили понад 6 млн. грн., а на придбання обладнання та реквізиту для театрів передбачили ще 500 тис. грн., інформує прес-служба міськради.
“Працюємо над тим, щоб до наших театрів приїздили гості і туристи та щоб наші театри були найкращими в Україні. Тож усі ці заклади культури потрібно відремонтувати, щоб містянам туди хотілося йти, а акторам творити”, – розповідає директор департаменту розвитку Львівської міськради Наталія Бунда.

Акцент на театрі Лесі Українки. Як пріоритет обрали Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки, на який виділили найбільше коштів – 4, 8 млн. грн. За ці гроші зроблять капремонт внутрішнього дворика, реконструюють систему опалення, проведуть реставраційно-ремонтні роботи дахів, фасадів та відновлять інтер’єр малої сцени.
“Ще у 2017-ому напрацювали проектно-кошторисну документацію ремонту усіх фасадів і дахів театру Лесі Українки. Тоді ж частково зробили дахи, які складаються з м’якої покрівлі, і відновили стіни, які були в аварійному стані. Цього року нам виділили більше грошей, тож маємо надію зробити максимум. У планах – завершити усі фасади, дахи, щоб нарешті мати можливість приступити до внутрішніх робіт”, – розповіла директор, художній керівник Львівського драматичного театру імені Лесі Українки Ольга Пужаковська.
З її слів, найбільші проблеми у середині театру – потрібно відремонтувати систему опалення та електромережу.

Театр “Воскресіння” ремонтували ще у 2007-ому. Сьогодні у Львівському академічному духовному театрі “Воскресіння” тривають ремонтні роботи глядацького залу, планують також відремонтувати підлогу, дах та реконструювати систему електропостачання. На це виділили понад один мільйон гривень.
Востаннє театр ремонтували ще у 2007-ому, тож нині проблем достатньо, і щоб усе відремонтувати потрібно значно більше коштів, аніж виділили, розповідає Галина Ткачук, заступник директора театру “Воскресіння”.
“Ремонт уже розпочався – побілили вестибюль і зал, укладаємо підлогу і встановлюємо нові крісла. Окрім цього, також облаштують гримерні кімнати для акторів. Бо до цього театр працював без гримерних – їх облаштовували просто відгороджуючи шторами якийсь куток в залі. Електрика у театрі працює не на повну потужність, тож згодом підведуть нову лінію. Також дах протікає… Мабуть, це найбільша проблема. Сподіваюсь, що до кінця року виділять кошти на його ремонт. До того ж приміщення театру – стара будівля, тож проступають підземні ґрунтові води”, – каже Галина Ткачук.

Театр для дітей та юнацтва: 40 років без ремонту. У Першому українському театрі для дітей та юнацтва сьогодні реставрують внутрішній дворик та завершують ремонт по доступності театру для людей з інвалідністю. На це виділили 200 тис. грн.
Сьогодні театр має потреби, продиктовані часом – за 40 років якісного ремонту так і не зробили, розповідає Юрій Мисак, директор, художній керівник Першого українського театру для дітей та юнацтва.
“Нещодавно відремонтували фасад театру. Виділили кошти на закінчення ремонту по доступності – збудували пандус та туалет для людей з інвалідністю. Закінчуємо облаштування кімнати для матері та дитини. До слова, нещодавно виграли проект ООН, який також стосується доступності – встановлення спеціальних радіогідів для людей з вадами зору, слуху. Загалом проблем у нас немає, лише потреби, які видно неозброєним оком – потрібно зробити ремонт фасаду, сцени, підлоги, внутрішнього подвір’я тощо”, – каже Юрій Мисак.
З його слів, театр сьогодні веде перемовини з Львівською міськрадою, щоб згодом провести у театрі масштабні ремонтні роботи.

Театр Леся Курбаса: кошти на опалення. На ремонт системи опалення Львівського академічного театру імені Леся Курбаса виділили 100 тис. грн. Однак цих коштів не вистачить, щоб повністю її відновити, розповідає Микола Береза, директор та актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.
“Сподіваюсь, що згодом ця сума зросте, бо коштів явно забракне. Загалом вирішили, що спершу потрібно замінити систему опалення, а згодом братись за все решта. Насправді, як таких проблем з опаленням немає – котельню замінили, тож у театрі уже не так холодно, як було раніше. Однак розуміємо, що перш ніж приступити до глобальної реставрації, потрібно зробити опалення. Бо робити ремонт, а потім довбати стіни, щоб реставрувати систему опалення – нелогічно. Що ж стосується інших робіт, то фасад відремонтували ще наприкінці минулого року”, – каже Микола Береза.
З його слів, сьогодні місто обрало хорошу стратегію стосовно ремонту закладів культури.
“Кошти не розпорошують між усіма об’єктами. Обирають як пріоритет ремонт одного із театрів. Відтак цього року основний об’єм коштів Львівська міськрада спрямувала на реставраційно-ремонтних робіт театру Лесі Українки. Сподіваюсь, що згодом черга дійде і до нас”, – розповідає Микола Береза.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9306 / 4.12MB / SQL:{query_count}