Замість посвідчення – гроші

Львову монетизація пільг обійдеться в 250 мільйонів гривень. А оскільки знайти такі кошти непросто, найближчим часом пільговикам не варто чекати виплат

За те, щоб у транспорті всі їздити на рівних умовах, давно виступають і влада, і перевізники. Та й самі пасажири не проти, щоб отримувати грошову компенсацію за пільговий проїзд. Тому монетизацію називають єдиним способом, який дав би можливість справедливо вирішити питання із перевезенням пільговиків у Львові.
Нарешті минулого тижня, 14 березня, уряд затвердив порядок надання пільг у готівковій формі щодо оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив на засіданні без обговорення, одночасно доручивши Міністерству соціальної політики доопрацювати цю постанову з урахуванням пропозицій.
У місті вже порахували, скільки доведеться виділити коштів львівським пільговикам, аби не возити їх “задурно”. Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету, пояснює “Львівській Пошті”, що на це знадобиться майже 250 млн гривень. Через чималу суму, яку не так просто знайти в бюджеті, ще не скоро пільговики отримають адресні виплати…
“Кабмін прийняв постанову про монетизацію пільг, але відправив його на доопрацювання Міністерству соцполітики, щоби воно попрацювало з областями. Бачите, тут держава діє хитро: у Києві кажуть, що гроші на адресну виплату мають виділяти з місцевих бюджетів, тобто перелік пільгових категорій складає держава, а оплачуватиме їх місцева влада. Ми порахували, що для Львова потрібно близько 250 мільйонів гривень (160 мільйонів – на пенсіонерів, 90 мільйонів – на інші пільгові категорії), аби ті отримали готівкою кошти на проїзд в громадському транспорті. Розумієте, коли сформований бюджет, знайти таку суму непросто. Тому сумніваюся, що в першій половині 2018-го цей процес почнеться. Думаю, держава якщо не повністю, то хоча б на половину мала б, скажімо, покривати ці витрати”, – веде далі Валерій Веремчук.
Коли конкретно запрацює монетизація, у АТП-1 ще не знають. Орест Хамула, директор цього підприємства, каже: “Я ще не бачив опублікованої постанови Кабміну про монетизацію. Видається, наразі це лише розмови”.
Нагадаємо, як пілотний проект монетизацію на Львівщині обіцяли запровадити ще з 1 липня 2017-го, але… Цього тижня на сесії облради голова Львівської облдержадміністрації прокоментував постанову Кабміну про монетизацію пільг на проїзд і врешті наголосив, що не всі пенсіонери отримають гроші...
“Єдине, з чим я кардинально не погоджуюся, це те, що є спроба повністю передати все фінансування на місцевий рівень. Вважаю, що залежно від пільг, які надавав той чи той орган, він повинен забезпечувати й відповідним фінансовим ресурсом”, – зазначив Олег Синютка і додав: “У нас є пенсіонери, які, наприклад, отримують п’ять-шість тисяч гривень, а дехто – 10 тисяч. Зрозуміло, що надавати фінансову допомогу їм було б неправильно. Але є пенсіонери, які отримують пенсію у розмірі 1,3-1,5 тисячі гривень. Напевно, від ЛОДА ми внесемо свою пропозицію стосовно фінансової допомоги чи виконання урядового рішення щодо монетизації”, – резюмував голова Львівської облдержадміністрації.
Як уже писала “Львівська Пошта”, розмір щомісячної виплати затверджують обласні та Київська міськдержадміністрація впродовж двох місяців з дня набуття чинності постанови. Їх розмір визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок. Фінансуватимуть витрати на це за рахунок місцевих бюджетів. Особам, які мають право на кілька пільг, призначають щомісячну готівкову виплату найбільшою з них. Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім’ї для всіх видів соцдопомоги. Особам, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшують на 20%. Особам з інвалідністю І, ІІ груп та дітей з інвалідністю, які навчаються у вишах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюють. Як пояснив  віце-прем’єр Павло Розенко, ухвалений порядок надання транспортних пільг готівкою почне діяти тільки після відповідного рішення органу місцевої влади. А згідно із законом, пільги можуть надавати як у готівковій, так і в безготівковій формах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6736 / 4.1MB / SQL:{query_count}