“Король Данило”: команда живе фільмом!

Режисер Тарас Химич знімає блокбастер, який презентують глядачам 11 жовтня 2018-го

Надворі люті морози, а в них досить гаряче, вони не помічають холодів. Ще б пак, у самому розпалі зйомки художнього фільму про дружбу, зраду і кохання в часи Середньовіччя (XIII століття) – “Король Данило” відомого режисера Тараса Химича. Це бойовик на історичну тематику, масовий фільм, розрахований на сучасного глядача.
Після історичної драми “Жива” (її презентували в 2016-ому) режисер і команда з 2017-го працюють над блокбастером “Король Данило”. Працюють – це ще мало сказано, вони буквальною живуть цією стрічкою! Це перший масштабний проект, який не просто знімають у Західній Україні, але й вироблятимуть безпосередньо тут. Режисер Тарас Химич та його команда представляють західноукраїнську кінокомпанію Invert Pictures Film Studio.
Прецедентом є те, що стрічку знімають коштом меценатів і небайдужих до українського кінематографа людей, але без жодної державної копійки!
Видається, вони й не чули про морози – на знімальному майданчику дійсно спекотно, в чому пересвідчилася “Львівська Пошта”. Команда працює як одна дружна сім’я: одне одному допомагають, радять, тут потужна енергетика і творчий драйв! Тут актори, які викладаються на всі сто (поза зйомками постійно тренуються), тут надзвичайні костюми, тут сильна команда гримерів і стилістів, тут професійні каскадери. А в режисера одна з найкращих сучасних камер.
У всіх одна мета – зняти якісне видовищне кіно і запросити нас, глядачів, на прем’єру “Короля Данила” 11 жовтня 2018-го. Ба більше, зняти незалежне українське кіно. Прецедентом є те, що стрічку знімають коштом меценатів і небайдужих до українського кінематографа людей, але без жодної державної копійки! Принагідно команда дякує всім меценатам, які долучилися допомогою і які в неї повірили!
 
 режисер фільму Тарас Химич
Цій неймовірно творчій і позитивно налаштованій команді все вдасться, адже тут зібралися Однодумці з великої літери, люди, які щиро люблять свою справу і вірять в успіх. Ми вже писали і вкотре наголошуємо: “Король Данило” стане мегапрем’єрою-2018 в Україні!
Зйомки стрічки розпочалися торік, а зараз триває активний знімальний процес. Знімали фільм у Львові та на локаціях в області. У полях вже відзняли частину масових видовищних боїв. Зараз знімають на закритому майданчику поблизу Львова, де збудували грандіозні за масштабами декорації, відтворили інтер’єри Європи та Монгольського улусу XIII століття.
Справжньою гордістю команди є те, що для зйомок фільму задіяли середньовічне місто-фортецю, яке, як розповів “Львівській Пошті” Тарас Химич, якісно і швидко збудували майстри з Бучача – лише за два місяці. Це унікальний і красивий об’єкт – чогось подібного на теренах Західної України для зйомок фільму ще ніхто не зводив! Коли опиняєшся тут, виникає враження, що дійсно перебуваєш у середньовічному місті: мури, мости, захисні рови і не тільки… Мовиться і про дух, і про енергетику. Тут усі деталі продумані до дрібниць. Як і планував режисер, зйомки на цьому об’єкті розпочали пізньої осені – щойно звели його. А найактивніший творчий процес на цій локації команда розпочне в березні, і триватиме він упродовж квітня.
“Це ідеальний знімальний майданчик. Насправді це щастя для режисера. Те, якою ми бачили фортецю на кресленнях, так усе і вийшло. За досить короткий час роботи майстри звели таку масштабну споруду! До слова, каскадери, яких запросили для зйомок фільму і з якими знімаємо різні трюкові сцени, зазначили, що фортеця збудована досить якісно і що їм тут безпечно працювати. Для мене як режисера це також важливо – безпека під час зйомок. Майстри зробили не просто декорацію для фільму, а якісну будову, за що ми їм щиро вдячні!” – розповідає Тарас Химич.
Цій неймовірно творчій і позитивно налаштованій команді все вдасться, адже тут зібралися Однодумці з великої літери, люди, які щиро люблять свою справу і вірять в успіх
Ідея команди – відкрити короля Данила як яскраву постать: хто він був як людина, яким був його характер і яку роль він відіграв для нас. “Це людина, здатна ухвалювати неординарні рішення, яка може бути водночас відчайдухом і миротворцем”, – казав нашому виданню Тарас Химич. Цей фільм – художня інтерпретація життя Данила з його принципами, емоціями та почуттями.
Під час зйомок замінили виконавця головної ролі – короля Данила. Тепер її виконує Сергій Ярмошенко, актор і професійний каскадер із Запоріжжя. Упродовж 18 років він працює на Хортиці в кінному театрі, серйозно цікавиться козацтвом. Спершу Сергій був дублером короля, а тепер знімається у головній ролі. Звісно, під час зйомок робить усі трюки без дублера. “Я виріс на острові Хортиця, в кінному театрі, тому дуже давно їжджу на конях. Так само там треба було вчитися і бойового мистецтва, і фехтування, вправно володіти шаблею, мечем”, – зазначає Сергій Ярмошенко. Свого часу кілька років працював за кордоном, згодом повернувся в Україну. Тепер його місія – якісно, красиво та харизматично зіграти голов­ну роль у фільмі Тараса Химича. Команда ж радіє, що обрали на роль короля Данила саме Сергія Ярмошенка.
“Дякую команді, бо кожен на знімальному майданчику старається виконати свою роботу щонайкраще, підтримує один одного. Нас небагато, але у нас великий обсяг роботи. Люди працюють з великим ентузіазмом і драйвом. У нас найкраща команда, яка тільки може бути! Приємно, що до нас на зйомки приїздив відомий історик Олександр Палій. Почули його поради і настанови”, – веде далі режисер.
Варто зазначити, що професійною, сильною та надійною підтримкою режисера є виконавчий продюсер Invert Pictures Film Studio Олеся Галканова-Лань. Вона справж­ня бджілка, справжній боєць! “Олеся із самого початку включилася в процес, вона перша з тих, що повірили в успіх цього фільму. Вона одразу стала, так би мовити, нашим драйвом. Це людина, яка завжди всіх підбадьорює, є хорошим порадником на знімальному майданчику, а головне вміє організувати весь процес. Ми працювали разом у фільмі “Жива”, тепер – у “Королі Данилі”. Паралельно зі зйомками фільму Олеся вийшла заміж і народила донечку. Вона велика молодець, бо встигає все!” – наголошує Тарас Химич. До слова, Олеся Галканова-Лань є випускницею Київського національного університету театру кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого та Франкового вишу. Також за її плечима дипломи Варшавського національного університету.

“Цікаво грати войовничу роль, коли ти воїн по життю”

Сергій Ярмошенко, виконавець головної ролі у фільмі “Король Данило”, – про образ короля, відповідальність і роботу каскадера

– Сергію, скажіть, будь ласка, з чого почалася ваша співпраця з режисером Тарасом Химичем?
– З дублерства. Це було торік, на початку зйомок фільму. Ми, каскадери, приїхали до Львова на зйомки екшн-сцени. Олеся побачила мене перша і сказала, що я буду дублером короля. Звісно, я погодився. Зняли кілька сцен, де дублював головного актора… Минув час, і приходить повідом­лення: “Для тебе є роль”. Подумав, можливо, якась невеличка чи другорядна роль. Згодом до мене на скайп подзвонили Тарас, Олеся та Олена. І тут Тарас каже: “Будеш королем! Як ти на це дивишся?”.
– І які були перші враження? Як-не-як головну роль у такому потужному фільмі пропонують.
– Звісно, я навіть цього не сподівався (Сміється). Був заскочений.
– А коли вперше потрапили на знімальний майданчик, не було думок, що і я впорався б з головною роллю? Не хотіли бути справді королем, а не його дуб­лером? Я про чоловічі амбіції…
– Та були, звісно. Але я розумів, що моя роль – бути дублером. Водночас, ще коли був дублером, друзі мені кілька разів казали, що мені пасує ця роль. Це був погляд збоку.
– Сергію, чи була у вас мрія таки стати виконавцем головної ролі у фільмі?
– Я мріяв стати актором ще з дитинства. Мріяв стати актором-каскадером. Згодом почав працювати у кінному театрі в Запоріжжі. Мені подобалося грати характер, войовничий характер. Козаки – це воїни, незалежні та мужні, якими пишалися.
– Ви щаслива людина, бо ваша мрія здійснилася! Однак на це пішли роки нелегкої праці…
– Так, дякую! Я став актором-каскадером, бо прагнув цього, йшов до цього. У фільм “Король Данило” мене запросили спершу як каскадера, а тепер, як бачите, я виконавець головної ролі. Це дуже відповідально!
– А чи, бува, торік ви не казали Тарасові або Олесі, що хотіли б зіграти головну роль?
– Ні, ні. Я б ніколи такого не зробив…
– Ви талановитий і скромний чоловік. Тепер маєте місію – зіграти роль щонайкраще!
– Так є і буде. Насправді цікаво грати войовничу роль, коли ти воїн по життю. Дякую своєму наставникові Максиму Вершині (на фото), який навчив мене бойових мистецтв (займаюсь у його школі в Запоріжжі). Максим – президент  Федерації Vovinam Viet Vo Da в Україні.
 
 Сергій Ярмошенко і його наставник Максим Вершина
– Для вас особисто, як ви кажете, воїна по життю король Данило – це хто?
– Приклад мужності! Мені імпонує його сила волі та сила духу. З 15 років він був воїном. У 22 вже брав участь у великих битвах. Данило був дуже сильний, мужній і вправний воїн. Коли він став королем, його знали як мудрого правителя. Він дуже турбувався про свій народ, дбав про нього. І коли доводилося захищати свій народ, він був не за спинами, а в перших рядах. Він лідер за характером, і його поважали за це. Данило був прикладом для наслідування. Це була харизматична особистість. Мені цікаво грати таку роль.
– Це ваша перша роль чи ви вже знімалися у фільмах?
– Я вже мав зйомки у фільмах. Все почалося знову ж таки із кінного театру. Знімався у документальних фільмах. Зокрема, мав зйомки у стрічці про Івана Сірка. Мені подобаються історичні фільми, де є войовничі ролі. Також знімався у закордонних фільмах – працював каскадером, мав і другорядні ролі. Отож, досвід в кіно є.
– Як вам працюється в команді режисера Тараса Химича?
– У нас дуже сильна, гарна і дружна команда! Працювати в складі такої команди – честь. Це і досвід для мене. Поради, взає­модопомога – тут це є. Ми чуємо одне одного. Одне слово, хороша в нас команда, і фільм глядач побачить цікавий.
– У вас за плечима 18 років каскадерської праці. Чи завжди все вдавалося?
– Звісно, що ні. Робота каскадера – це завжди ризик для життя. Були і падіння, і травми… Кінний спорт є одним із найризикованіших видів спорту. Але коней я дуже люблю! Тварину треба відчувати. Аби була гармонія, має бути добрий контакт із конем. Я кілька років поспіль працював із одним конем. Ми були як одне ціле: він мене розумів, а я його. Зараз він “на пенсії” і вже не працює. А щодо зйомок “Короля Данила”, то у мене вдосталь досвіду. У фільмі багато коней, і це буде дуже гарно. Особливо легко працювати з кіньми Ільї Юрчишина – він відповідає за постановку трюків у фільмі. Його коні підготовлені до трюків і, що важливо, мають досвід зйомок у фільмах. Неодноразово з ними працював і, до речі, маю серед них улюбленого коня, з яким уже подружився.
– Що вам найбільше подобається у фільмі “Король Данило”?
– Передусім те, що це незалежне кіно. Маю на увазі те, що стрічку не фінансує держава. Ми знімаємо історичний бойовик. Це буде якісне видовищне кіно. У нас така позитивна, дружна і творча команда. Ми – як велика родина. Багато людей вкладають стільки праці, душі та енергетики в цей фільм. Приємно працювати у команді однодумців. Певен, що “Король Данило” матиме успіх, бо це ж наше українське кіно! Я вже й сам нетерпляче очікую прем’єри! Свідомий, що зіграти роль короля маю щонайкраще. Це велика відповідальність.
Розмовляла Ірина Цицак

 
Тарас Химич і Альбіна Сотнікова
Альбіна Сотнікова,
акторка театру і кіно:

– Зніматися у фільмі режисера Тараса Химича “Король Данило” – велике свято і велике задоволення! Тим паче, що це вже мій третій досвід співпраці з режисером. Перший – зйомки в документальному фільмі “Хроніки УПА”, другий – у художньому фільмі “Жива”, де в мене була роль медсестри…
На знімальному майданчику панує позитивна атмосфера та неймовірна енергетика. Тут потужний драйв, тут усі працюють на хороший результат. А яка фантастична команда! Тут зібралися люди, які щиро люблять свою роботу. Це буде якісний і видовищний український фільм. Вірю, що це буде мегапрем’єра року в Україні! Такий фільм на часі. Зичу Тарасові Химичу ще більше однодумців та підтримки!


 
 Оленка Химич і Олександр Назарчук (Ратибор)
Оленка Химич,
арт-директор, художник-гример:

– Ми працюємо як одна родина, ми всі одне одного дуже любимо, цінуємо і шануємо. Під час зйомок у нас панує творча, тепла та щира атмосфера. І працюємо, і жартуємо водночас... Торік навесні-влітку планували, обговорювали, продумували і створювали кожен образ – як саме він виглядатиме остаточно. Звісно, бувають і зміни під час зйомок – під характер людини, під події, що змінюються. Скажімо, після бою у хлопців з’являються шрами…
Колись знімали кліпи, рек­ламні ролики. Потім була серія документально-ігрових історичних фільмів. Команда має досвід зйомок художнього фільму “Жива”, який вийшов на екрани у 2016-ому. Загалом за плечима 15 років праці. Мені легко і комфортно працювати на зйомках “Короля Данила”. Ще б пак, злагоджена команда однодумців – розуміємо одне одного із півслова, відчуваємо одне одного, допомагаємо, радимо. Ми всі живемо однією ідеєю – зняти видовищне та цікаве кіно, яке сподобається українцям. Мета фільму – розповісти цікаву історію про відому особистість. Пошук акторів був непростим, але, думаю, зараз у нас класна команда, актори в свої ролі цілком вжилися, тож кінцевий результат буде якісним та видовищним.  
До прикладу, весело і просто працювати з образом Ратибора (Олександр Назарчук, на фото). Найважче з образом Ульва (Роман Муць, на фото). Чому? Бо в Романа багато татуювань, які потрібно загримувати. А це три-чотири години роботи над одним образом. Але ж цікаво! Загалом створення образу займає від півгодини до чотирьох. Наразі найбільше часу доводиться витрачати на Ульва – спершу йому потрібно заплести коси, потім накласти грим. З королем і то швидше. У дні зйомок працюємо як мінімум по 12 годин, максимум – по 22-24. Ми любимо свою роботу!


 
 Янка Фаяд і Роман Муць (Ульв)
Янка Фаяд,
художник-стиліст:

– Із Тарасом та Оленкою працюємо разом уже 15 років. Із Олесею працюю з фільму “Жива”. Ми дружна команда, як родина, творча родина. Нам разом комфортно працювати, ми разом вчимося нового. Звісно, буває, що й дискутуємо. І щоразу це новий цікавий досвід. Пошук акторів для фільму “Король Данило” був непростим, але тепер бачимо, що обрали тих людей, які добре грають свої ролі. Ми не просто шукаємо людину, ми шукаємо людину, яка відповідала б нашому творчому сприйняттю, аби нам разом було цікаво і аби фінальний результат був якісний. Розуміємо, що сучасний глядач досить вибагливий і потребує якісної роботи.
Постать короля Данила досить цікава, і наш Сергій Ярмошенко впорається з такою відповідальною роллю. Мета творчої команди – розкриття особистості короля Данила: яким він був у житті, яким у побуті, що любив, чого не любив, чим цікавився, чому і які кроки вчиняв. Акцент – на розкриття характеру короля. Звісно, ідеться у фільмі й про те, як на нього впливала жінка, як він любив свою жінку. Це фільм про дружбу, зраду і кохання. Мовиться не лише про велику історичну постать. Це не буде пафосно, а цікаво.
Нам, команді, цікаво працювати з режисером Тарасом Химичем. Ми чуємо його, а він нас, дослухаємося до порад одне одного, бачимо одну ідею. Найбільше в цьому фільмі мені подобається робота в команді, бачення Тарасом Химичем цього фільму. Ми працюємо, як кажуть, у кайф, хоча це і недоспані ночі, і робота у дощ чи лютий мороз. Ми любимо свою роботу, бо це дійсно буде мегапрем’єра 2018-го! У нас сучасна команда, команда енерджайзерів, які люблять свою роботу.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3689 / 4.27MB / SQL:{query_count}