Є проблема? Телефонуйте на гарячі лінії

Як львів’яни та жителі області можуть вирішити господарські та комунальні питання, а також як і де можна оформити онлайн-звернення до влади Львівщини

Не вивозять сміття, без попередження вимкнули воду, не світять вуличні ліхтарі чи вже понад місяць тому впало дерево під вашими вікнами, втім комунальники не поспішають його вивозити? Вихід є. Телефонуйте на гарячі лінії міста та області, повідомляйте про проблему, і вам тут допоможуть.
Вже майже три роки на Львівщині працює служба екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Зателефонувавши за цим  номером, жителі Львова та області можуть отримати будь-яку допомогу – вас з’єднають із поліцією, “швидкою”, газовиками та пожежниками.
Телефонувати на 112 можна також зі зверненнями та скаргами до комунальних служб вашого населеного пункту. А від цього тижня гаряча лінія області працює і в режимі онлайн. Тобто подати звернення можна тепер самостійно, заповнивши відповідну форму за посиланням.
Однак якщо ви житель Львова, то у випадку потреби можете телефонувати зі стаціонарного та мобільного на гарячу лінію міста на короткий номер 1580 . У екстрену службу міста Лева можна додзвонитись і за номером +38 (032) 297-59-11.

Алло, гаряча лінія області?! 

Як писала “Львівська Пошта”, з 5 березня 2015-го у Львівській області запрацював пілотний проект “Єдина служба допомоги населенню 112”. Його ініціатором став керівник Львівщини Олег Синютка. Це спільний проект облдержадміністрації, облради, головного управління ДСНС, МВС, Департаменту охорони здоров’я, ПрАТ “Львівгаз” та Львівського обласного контактного центру. Мета цього проекту – створити єдиний номер телефону для вирішення всіх звернень громадян.
Сьогодні, набравши короткий номер 112, громадянин може не лише отримати допомогу екстрених служб, а й звернутися зі своїми проблемами до органів виконавчої влади. Коли мешканець Львівщини телефонує на 112, оператор цієї служби, залежно від тематики звернення, з’єднує заявника з відповідною екстреною службою 101, 102, 103, 104 або з гарячою лінією області.
Як розповів “Львівській Пошті” директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп’яник, всі звернення, що стосуються роботи органів виконавчої влади, оператори контактного центру реєструють і спеціальною базою даних направляють на виконання у міста, райони та структурні підрозділи обласної державної адміністрації. Важливо – гаряча лінія області працює цілодобово.
“Контролюють виконання звернень до комунальних служб відповідні підрозділи, створені при Львівській ОДА й районних адміністраціях. Кожне звернення та виклик зніматимуть із контролю лише після підтвердження його виконання”, – зазначив Тарас Роп’яник.
Лінія 112 підтримує різних мобільних операторів. Зателефонувати туди можна й зі стаціонарного телефону або навіть тоді, коли в телефоні нема SIM-картки. Дзвінки на гарячу лінію 112 з мереж фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів “Київстар”, Vodafone Україна, “Лайфселл” для заявників безкоштовні. До слова, допомогу диспетчери надають не тільки українською, а й польською, англійською та німецькою мовами.
“Ось уже три роки у випадку якоїсь проблеми одразу телефоную на 112. І вже неодноразово переконалась у позитивній роботі служби. Свого часу завдяки дзвінкам на 112 навіть вдалось поремонтувати дах багатоповерхового будинку, у якому мешкаю. Також минулого року восени в нас чомусь вечорами не вмикали вуличне освітлення, страшно було повертатися додому. Достатньо було одного дзвінка на гарячу лінію області, щоб вирішити проблему”, – розповідає “Львівській Пошті” жителька міста Дубляни Жовківського району, що на Львівщині.
Зі слів Тараса Роп’яника, більшість звернень на гарячу лінію області стосуються стану доріг, роботи обласного громадського транспорту.

Екстрена служба в режимі онлайн

Для зручності мешканців області у Львівській ОДА створили онлайн-платформу для звернення на гарячу лінію області. Тож відтепер звернення до служби екстреної допомоги населенню 112 можна оформити не тільки зателефонувавши, а й подавши заявку онлайн на сайті. Мова йде про ресурс Львівського обласного контактного центру. Для подання звернення необхідна лише наявність електронної пошти.
“Торік ми прийняли 115 тисяч звернень на гарячу лінію області. І справді є дні, коли телефонні лінії перезавантажені і мешканці області вимушені чекати для подання звернення. Створивши цей онлайн-ресурс, ми даємо можливість заявникам суттєво скоротити час подання звернення”, – зазначив Тарас Роп’яник.
У 2016 році гаряча лінія області прийняла 33 тисячі звернень, у 2017 – вже близько 115 тисяч. Проблема перенавантаження телефонної лінії особливо актуальна у періоди негоди та транспортного колапсу. До того ж звернення можна оформити на сайті гарячої лінії у будь-який час доби.
Усі звернення безпосередньо потраплять до загальної бази. Кожній проблемі присвоюється індивідуальний номер. Після того, як оператор опрацював звернення, він скеровує його до відповідних виконавців. Своєю чергою заявник у своєму онлайн-кабінеті може контролювати стан розгляду та вирішення проблеми, тобто статус звернення.
“Онлайн-платформа зберігає дані заявника під час реєстрації, а отже економить мешканцю в подальшому час на ідентифікацію в процесі подання звернення. Окрім цього, при потребі, заявник може сам  визначати тематику звернення та територію, якої воно стосується”, – розповів Тарас Роп’яник.
Для того, щоб подати звернення в режимі онлайн, перейдіть за посиланням. Тоді введіть у поле “Електронна адреса” логін – адресу вашої електронної поштової скриньки (електронну адресу) та пароль, який вказали при реєстрації.
Якщо ви забули пароль, ви маєте можливість здійснити вхід та поновити пароль, використовуючи власну електронну поштову скриньку та посилання “Забули пароль?”. Якщо ви ще не зареєстровані, то пройдіть процедуру реєстрації, використовуючи посилання “Реєстрація”.
У зверненні необхідно обов’язково зазначити повні реквізити заявника, чітко і зрозуміло викласти суть порушеного питання. Звертаємо увагу на те, що зміст звернення має бути стислим та інформативним, містити конкретні факти по суті питання. Реквізити заявника повинні вноситись ретельно, що прискорить опрацювання звернення відповідним органом виконавчої влади та надання відповіді заявнику.
Звернення надсилається органам виконавчої влади, до повноважень яких належить вирішення порушених у ньому питань. На прохання заявника відповідь на його звернення може надаватися електронною поштою чи з використанням засобів телефонного зв’язку.
“Навіть у вихідні дні жителі області можуть телефонувати з повідомленням про те, що, до прикладу, вимкнули воду чи зникло світло. Наші оператори повідомлять про проблему керівництву району. Кожних вихідних у кожному районі є чергові, які вже на місцях будуть вирішувати проблему. Вони мають доступ до єдиної системи, де ми комунікуємо, а тому вони одразу бачать усі звернення”, – каже Тарас Роп’яник.
Він також зазначив, що звернення, які залишаються невирішеними, потрапляють на стіл до очільника області Олега Синютки і першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського.

Алло, гаряча лінія Львова?!

“Гаряча лінія міста” – міська багатоканальна телефонна служба, де кожен мешканець Львова може отримати потрібну консультацію. Така служба не тільки надає консультації, а й контролює, як вирішуються конкретні проблеми. “Гаряча лінія міста” щоденно обслуговує сотні дзвінків мешканців нашого міста. Зазначимо, що рівень доступності “Гарячої лінії міста” становить 81% – це та кількість людей, яка додзвонилась у перші 20 секунд після з’єднання з оператором. Зараз тривалість обробки одного дзвінка на “Гарячій лінії” становить 76,6 секунд. Щоденно “Гаряча лінія міста” опрацьовує понад 1 тис. дзвінків. Також всі ЛКП Львова мають свої гарячі лінії, і це дозволяє приймати звернення від мешканців у кожному районі міста окремо та оперативно реагувати на кожне звернення.
“Загалом до відділу “Гарячої лінії міста” у 2017 році надійшло майже 270 тисяч усних звернень, з яких зареєстровано 92,6 тисячі повідомлень. Незареєстрованими залишились звернення львів’ян, які потребували лише інформаційного роз’яснення наших операторів”, – розповіла “Львівській Пошті” Віра Фриз, начальник відділу “Гаряча лінія міста” Львівської міськради.
Найбільше львів’яни телефонують на 1580 щодо питань житлового господарства. За останніх два роки було дуже багато звернень щодо вивезення сміття з міста. На цю тему надійшло близько 10 тис. звернень.
“Популярними є транспортні питання, а також ті, що стосуються відсутності електроенергії, несправності ліфтів та благоустрою”, – каже Віра Фриз.
З її слів, за два місяці поточного року на гарячу лінію Львова надійшло 44 тис. дзвінків.
“Цього року чимало звернень щодо питання транспорту, зокрема щодо порушення графіку, хамства водіїв та інших порушень перевезення пасажирів. Ще багато питань стосувалося оплати пенсіонерами проїзду у маршрутках Львова, адже знаємо, що із січня міські перевізники вимагають від пенсіонерів повної оплати проїзду. На цю тему зареєстровано вже 1200 звернень. На другому місці цього року аварійність системи електропостачання – 1700 звернень. І також багато скарг на роботу ліфтів Львова”, – пояснює Віра Фриз.
Із 12 червня 2017 року у відділі “Гарячої лінії міста” перейшли на нове програмне забезпечення, яке дає змогу пришвидшити і оптимізувати роботу екстреної служби.
“Коли надходить дзвінок на 1580, одразу відображається, хто телефонує. Висвітлюється номер дзвінка, адреса і прізвище мешканця. Тобто вже йде прив’язка до телефонного дзвінка, що полегшує роботу оператору, бо скорочується час обробки звернення. Тобто надходить дзвінок, оператор реєструє звернення, обов’язково зазначивши прізвище, адресу і контактний телефон мешканця – це потрібно для зворотного зв’язку із заявником. Коли звернення зареєстровано, воно автоматично попадає до виконавця. Виконавець це бачить на порталі 1580 і обробляє інформацію. Після того, як звернення виконано і ми це бачимо у системі, то телефонуємо до мешканця, щоб з’ясувати, чи все владнали. Якщо львів’янин задоволений, то лише у такому випадку знімаємо звернення з контролю. Якщо ж містянин незадоволений, або нічого не виконано, то створюємо ще один запит і воно повторно надходить виконавцю”, – зазначила Віра Фриз.
Співрозмовниця каже, у випадку якщо звернення невиконане, воно залишається на постійному контролі екстреної служби: “Якщо питання стосується протікання даху, то ми можемо відтермінувати виконання звернення на місяць чи на два, але тільки з погодження мешканця. Є такі звернення, які стосуються ремонту дороги. Однак якщо це питання не включене у титульний список ремонтів і немає наразі коштів на цю дорогу, то в такому випадку надаємо пояснення мешканцю, і закриваємо питання”.
Віра Фриз каже: щоранку звіт усіх звернень, в тому числі і протермінованих,  попадає до керівництва міста, зокрема до заступника міського голови Львова Сергія Бабака. Вона також зазначила, що мешканці від минулого року мають змогу телефонувати на короткий номер 1580 не лише зі стаціонарного телефону, а й з мобільного – абоненти операторів Vodafone,  “Лайфселл” та “Київстар” безкоштовно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7452 / 4.47MB / SQL:{query_count}