Новий трамвайний імідж

Амбіційні плани-2018 “Львівелектротрансу”: нове трамвайне депо та оновлення рухомого складу

фото: Олег Огородник (3)
Сьогодні важко уявити собі місто Лева без трамваїв і тролейбусів. Міським електричним транспортом користується добра частина і львів’ян, і туристів. І попри те, що трамвайні і тролейбусні маршрути як артерії пролягають чи не у кожен куточок Львова, цей вид транспорту досі залишається не завжди надійним варіантом доїхати на роботу чи навчання. Часто вагони простоюють на вулицях міста, бо трамвай банально виходить з ладу. А якщо стоїть один трамвай, то стоїть вже низка інших. У старих вагонах взимку холодно навіть на сидіння сісти. Та все ж сьогодні трамваї і тролейбуси – це доволі гарна альтернатива брудним і некомфортним маршруткам. Тут діють знижки для студентів та безкоштовний проїзд для інших пільгових категорій, в тому числі для пенсіонерів, які, нагадаємо, від січня цього року у маршрутках Львова мають сплачувати повну вартість проїзду. Тобто попри недосконалість львівський електричний транспорт має свого пасажира. Ба більше – для деяких гостей міста проїхатись у старенькому трамваї означає не лише отримати насолоду від автентичного Львова, а й більше дізнатись про славне Левове місто.
ЛКП “Львівелектротранс” акцентує на розвиток підприємства, аби осучаснити його та створити цілком новий імідж для львівських трамваїв і тролейбусів. Ба більше, задля підсилення у грудні 2017-го директором “Львівелектротранс” призначили Олега Березу, який до цього впродовж шести років керував іншим комунальним підприємством – “Львівавтодором”. “Щодо ЛКП “Львівелектротранс”, то люди бачать лише рухомий склад. А це ще й дорожнє полотно, тягові підстанції, контактна мережа, опори – це перше. Друге – ми рухаємося в напрямку впровадження електронного квитка. Першим підприємством, де буде впроваджено електронний квиток – це ЛКП “Львівелектротранс”. Тому, тут корисним буде досвід Олега Берези, який займався такими роботами. Також у ЛКП “Львівелектротранс” він продовжить роботи з ремонту рухомого складу, ремонту колій, диспетчерський пунктів та всієї інфраструктури підприємства. Плануємо придбати вживані трамваї, придбати нові тролейбуси. Для цього залучатимемо кредитні кошти та кошти з міського бюджету”, – саме так у грудні коментував призначення Олега Берези заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.
Зі слів Олега Берези, директора ЛКП “Львівелектротранс”, сьогодні підприємство працює над оновленням та збільшенням кількості рухомого складу. Зокрема, у 2018-ому планують закупити не менше 30 вживаних і 10 нових трамваїв. Сьогодні на підприємстві навіть працює новий відділ, який відповідає за розвиток. Розробляють наразі також і можливості, які дадуть змогу підвищити комфорт у транспорті та оновити водійський склад справжніми професіоналами. “Ми хочемо досягти того, щоб “Львівелектротранс” став базовим перевізником Львова”, – наголосив Олег Береза.

Раз заплатити і мати спокій

У середу, 21 лютого, запрацював сайт ЛКП “Львівелектротранс”, на якому можна придбати місячні загальний та студентський проїзні абонементи, а також триденну туристичну картку на весь електротранспорт.
“Для того, аби полегшити пасажирам придбання квитків, ми зробили можливість купувати абонементи на сайті, а також зробили можливість підписки”, – розповів радник міського голови Андрій Білий.
Як розповів речник “Львівелектротрансу” Іван Бондар, аби придбати абонемент на електротранспорт, необхідно зайти на новостворений сайт цього підприємства. Станом на зараз сайт доступний чотирма мовами: українською, англійською, німецькою та польською. Зараз на сайті можна обрати три варіанти абонементів: місячні загальний (120 грн) і студентський (60 грн), а також триденний туристичний (40 грн).
Після цього пасажирові слід вказати свої ім’я, прізвище та адресу електронної пошти, на яку після оплати через систему LiqPay прийде абонемент з QR-кодом. Абонемент буде дійсним протягом місяця з моменту придбання. Зазначимо, абонемент пасажир має показувати контролерам разом з будь-яким документом з фотографією, який посвідчує особу пасажира. Перевірити абонемент контролер може, зісканувавши QR-код.
Крім того, Андрій Білий наголосив, що на сайті вперше можна буде не лише придбати абонемент, а й оформити так звану підписку, після чого щомісяця з банківської картки зніматиметься відповідна вартість абонемента, а на пошту пасажира приходитиме новий місячний проїзний. Підписку можна оформити безпосередньо під час придбання абонементу, зробивши відповідну позначку.
Директор “Львівелектротрансу” наголосив, що такі абонементи мають сприяти тому, щоб пасажири поступово звикали до електронного квитка, який планують впровадити у Львові.

Три сотні вакансій

Зі слів керівництва, сьогодні “Львівелектротрансу” бракує 42 водіїв тролейбусів, 129 водіїв трамваїв, 50 контролерів та 70 працівників інших спеціальностей. Всього йдеться про брак майже трьохсот кадрів. Саме тому сьогодні підприємство відновлює школу водіїв, яка, нагадаємо, перестала діяти у 2015-ому.
“Створюємо напрямки роботи із навчальними закладами, покращуємо умови праці, впроваджуємо конкурентні зарплати і нову систему мотивації водіїв”, – наголосив Олег Береза.
“Навчатися у школі зможе кожен охочий. Весь керівний склад “Львівелектротрансу” також пройде цю школу, щоб самим відчути, як працювати водієм. Також напрацьовуємо механізм заохочення людей йти працювати водіями”, – сказав Береза.
Навчання у школі буде безкоштовним, розглядають також можливість запровадження стипендій. Планується, що школа запрацює у травні 2018 року.
Також з початку року посилили контроль на лініях. І лише за останній місяць оштрафували 2700 “зайців”, що вдвічі більше, ніж у минулому році за місяць. За словами радника міського голови Львова Андрія Білого, зарплата водія електротранспорту становить від 7-8 тис. грн до 15 тис. грн.

Нове депо для трамваїв

У Львові планують побудувати нове депо на вул. Трускавецькій. “У майбутньому ми б хотіли перевести весь трамвайний парк у новостворене депо. Це має відбуватися у спільному проекті реконструкції полотна на Княгині Ольги та продовженням трамвайної лінії до вулиці Наукової”, – пояснив керівник “Львівелектротрансу”.
Наразі у Львові працює одне трамвайне депо на вулиці Городоцькій, 181. Депо №2 (вул. Промислова, 29) наразі не функціонує через зношеність інфраструктури. Його реконструкцію кілька разів відкладали, через те, що жоден із підрядників, яких визначили ще 2013-го, не виконували умови тендеру у встановлений час.
Зі слів Івана Бондаря, кошти, які залишилися з кредиту 2009-го від ЄБРР, який надавали на оновлення інфраструктури і трамвайного парку комунального підприємства витратять на закупівлю вживаних трамваїв із Європи. Раніше ці кошти планували залучити до реконструкції депо на Промисловій.
Загалом у депо необхідно відремонтувати будівлі профілакторію із котельнею, побутовими та адмінприміщеннями. Остаточно всі трамваї з депо №2 до депо №1 перевели 2016-го, у зв’язку із ремонтом частини вулиці Замарстинівської.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9507 / 4.42MB / SQL:{query_count}