Безкоштовно підготуватись до ЗНО – реально!

Не поспішайте відмовлятись від мрії вступити до вишу, якщо не маєте репетитора. Старанність і наполегливість дадуть результат, а в поміч – безкоштовні онлайн-платформи

ЗНО – лише три букви, а скільки праці, безсонних ночей і нервів. Хоч як важко абітурієнтам не давалася б підготовка до іспитів, вони можуть бути спокійними – система зовнішнього незалежного оцінювання чиста та прозора. Тому вступають ті, хто своєю наполегливістю зумів набрати потрібну для вступу кількість балів.
Часто батьки домовляються з репетиторами, щоб допомогти своїм дітям у підготовці до тестування. У середньому підготувати дитину до ЗНО з допомогою репетиторів із трьох предметів за вісім місяців обійдеться щонайменше у 30 тисяч гривень. А що робити дітям, батьки яких ледве кінці з кінцями зводять? Чи реально вступити на бюджет без приватних уроків?
“До ЗНО готувалась самостійно, батьки не мали грошей на репетиторів. Математику склала на 198 балів. Справді вчила та розуміла цей предмет, тож при підготовці купила профільні книжки та проходила минулорічні тести. Історію України склала на 155 балів. “Плавала” в цьому предметі, багато часу йому не приділила. Українську мову склала на 185 балів, і такі результати дозволили вступити на бюджет. Певна, добре скласти ЗНО без репетиторів – реально. Звісно, якщо батьки можуть оплатити бодай одного репетитора, то варто обрати той предмет, який важко дається”, – розповідає студентка економічного факультету Франкового вишу Софія.

Онлайн-платформи для підготовки до ЗНО

Для учнів, які не мають змоги або ж не хочуть відвідувати репетиторів, є інший спосіб підготуватись до ЗНО – безкоштовні онлайн-курси. Вони полегшують самостійну підготовку до тестування, адже фільтрують інформацію та теми, які охоплює програма.
“Є кілька курсів, у розробці яких Міністерство освіти і науки виступило партнером або надало гриф через Інститут модернізації змісту освіти. Зокрема, до них належать курси BeSmart, онлайн-платформа Prometeus – курс з української мови та літератури, історії України та математики, та сайт EdEra – курс з української мови та літератури. Тож учні, які мають проблеми з підготовкою до ЗНО, можуть скористатися одним з цих онлайн-курсів”, – повідомили “Львівській Пошті” у прес-службі МОН.
BeSmart – проект, який допоможе учням успішно скласти ЗНО та вступити до омріяного вишу. Спершу проект випробували діти одеських шкіл – понад 10 тисяч учнів скористалися матеріалами BeSmart та успішно склали тестування. Сьогодні кожен може отримати безкоштовний доступ до комплексу навчальних матеріалів. Головне – зрозуміти предмет, а не просто зубрити його, наголошують організатори. Власне, за таким принципом складена програма підготовки. Тут знайдете безкоштовні курси з української мови та літератури, історії України, англійської мови, географії, математики, фізики, хімії і біології.
Prometheus – сайт, на якому представлені курси на різну тематику. Зокрема, курс “Підготовка до ЗНО” створений для допомоги вступникам. Він містить лекції, тести та інші навчальні матеріали. Тут доступні безкоштовні курси з української мови та літератури, математики і історії України.
EdEra – освітня онлайн-платформа, де учням викладають не лише теорію, а й саму методику розв’язання задач і рівнянь. Окрім тестових завдань і лекцій, курс також передбачає написання модулів і фінального іспиту. Тут знайдете безкоштовні курси не лише з української мови та літератури, а ще й з математики, історії України, англійської мови, фізики, біології і географії.
Також є кілька інших українських сайтів, які безкоштовно допомагають підготуватись до ЗНО. Зрештою, різниця між ними – викладачі та метод подання інформації. Яку платформу обрати – вибір, звісно, за вами. Мабуть, не так важливо, який сайт оберете, головне – регулярно та старанно вчити те, що там подають.
Ilearn – проект від громадської спілки “Освіторія”. Його створили активісти та викладачі, які готували дітей з чернігівського інтернату до ЗНО по скайпу. Вражені високими результатами, вони вирішили створити онлайн-платформу підготовки до ЗНО для усіх українських школярів. На сайті представлені тести, матеріали для самопідготовки та відеолекції. До слова, організатори вважають сферу освіти пріоритетною. Мовляв, від того, якою є освіта сьогодні, залежить те, яку країну ми побачимо через 30-40 років. Тут знайдете безкоштовні курси з української мови та літератури, англійської, математики, історії України та біології.
Готуємось до ЗНО – спец­проект Студвею з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. Онлайн-платформа подає навчальний матеріал через відеоуроки, конспекти та тести. Тут доступні безкоштовні експрес-уроки з української мови та літератури.
Akademia.in.ua – освітній портал, який дає шанс усім вступити в омріяний виш. Тут знайдете безкоштовні курси з української мови та літератури, історії України, географії, біології, хімії, математики, німецької та англійської мов.
Освіта-онлайн – громадський проект, який допоможе школярам підготуватися не лише до ЗНО, а й до ДПА. Тести, лекції, власний канал на YouTube – усе це дасть можливість якісно підготуватись. Тут доступні курси з української мови та літератури, історії України, географії, біології, хімії, фізики, англійської мови та математики. До слова, лише частина курсу безкоштовна.

“Репетитори дива не зроблять!”

Обрати свій варіант підготовки до ЗНО, чи жалітись і нарікати на те, що батьки не мають змоги оплатити репетиторів – вирішувати вам, випускники. Однак пам’ятайте, що викладач лише подає матеріал, а опрацювати та вивчити його потрібно самостійно.
“Певна: результат ЗНО лише на 20% залежить від репетитора, тобто від його здатності організувати дитину до роботи, і на 80% від самого учня. Бо неможливо навчити того, хто не хоче вчитися! Переважно репетитор тет-а-тет розповідає те саме, що й учитель на уроках. Насправді проблема в тому, що у класі, де тридцять дітей, увага розсіяна. І лише дитина, здатна до самоорганізації, може засвоїти матеріал. А учневі, який не може зосередитися на предметі, потрібен той, хто організує його до роботи – репетитор”, – розповіла “Львівській Пошті” у матеріалі “ЗНО-2018: репетитори чи самоосвіта?” (№79-80, за 12 жовтня 2017-го) викладач Франкового вишу, репетитор з математики Ірина.
Отже, репетитор ще раз проговорює дитині той матеріал, який викладали вчителі на уроках. Однак немає жодної гарантії, що абітурієнт, відвідуючи додаткові заняття, успішно складе ЗНО.
“Результат ЗНО залежить насамперед від того, як абітурієнт налаштувався на навчання. А коли цей процес підкріплений видатками в сім’ї, тоді дитина більше старається, розуміє, що мусить вчитися. Думаю, цілком реально можна скласти ЗНО самостійно. Наполегливість і самодисципліна дадуть хороший результат. Водночас є випадки, коли учні ходять до репетиторів, та все одно погано складають ЗНО. Деякі просто відсиджують заняття, не усвідомлюють, що нічого надзвичайного репетитор не зробить, дива не станеться!” – наголошує вчитель львівської середньої школи, репетитор з української мови та літератури Марія.
Тож батьки можуть витратити тисячі гривень на найкращих репетиторів у місті. Однак поки їхня дитина не усвідомить, що потрібно вчитися, доти ті гроші будуть витрачені намарно. Водночас та дитина, яка цілий рік самостійно вчитиметься та не лінуватиметься, зможе пройти на бюджет. Не зволікайте, випускники, все у ваших руках!

Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:
– Думка, що ЗНО без репетиторів скласти неможливо, є хибною! Певна, дитина може самостійно підготуватись і скласти тести на 200 балів. За 11 років таких прикладів чимало. До речі, були діти, які без репетиторів складали два тести по 200 балів. Пригадую, як у перші роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання «двістібальників» відслідковували, у них брали інтерв’ю. Більшість з них отримували високі результати без допомоги репетиторів, бо у батьків просто не було грошей. Це були розумні діти, які доклали чимало власних зусиль. Дітям, які самостійно готуються до ЗНО, раджу заглянути на сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Там можна проходити тести з усіх предметів, і відразу отримувати результат. Це тести зі системи ЗНО за попередні роки, і вони уже поділені за темами. Це дуже зручно – вивчив тему, одразу пройшов тест, і орієнтуєшся, що ще потрібно повторити. Вважаю, що це дуже хороший ресурс для учнів. Знаю, що ці тести використовують репетитори, коли готують дітей до ЗНО.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7422 / 4.17MB / SQL:{query_count}