Нарешті тут будуть народжувати!

Відреконструйований Львівський обласний перинатальний центр мав би запрацювати наприкінці березня. Глава уряду пообіцяв кошти на придбання медобладнання

фото: Олег Огородник (10)
Після тривалих розмов та дискусій Львівський обласний перинатальний центр на вулиці Джорджа Вашингтона, 6 таки невдовзі запрацює. Після п’ятьох років “застою”, там знову прийматимуть пологи, рятуватимуть життя немовлятам та матерям. Загальна потужність центру – 250 ліжок.
Тому вже у третій декаді березня першу чергу перинатального центру у Львові відкриють, запевнив 8 лютого під час візиту до Львова прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Цього дня він особисто перевірив, як відновлюють пологовий.
Третій корпус – гінекологічний – обіцяють відновити до кінця 2018-го або на початку 2019-го року. На нього потрібно ще 67 млн гривень
“Не пройшло і року, як я пообіцяв допомогти завершити роботи з будівництва в перинатальному центрі. Роботи таки завершені. Треба готуватись до відкриття. Можливо, потрібна буде наша допомога, щоб закупити обладнання – то готовий знову допомогти”, – наголосив Володимир Гройсман.
Нагадаємо, раніше уряд виділив 45 млн на реконструкцію перинатального. А в обласному бюджеті знайшли ще 25 млн гривень. Тоді як з міської скарбниці виділили 7,4 млн гривень. Зокрема на ці кошти виконано роботи з реконструкції системи водопостачання та системи теплопостачання. Загалом цих коштів вистачило на реконструкцію лише двох корпусів – пологового та адміністративного. На черзі ще третій – гінекологічний корпус.

Понад 80% обладнання – нове

У двох корпусах перинатального центру будівельні роботи завершено – водопостачання, електро- і теплопостачання повністю відновлено. А в усі палати та реанімаційні приєднано кисневе обладнання, розповідає заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак. Залишилося умеблювати палати та привезти обладнання. Понад 80% – це нове обладнання закордонного виробництва. На його закупівлю нещодавно оголосили тендер.
До кінця лютого обласна рада має оголосити конкурс на керівні посади медзакладів Львівщини
“Медичне обладнання – дороговартісна річ. Без нього повноцінно не працюватиме лікарня. Тому необхідні 55 млн гривень, які спрямуємо на закупівлю обладнання. А також потрібно 67 млн гривень на завершення реконструкції корпусу Б3. Щоб, власне, закінчити другу чергу реконструкції. Сподіваємося, що уряд знову допоможе з фінансуванням. Та розуміємо, що це великі кошти. Депутати Львівської облради проголосували за виділення 7 млн грн з бюджету розвитку області. Також подали заявку у Фонд регіонального розвитку на 25 млн гривень. Решту суми очікуємо від уряду”, – зазначила Ірина Гримак.
Те старе обладнання, яке зберігали у підвалах чи передали в інші лікарні, фактично не використовуватимуть. А третій корпус – гінекологічний – обіцяють відновити до кінця 2018-го або на початку 2019-го року. У цьому корпусі будуть гінекологічні підрозділи, ще один блок операційних та окрема реанімація. А також консультативно-діагностичне відділення і навчальний центр.

Директор замість головного лікаря

Після введення в експлуатацію частини перинатального корпусу тут повноцінно надаватимуть допомогу усім діткам та їхнім матерям, а на свої робочі місця повернеться увесь персонал, розповідає Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.
Однак ця установа працюватиме за новими правилами медичної реформи. Медичний заклад планують перетворити (як і більшість комунальних закладів обласної ради) в некомерційне комунальне підприємство. Тож тепер керувати лікарнею буде не головний лікар, а директор.
“Тобто тут будемо працювати над запровадженням різних методів та форм легальної платної медичної допомоги. Щоб ця установа ще більше розвивалася та щоб тут впроваджувати найновіші технології, які сьогодні є в європейській медицині. Зауважу, що медичні заклади, які стануть некомерційними комунальними підприємствами, не платитимуть податків, а їхні прибутки вкладатимуться в розвиток тих установ”, – пояснює Ірина Микичак.
Обласні медичні заклади стануть некомерційними комунальними підприємствами. Ними керуватимуть не головні лікарі, а директори
Окрім того, керівників медзакладів визначатимуть через конкурс. Зі слів Ірини Микичак, у найближчі два тижні обласна рада завершить роботу над новими редакціями статутів та оголосить конкурс. Сподіваються, до кінця лютого. На першому етапі участь у конкурсі візьмуть близько десяти керівників. Тоді як усього нараховують 51 заклад охорони здоров’я обласної власності.
“Це роблять не просто, щоб змінити назву головного лікаря на директора. Таким чином це дозволить суттєво посилити структуру управління комунальними закладами. Бо такі установи повинні стати конкурентними на нашому медичному ринку, де мають залучати позабюджетні кошти і, наприклад, знаходити можливість для навчання персоналу”, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Ротація кадрів буде

Як пояснила Ірина Микичак, спочатку на свої попередні робочі місця повернеться увесь робочий персонал (більше ніж 450 осіб). Та в процесі реорганізації закладу можливе і скорочення.
“Впродовж двох-трьох років побачимо, як складатиметься структура роботи перинатального. Зауважу, що змінюється демографічна ситуація. На Львівщині у 2017-ому народилося на 2,5 тис. дітей менше, ніж у 2016 році. Можливо, нам не потрібно буде такої кількості акушерів та гінекологів. Тоді як більше знадобиться анестезіологів чи неонатологів. Це динамічний процес, тож побачимо”, – каже вона.
У розмові з “Львівською Поштою” Василь Перцович, завідувач анестезіологічним відділенням, розповідає, що про конкретні дати повернення на роботу їм ще не говорять. Та додає, що робитимуть усе, аби всі працівники, які раніше працювали в перинатальному, повернулися на свої робочі місця.
“Бо більшість з них практично п’ять років були без роботи. І всі дуже чекали на відкриття цієї лікарні. Зараз наші люди навіть добровільно приходять сюди прибирати, мити, щоб якнайшвидше повернутися на роботу”, – резюмує Василь Перцович.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5134 / 4.14MB / SQL:{query_count}