Новому кіно бути!

Представники місцевих кінокомісій підписали меморандум про співпрацю і наміри створення Асоціації кінокомісій України

Днями в Тернополі відбувся практичний семінар “Вектор розвитку кінокомісій України” за участі керівників усіх створених на сьогодні українських кінокомісій. Семінар став наслідком стратегічної зустрічі, проведеної Львівською кінокомісією в рамках Львівських кінозустрічей – 2017. Підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю та наміри щодо створення Асоціації кінокомісій України.
Учасники семінару обмінялися досвідом роботи та поспілкувалися із місцевими журналістами. Окрім представників новостворених кінокомісій, у зустрічі взяли участь національні та іноземні кіноагенти, які поділилися власним досвідом кіновиробництва в рамках тематичних воркшопів.
Львівська і Трускавецька кінокомісії були першими офіційними кінокомісіями, які розпочали свою діяльність ще два роки тому. В квітні 2017-го за підтримки Держкіно України в Трускавці був проведений тематичний майстер-клас зі створення кінокомісій в Україні за участі італійських партнерів, наслідком якого стало стихійне створення кінокомісій і в інших областях України. Наприкінці 2017 року свою діяльність розпочали кінокомісії в Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Черкасах, очікується створення таких організацій у Києві, Одесі та інших містах України.
Підписання меморандуму є важливим стратегічним кроком, який дозволить консолідувати сили і сприяти популяризації Західного регіону (потенційно всієї країни) як привабливого кінонапрямку, допоможе додатково впливати на державні структури і дасть змогу ініціювати законодавчі зміни, що стосуються діяльності кінокомісій у країні.
“Окрім цього, спільними зусиллями ми зможемо швидко та ефективно завершити роботу над створенням єдиної бази знімальних локацій, професіоналів та акторів, а також матимемо змогу налагодити презентацію України на міжнародних кіномайданчиках та кіноринках, – коментує заступниця голови Львівської кінокомісії Ірина Ковальчук. – Актуальними викликами діяльності кінокомісій у країні є визначення ефективних форм їх господарювання, створення спеціалізованих програм підтримки фільмів у регіоні та залучення міжнародних і національних кіноагентів на локальний рівень. Асоціація кінокомісій України стане інструментом, що дозволить пришвидшити вирішення всіх цих питань”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8495 / 4.36MB / SQL:{query_count}