Школи та дитсадки Львова: безпека понад усе!

Як у міських навчальних закладах працює охорона, чи всі заклади обладнані системою відеонагляду та чи захищені ваші діти від небезпеки

Питання безпеки дітей завжди залишалось актуальним серед батьків. Щоранку мами і тати у поспіху збираються на роботу, поміж тим заводять дитину у садочок чи школу, і…цілий день на нервах: а чи поїсть дитина, чи не байдикуватиме, і найголовніше – чи буде вона у безпеці? Про випадки крадіжок у львівських школах, мабуть, чули усі. Та це, як виявилось, не найстрашніше, що там трапляється. Часто незнайомці можуть проникнути у школу, вкрасти дитячі речі, а старші учні можуть ображати молодших, і вимагати у них гроші. Щоб врегулювати і відстежувати схожі випадки, у школах та дитсадках встановлюють відеоспостереження та наймають охорону за батьківські гроші.

Охорона шкіл та садочків за кошт міста?

У четвер, 25 січня, на сесії Львівської міської ради депутати проголосували за ухвалу включити у список об’єктів, які охороняють працівники ЛКП “Муніципальна варта”, школи та дошкільні навчальні заклади. Відтак школи та садочки охоронятимуть за кошти міста, проте… не всі.
“Згідно ухвали, яку прийняли цього тижня, у кожному районі маємо обрати школи та садочки, які охоронятимуть за кошт міста. Насамперед це будуть ті навчальні заклади, які розташовані у “важких” (з підвищеним рівнем злочинності“Львівська Пошта”) районах, у яких навчання триває допізна та є проблеми з освітленням. Також зважатимемо на вагомі аргументи. Наприклад, школа має дороге обладнання, або далеко розташована. Тобто одразу забезпечити усі школи охороною не вийде, цей процес триватиме рік-два. Оскільки, у Львові 120 шкіл, і забезпечити їх усіх охороною одночасно – просто неможливо. Спочатку потрібно набрати людей, підготувати їх та знайти кошти на оплату їхньої праці. Проте, як бачимо, уже є бодай якісь зрушення у цьому напрямку”, – розповідає “Львівській Пошті” начальник управління безпеки Львівської міської ради Юрій Діль.
З його слів, які саме школи та дитсадки охоронятиме муніципальна варта  вирішить комісія, потім це питання винесуть на міськвиконком. Лише згодом  – на сесію міськради.
Школи та садочки, які охоронятимуть за кошт міста, обиратимуть зважаючи на розташування, тривалість навчання, наявність дорогого обладнання тощо
“Щоб забезпечити денну охорону у школі чи у садочку на цілий рік потрібно 216 тисяч гривень, згідно тарифів муніципальної варти, який розробляє міськрада. Тобто, ці кошти мають звідкись взятись, насамперед їх потрібно передбачити у бюджеті”, – наголошує Юрій Діль.
З його слів, спершу оберуть лише декілька шкіл, а у перспективі – взяти під контроль охорону усіх шкіл та дитсадків міста.
“Вважаю, що це правильно, оскільки у країнах Європи школи та садочки знаходяться під комунальною охороною. Безперечно, усі батьки “за” якісну охорону. Бо виконувати функцію охорони старшим чоловікам, або жінкам-сторожам, як це сьогодні у багатьох школах, справді важко. Відтак батьки не будуть платити за охорону в тих школах, де її фінансуватиме міськрада”, – зазначає Юрій Діль.

Чи безпечно у школах Львова

“У Львові 120 шкіл. Сьогодні більшість з них обладнані відеоспостереженням. Це ж стосується і садочків. У більшості випадків це зроблено за кошт самих батьків”, – розповідає Юрій Діль.
Директори львівських шкіл ж впевнені, система відеоспостереження та якісна охорона несе лише позитив для школи та її учнів.
“Певна, відеоспостереження у школах справді потрібне, як для учнів, так і для їх батьків та вчителів. Сьогоднішні реалії життя просто зобов’язують до цього. Відтак у нашій школі, звісно, є відеоспостереження. До слова, стороння особа у нашу школу потрапити не може. Оскільки, вхід у школу здійснюється за спеціальними браслетами та картками, як для учнів, так і для їх батьків та усіх працівників школи. Зокрема, адміністратор та охорона чітко знають, хто навідується у школу. Чужа людина може потрапити у школу лише попередньо записавшись. Вважаю, що це справді хороша і дієва система безпеки у навчальних закладах”, – зазначила директор ліцею “Еколенд” Оксана Пенцак.
“У нашій школі також є відеоспостереження, проте, на жаль, камери не охоплюють усю школу знадвору, і усі коридори всередині. Наразі встановили камери лише у найлюдяніших місцях школи. Загалом вважаю, що відеонагляд справді потрібен у навчальних закладах. Адже стаються різні випадки – крадіжки, потрапляють чужі люди у школу та роблять жахливі речі. До слова, до нас приходили незнайомці, які представлялись батьками, і намагались зайти у класи. Через камери відслідковували, і виводили їх зі школи. Також вважаю, що камери дисциплінують самих дітей, які знають, що якщо раптом втечуть з уроків, то про це одразу дізнаються їх батьки”, – розповідає директор львівської школи “Дивосвіт” Олеся Мандзюк.

А що думають батьки?

Відеоспостереження справді важливе, оскільки дає можливість зафіксувати не лише крадіжку, але й відслідкувати усе, що відбувається у приміщені школі. Хто приходить, до кого, і найголовніше – з’ясувати навіщо. Тож батьки можуть бути спокійними – у разі виникнення незрозумілої ситуації, пов’язаної з їх дитиною, вони дізнаються про це першими.
“У школі, де навчаються мої діти, є камери. Були ситуації, коли вони згодились навіть для того, щоб зловити злодіїв. Насправді камери дуже потрібні. Була б моя воля, і в кожному класі камери поставила. Наприклад, у китайських школах камери стоять у класах не лише з ціллю безпеки, а й для того, щоб діти, які пропустили урок, змогли його згодом переглянути в інтернеті. Водночас батьки можуть також подивитися, чи їх дитина була на уроці, як вона себе поводить тощо. Вважаю, що це чудова опція. Звісно, окрім камер охорона теж потрібна, яка контролює дітей, не пропускає незнайомців тощо. На жаль, сьогодні охорона у школах не виконує своїх функцій належно. Також знаю школи, де є пропускні системи. Один з банків робив таку карткову систему. Батьки могли навіть закидати дітям гроші на картки, щоб вони харчувались у школі”, – розповідає львів’янка Марія, мама трьох дітей.
Також батьки наголошують, камери дозволяють вирішувати конфлікти між самими учнями та у майбутньому уникнути непередбачуваних ситуацій.
“У нашій школі відеокамери встановили ще кілька років тому. Тішусь, бо керівництво та охорона школи дуже відповідально ставляться до будь-яких питань, що стосуються безпеки дітей. Якщо виникають конфлікти між учнями, їх фіксує камера, керівництво школи та одразу повідомляють батьків. Камери встановлені на кожному поверсі, видно усіх, хто заходить у школу, і куди йде. Відтак, можу бути певна, що моя дитина у безпеці!”, – розповідає мати учениці четвертого класу СЗШ №32 Любов.

Ігор Зінкевич, депутат Львівської міськради, голова ГО “Варта-1”:
– Наявність відеоспостереження у школах та садочках Львова справді важливе. Проте, вважаю, що це далеко не найголовніший чинник, що відповідає за безпеку дітей. По-перше, важливо, щоб у навчальних закладах була охорона, яка зможе оперативно зреагувати на будь-які надзвичайні ситуації. Бажано, щоб це була людина непенсійного віку, як це часто буває, та мала спортивну тілобудову. Отже, ця людина має реагувати на правопорушення, які виникають у школі, тобто між самими учнями та безпосередньо стежити за безпекою, за чужими людьми, які заходять у школи та садочки. По-друге, важливо, щоб у цих закладах також було відеоспостереження. Тим паче, сьогодні техніка дозволяє визначити злочинця через відеофіксацію. Важливо, що таким чином можна визначити підозрілих осіб, у тому числі тих, хто має кримінальне минуле, і навідується у заклади освіти. Це дасть можливість випередити лихо. Звісно, у львівських школах траплялись випадки крадіжок. Щоправда, переважно це ставалося вночі. Також реєструвалися випадки, коли незнайомі люди заходили у школи. Вважаю, що школа – це певна система, де є учні, вчителі, їхні батьки. Така ж система у дитячих садках, проте там рідші випадки проникнення. Чужі люди, які не мають права перебувати на території школи, з певних причин туди все ж потрапляють. Такі речі потрібно максимально відслідковувати. До того ж, не завжди все сходиться лиш на крадіжках. Бувають випадки вимагання грошей, старші учні б’ють молодших тощо. Тож такі випадки має контролювати саме охорона школи, в тому числі з допомогою камер, щоб гарантувати безпеку дітей під час навчання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0426 / 4.44MB / SQL:{query_count}