А ви вже зробили біометричний паспорт?

Попит на виготовлення закордонних паспортів пішов на спад. Чому українцям надалі затримують їх видачу та коли це закінчиться

фото: portal.lviv.ua.
Впровадження безвізового режиму влітку спричинило масову навалу українців на підрозділи Державної міграційної служби України та ЦНАПи.
Здавалось, виготовляти біометричні паспорти кинулись усі – люди, які справді збиралися їхати за кордон, і ті, хто про це навіть не думав у найближчий місяць чи рік. Відтак звичні терміни виготовлення біометричних паспортів зросли з семи днів до півтори місяця та з двадцяти днів до двох місяців мінімум відповідно.
Та й затримка, як виявилось, далеко не єдина проблема. Через велику кількість бажаючих, у Львові стати на електронну або живу чергу й досі майже нереально. Хіба що з вечора займати чергу і стояти на морозі, щоб зранку отримати талончик.
“Впровадження безвізового режиму справді внесло свої корективи – все більше людей почали оформляти біометричні закордонні паспорти. Зокрема, сьогодні попит на їх виготовлення надалі збільшений, проте він значно менший, аніж це було улітку. Очікуємо, що попит й надалі зменшуватиметься”, – зазначив “Львівській Пошті” речник Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Удвічі більше паспортів!

Цього тижня на поліграфкомбінаті “Україна” запрацювала додаткова лінія персоналізації паспортів. Таке ж обладнання використовують у більш ніж 25 країнах світу. Нова система дозволить додатково друкувати ще 500 паспортів на годину, інформує me.gov.ua.
Наразі в черзі на персоналізацію стоїть 775 тис. наборів персональних даних. Нове обладнання допоможе стабілізувати ситуацію з персоналізацією документів протягом кількох місяців, і впродовж наступних двох-трьох місяців черги вже не буде.
Сьогодні паспорти, які мали б виготовити за сім робочих днів, видають лише за півтора місяці, а ті, що мали би бути за 20 днів видають за два місяці
“У серпні 2017-го Мін­економрозвитку ініціювало рішення уряду про зменшення відрахування до Державного бюджету частини чистого прибутку комбінату. Завдяки цьому комбінат зміг спрямувати додаткових 35% чистого прибутку на нове обладнання. Сьогодні підприємство працює цілодобово, без вихідних, у три зміни, тож після запуску нового обладнання зможе виготовляти вдвічі більше документів. До цього підприємство робило 10 тисяч паспортів на добу, а відтепер – 21 тисячу на добу”, – зазначив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
Звичайно, це допоможе вирішити ситуацію із затримками видачі біометричних паспортів, каже Сергій Гунько.
“Виробнича потужність зросла, тож тепер можна друкувати та персоналізувати більше паспортів. Громадяни це відчують поступово – щодня зменшуватиметься черга, швидше видаватимуть біометричні паспорти. Врешті згодом вийдемо на планові терміни видачі паспортів. Поки що спрогнозувати коли це буде – важко. Оскільки це залежатиме і від поточного попиту на виготовлення біо­метрики”, – резюмує він.

Нерви через…черги

“Львівська Пошта” вкотре нагадує: паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише в одній із трьох установ: територіальному підрозділі міграційної служби, Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у сервісному центрі “Паспортний сервіс” державного підприємства “Документ”.
Ціна залежить від місця оформлення. Тож у підрозділах ДМС оформлення біометричного паспорта за стандартною процедурою (20 робочих днів) обійдеться у 557,32 грн, а прискорена процедура (7 робочих днів) оформлюється за подвійною ставкою послуг і становить 810,32 грн. У сервісному центрі “Паспортний сервіс” державного підприємства “Документ” за нетерміновий і терміновий закордонний біометричний паспорт доведеться заплати на 400 грн дорожче, ніж у підрозділі ДМС.
“Законом передбачено виготовлення біометричних паспортів за сім та за двадцять робочих днів. Оскільки поліграфкомбінат “Україна” не встигає друкувати, то виникає затримка видачі біометричних паспортів. Сьогодні паспорти, які мали б виготовити за сім робочих днів, видають лише за півтора місяці, а ті, що мали би бути за двадцять днів видають за два місяці”, – зазначив “Львівській Пошті” завідувач сектору з централізованого оформлення документів №1 ГУ ДМС України у Львівській області Юрій Крупка.
З його слів, черг, як таких, немає. Усі бажаючі реєструються на електронну чергу та у зазначену дату подають документи на біометричний паспорт. Також працює жива черга – о 09.00 громадяни можуть одержати талон і подати документи.
Водночас львів’яни нарікають, що подати документи на виготовлення біометричного паспорта майже нереально. “Намагалась подати документи на біометричний паспорт майже місяць. Спершу цілий тиждень їздила у паспортний стіл (підрозділ ДМС. – “Львівська Пошта”). На жаль, стати на живу чергу не вдалося. Коли приїжджала близько сьомої ранку, місць уже не було. Таке враження, ніби люди там із вечора чекають. Згодом намагалась стати на електронну чергу – не вдалося. Їздила у один із ЦНАПів – місць теж не було. Врешті вирішила більше не витрачати нервів і заплатити на 400 гривень більше. На Словацького, 1 подала документи за 40 хвилин”, – розповідає львів’янка Наталія.

ЦНАП як резерв для подолання черг

“Мешканці надалі масово звертаються за виготовленням біометричних паспортів у ЦНАПи. Послуга досить актуальна, проте наявне також протермінування із видачі паспортів. Зокрема, минулого тижня затримано видачу понад семи тисяч біометричних паспортів. Станом на сьогодні видають нетермінові паспорти людям, які подали документи ще на початку жовтня та термінові паспорти людям, які подали документи в кінці листопада”, – зазначила “Львівській Пошті” Мар’яна Дюганчук, в.о. начальника управління адміністрування послуг Львівської міськради.
“Сьогодні ЦНАПи – основний резерв для подолання черг. Тож, якщо не вдається подати документи на виготовлення біометричного паспорта у підрозділах ДМС, варто звертатися саме туди”, – каже Сергій Гунько.
У ЦНАПах немає прив’язки до реєстрації місця проживання. Тобто мешканці можуть звертатись як у ЦНАПи, так і у територіальні підрозділи ДМС.
“У ЦНАПах можна подати документи на виготовлення біометричного паспорта, ставши на електронну або живу чергу. До слова, Шевченківський район дуже великий, тож у цьому ЦНАПі важко подати документи. Водночас у центрі на Костя Левицького, 67 це можна зробити абсолютно спокійно до десятої ранку”, – каже Мар’яна Дюганчук.

Адреси та контакти установ, де оформляють біометричні паспорти у Львові:

Територіальні підрозділи ДМС у Львові:
– Залізничний районний відділ –  вул. Ярослава Мудрого, 12-а, тел. (032) 233 40 72;
– Галицький районний відділ – вул. Чайковського, 17, тел. (032) 261 06 01;
– Сихівський районний відділ – вул. Зелена, 150, тел. (032) 270 20 33;
– Франківський районний відділ – м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 67, тел. (032) 238 95 60;
– Личаківський районний відділ – вул. Зелена, 20, тел. (032) 260 22 01;
– Шевченківський районний відділ –  вул. Донецька, 3, тел. (032) 231 68 50.
Сервісний центр “Паспортний сервіс” державного підприємства  “Документ”: вул. Богдана Хмельницького, 212, (032) 245-54-40; вул. Юліуша Словацького, 1, (032) 261-14-30, 261-14-34. 
ЦНАП: вул. Івана Виговського, 32, (032) 297-57-95; пр. Червоної Калини, 72-а, (032) 297-57-95; вул. Костя Левицького, 67, (032) 297-57-95;  вул. Хвильового, 14-а, (032) 297-57-95.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7552 / 4.43MB / SQL:{query_count}