Пробне ЗНО–2018: без паніки та страху

До 31 січня триватиме реєстрація для участі у зрізі знань. Чому це добра психологічна підготовка для абітурієнтів

Підготовка до ЗНО непокоїть та змушує абітурієнтів не спати ночами. Окрім того, що увесь рік вони мають завзято навчатись, аби повторити увесь шкільний матеріал, абітурієнти також мають бути уважними на самому тестуванні. Адже права на помилку у них немає.
Чи вистачить часу, як правильно внести відповіді та не спізнитися на пункт тестування – ось за що переживають учні. З розповідей інших, ЗНО – це справжнє випробовування. Ще б пак! За спробу списати – анулювання роботи, за запізнення бодай на хвилину – не впускають, а про додатковий час й мови не може бути! Справді, психологічно це все важко для 17-річних учнів, зате система вступу до вишів прозора та справедлива, для усіх однакові умови.
Вартість одного тестування – 132 гривні, зареєструватися можна максимум на два тестування
Для того, щоб відчути, яка атмосфера панує на пунктах тестування, як це все відбувається, зрозуміти скільки часу потрібно для внесення відповідей у бланк якраз і спрямоване пробне ЗНО.

Реєстрація: коли і як?

“З 9 до 31 січня 2018 року триватиме реєстрація на участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Кожна особа, яка виявила бажання взяти участь у пробному ЗНО, повинна зайти на сайт ЛРЦОЯО (Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти) у розділ “пробне ЗНО”, заповнити реєстраційну форму, сформувати і відправити електронну заяву, отримати логін та код доступу до інформаційної сторінки учасника пробного ЗНО, зайти на цю сторінку, роздрукувати квитанцію для сплати вартості послуг, здійснити оплату протягом п’яти робочих днів. Через п’ять робочих днів після здійснення оплати на інформаційній сторінці статус заявки зміниться на “оплачено”, що є підтвердженням факту реєстрації”, – зазначила “Львівській Пошті” директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Вартість одного тестування – 132 гривні. Зареєструватись можна максимум на два тестування.
“24 березня відбудеться пробне ЗНО з української мови та літератури. У цей день заплановано відкривати пункти пропуску майже у всіх районних центрах Львівської області. 31 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов. У цей день відкриватимуть пункти пропуску в окремих містах. Зокрема, пробне ЗНО з іноземних мов відбудеться лише у Львові, Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді”, – каже Лариса Середяк.
З її слів, цього року вперше особи, які мають потреби для створення особливих умов для проходження пробного ЗНО – діти з вадами слуху, діти, які мають легкі форми ДЦП – мають це вказати при реєстрації і підтвердити таку потребу скан-копією медичної довідки, яка буде дійсна і на основну сесію.

Важливо, щоб діти були психологічно налаштовані

“Пробне ЗНО повністю відтворює процедуру основної сесії. Учні, які беруть участь у ньому, мають можливість побачити, що таке пункт тестування, попрацювати в чужих аудиторіях, ознайомитися з тестами в зошиті, побачити і попрацювати з бланком відповідей, визначити скільки часу потрібно для його заповнення. Тобто пробне ЗНО – це хороша підготовка учня для участі в основній сесії”, – каже Лариса Середяк.
З її слів, тести ЗНО є у вільному доступі. Зокрема, на сайті ЛРЦОЯО можна пройти тестування з усіх предметів за минулі роки.
“Оскільки кожен рік ЗНО відбувається у три сесії – пробне, основна, і додаткова сесія – то тестів, з якими можна попрацювати самостійно, справді дуже багато. А от відчути атмосферу, яка панує на пунктах пропуску дозволить, власне, пробне ЗНО. Тобто це, насамперед, добра психологічна підготовка. Часто на пунктах тестування основної сесії бачу таких переляканих дітей, що вони з того переляку все, що вчили забувають. Їх аж трясе. Коли питаю, чи були на пробному, кажуть, що ні. Мені це навіть дивно. Адже це не такі великі гроші, щоб прийти бодай на один предмет”, – каже Лариса Середяк.
90% зареєстрованих обирають два предмети для проходження пробного ЗНО
“Вважаю, що дітям обов’язково потрібно спробувати свої сили! Побачити, як все відбувається. Оскільки така форма оцінювання для дитини нова. Пробне ЗНО – це радше не перевірка знань, а психологічна підготовка. Тести переважно продубльовані з попередніх років. Тобто таким чином знання й не дуже перевіриш, тому що дитина проробляє ці завдання увесь рік. Отже, пробне ЗНО більш зорієнтоване на психологічну підготовку – це справді дуже важливо для дитини”, – розповідає вчитель української мови та літератури львівської “Школи-гімназії “Сихівська” Марія.
До ЗНО потрібно дуже відповідально віднестися. Адже іноді дитина може знати все, але через паніку та страх розгубитися.
“Атмосфера на пунктах тестування ще та! Учнів відправляють у школу на інший кінець міста, де вони пишуть тестування з абсолютно незнайомими людьми. Комусь байдуже, у інших – сльози. Про те, щоб списати чи запізнитись ніхто навіть не думає. Головне – заспокоїтися та уважно внести відповіді у бланк. Коли писала ЗНО з математики, то сиділа до останньої секунди. Часу мені забракло. На щастя, все встигла перенести і вчасно здати роботу. Поряд сиділа дівчинка, яка не встигла перенести відповіді, і в сльозах просила зачекати дві-три хвилини, проте її роботу вже не прийняли… Тобто система справді чесна і справедлива, проте вважаю, що все ж ці дві-три хвилини нічого б не змінили”, – розповідає студентка економічного факультету Франкового вишу Вероніка.
З її слів, щоб уникнути таких ситуацій, все ж варто не пожаліти 300 гривень на пробне ЗНО. Щоб відчути, що чекатиме на основній сесії, не розгубитися, і думати лише про завдання.

Аудіювання з іноземної: спробуй свої сили

Станом на 10 січня у Львівській області на пробне ЗНО зареєструвалося 1470 осіб, які обрали 2638 предметів. Тобто 90% зареєстрованих обирають два предмети для проходження пробного ЗНО. Найчастіше обирають тестування з української мови та літератури, англійської мови та математики.
“Цього року на другому місці серед предметів, які обирають найчастіше – англійська мова, і це не випадково. Оскільки на ЗНО–2018 вперше введено аудіювання з іноземних мов, і діти хочуть побачити, як це взагалі відбуватиметься”, – каже Лариса Середяк.
Загалом учасники пробного ЗНО мають можливість ознайомитися з процедурою та зразками тестів, виконати пробний тест і попрактикуватися у заповненні бланків відповідей, завчасно ознайомитися з організацією роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, навчитися ефективно розподіляти час на виконання тесту, отримати правильні відповіді та оцінити власний ступінь готовності до проходження ЗНО.

Підготовка до ЗНО–2018: готуйте… 30 тисяч

“Львівська Пошта”, поспілкувавшись із львівськими репетиторами та промоніторивши різні сайти, підрахувала, скільки в середньому коштуватиме підготувати учня до ЗНО–2018. Найпопулярніші категорії репетиторів в Україні – українська мова та література, математика, історія України та англійська мова. Переважно репетитори вказують ціну за годину заняття. Так, у середньому година заняття з української мови коштує 80-120 грн; математики – 100-150 грн; історії – 70-100 грн. Що стосується англійської мови, то ціни варіюються від 100 до 300 грн за годину. До слова, часто репетитори з англійської мови вказують ціну в іноземній валюті. Загалом вартість додаткових занять залежить від того, чи репетитор – вчитель у школі, чи викладач вишу, який у нього досвід та наскільки успішно проходили ЗНО учні, яких він готував.
Отож, виходячи з цін, підрахуємо приблизну загальну вартість:
Українська мова та література: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 8 місяців * 80 грн/год = 10 240 грн. 
Математика: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 8 місяців * 100 грн/год = 12 800 грн.
Історія України: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 8 місяців * 70 грн/год = 8960 грн.
Таким чином, підготовка до ЗНО-2018 з репетиторами із трьох предметів за вісім місяців обійдеться щонайменше у 32 000 грн.

Платформи для безкоштовної підготовки

На жаль, сьогодні далеко не кожен має можливість відвідувати репетиторів. Переважно такі заняття оплачують батьки, які подекуди ледве кінці з кінцями зводять. Для учнів, які мріють вступити, є інший спосіб – безкоштовні онлайн-курси. Вони полегшують самостійну підготовку до ЗНО, адже фільтрують інформацію та теми, які охоплює програма.
Ilearn – проект від громадської спілки “Освіторія”. На платформі є курси з української мови та літератури, англійської, математики, історії України та біології. На сайті можна знайти тести та матеріали для самопідготовки з цих предметів. Програма охоплює всі теми, які виносяться на ЗНО. Окрім цього, у них є власний канал на YouTube, де завантажено майже 100 відео-лекцій, що полегшують сприйняття інформації для абітурієнтів.
Prometheus – тут доступні курси з української мови та літератури, математики та історії України. Курс “Підготовка до ЗНО” покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання із шкільного курсу. Цей курс розрахований на допомогу саме у підготовці до ЗНО. Він містить необхідні для підготовки відомості, теми та матеріали.
Готуємось до ЗНО – спецпроект Студвею з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. На онлайн-платформі доступні зручні й насичені експрес-уроки з української мови та літератури. Навчальний матеріал подають через відео-уроки, конспекти та тести.
Akademia.in.ua – освітній портал, який пропонує найбільшу кількість безкоштовних онлайн-курсів із підготовки до ЗНО. Тут ви знайдете такі дисципліни: українська мова та література, історія, географія, біологія, хімія, іноземні мови та математика. Основна мета проекту – дати шанс всім охочим самостійно підготуватися до ЗНО та вступити в омріяний виш.
EdEra – освітня українська платформа, на якій знайдете безліч курсів. Зокрема, українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, біологія, географія. До того ж, учням викладають як теорію, так і методику розв’язання задач і рівнянь, цьому приділяється найбільше часу. Окрім тестових завдань, у середині курсу є ще проміжні модулі, тести та фінальний іспит.
Освіта-онлайн – громадський проект, який передбачає можливість дистанційної освіти для школярів у форматі масових відкритих онлайн-курсів і допомагає підготуватися до ЗНО та ДПА. Тут знайдете такі дисципліни: українська мова та література, історія, географія, біологія, хімія, англійська мова та математика. Окрім цього, у них є власний канал на YouTube, де завантажено відео-лекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7205 / 4.17MB / SQL:{query_count}