Амбітні плани-2018 львівського аеропорту

Розширити географію польотів – куди та коли містяни зможуть полетіти та які нові авіакомпанії зайдуть до нас

Життя у Міжнародному аеропорті “Львів” ім. Данила Галицького за останній рік суттєво оживилося. Після проведення Євро-2012 аеропорт наче перебував у сплячці – багато напрямків було закрито, авіарейсів бракувало – для того, щоб долетіти у популярні міста, доводилося спершу потягом їхати до Києва, а звідти вже летіти, або ж робити кілька пересадок літаком.
На щастя, за останній рік бачимо суттєві зрушення у роботі львівського летовища. До прикладу, за 2017 рік об’єми авіаперевезень зросли на 50%, аеропорт прийняв мільйонного пасажира, а географію польотів суттєво розширили. Також вдалося залучити дві лоукост-компанії – угорську Wizz Air, яка відкрила рейси Львів–Вроцлав та Львів–Берлін, а також італійську Ernest Airlines, яка почала літати зі Львова до Мілана, Неаполя та Венеції. Польський авіаперевізник LOT запустив регулярне сполучення між Львовом і Бидгощем та Львовом і Познанню. Інші авіакомпанії збільшили частотність рейсів у напрямку Варшави, Мінська, Стамбула, Мюнхена та Відня.

Ще більше нових напрямків

Мета аеропорту на 2018 рік – зробити якісний та відносно недорогий сервіс для пасажира, відкрити ще більше нових рейсів та залучити до співпраці бодай дві нові авіакомпанії.
“На 2018 рік маємо погоджено чотири нових рейси компанії Wizz Air – зі Львова до Катовіце, Гданська, Дортмунда і Лондона. Продаж на ці напрями уже відкрито. Переліт Львів–Катовіце буде здійснюватися спершу три, згодом чотири рази на тиждень. Авіакомпанія Yan Air нарешті оголосила рейс Львів-Батумі. Багато років вони подавали заявки, проте польотів все ж не було. Маю надію, що цього року ці польоти все ж розпочнуться. Авіакомпанія МАУ також подала заявку на рейс Львів-Барселона, який здійснюватиметься двічі на тиждень. Поки що продаж на цей напрям не відкрили, проте, сподіваюсь, що обіцянку авіакомпанія виконає”, – зазначила “Львівській Пошті” генеральний директор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська.
Отже, прямим сполученням зі Львова до Батумі, згідно із системою бронювання, можна буде полетіти з 8 червня. Спершу перельоти до Грузії здійснюватимуться раз на тиждень – у п’ятницю, а з 19 червня з’явиться ще один рейс по вівторках. Вартість квитків становить 219 доларів у обидва боки, в яку входить харчування та перевезення багажу до 23 кг, повідомляє avianews.com.
На 2018 рік маємо погоджено чотири нових рейси компанії Wizz Air – зі Львова до Катовіце, Гданська, Дортмунда і Лондона
“Також ведемо переговори щодо відкриття нових маршрутів. Зокрема, до Португалії. Оскільки серед мешканців нашого регіону є попит на маршрут Львів–Лісабон. Тож ведемо переговори з українськими та іноземними авіакомпаніями щодо відкриття цього рейсу. Загалом працюємо над європейськими та азіатськими напрямами”, – каже Тетяна Романовська.

Нові авіакомпанії для відкриття нових рейсів

Для відкриття нових рейсів аеропорт “Львів” також планує розпочати співпрацю з іншими авіакомпаніями.
“Зараз ведемо переговори з авіакомпанією SkyUp. Ще не знаємо точних маршрутів сполучення, поки що лише погоджуємо це питання. Сподіваюсь, що вже цього року ця компанія відкриє кілька нових рейсів. Авіакомпанія Ernest Airlines обіцяла відкрити цього року два нових маршрути. Також вже протягом двох років ведемо переговори з авіакомпанією Norwegian. Зараз ця компанія лише вивчає наш графік та ринок. На жаль, погоджень поки що немає. Надалі плануємо брати участь у конференціях, вести переговори з іншими авіакомпаніями, сподіваємося цього року залучити ще дві нових авіакомпанії”, – каже Тетяна Романовська.
Також цього року авіаперевізники збільшать кількість рейсів зі Львова до Відня та Тель-Авіва. Austrian Airlines і МАУ з червня цього року виконуватимуть по три-чотири рейси на тиждень до Австрії та Ізраїлю. Зокрема, Austrian Airlines з 2 червня цього року збільшує до чотирьох рейсів на тиждень польоти на маршруті Львів–Відень, повідомляє avianews.com. З цього ж дня Міжнародні авіалінії України виконуватимуть по три рейси на маршруті Львів–Тель-Авів. Вартість квитків до Відня нині становить від 320 доларів, а до Тель-Авіва – від 3,7 тис. грн. за економ клас.

Перельоти між містами України

Сьогодні аеропорт “Львів” проводить активну роботу із залучення бюджетних авіакомпаній – лоукост-компаній – які надаватимуть пасажирам низькі тарифи. Таким чином, більше мешканців нашого регіону зможуть дозволити собі перельоти. Що ж стосується рейсів між українськими містами, то з цим важче.
Прямим сполученням зі Львова до Батумі, згідно із системою бронювання, можна буде полетіти з 8 червня
“Сьогодні існує певна проблема з перельотами між містами України – дороге пальне, навігація та й сам процес обслуговування є причинами дорогих тарифів на перевезення. Тобто такі рейси справді важко відкривати, оскільки вартість авіаперевезення є дорогою для українців. Тобто важко приймати рішення
про відкриття внутрішніх напрямків через те, що українці не є платоспроможними. Зараз працюємо над напрямком Львів-Одеса – про відкриття цього рейсу просимо авіакомпанію МАУ та SkyUp. Побачимо, хто з них прийме рішення першим”, – каже Тетяна Романовська.
“Зі сторони аеропорту готові надати максимальні знижки, розробили програму, яка дає можливість авіакомпаніям запускати нові рейси і робити дешевші тарифи для пасажирів. Тобто аеропорт “Львів” робив і робить все максимально можливе для відкриття нових рейсів. На жаль, існують нюанси, які все ж не від нас залежать – ПДВ”, – зазначила Тетяна Романовська.

Прямим рейсом зі Львова до Америки

Важливим кроком для аеропорту та для нашого міста є відкриття прямого рейсу зі Львова до Америки та Канади. Коли ж? Сьогодні аеропорт “Львів” уже веде переговори про відкриття цих напрямків, проте позитивного результату поки що немає.
“Відкриття прямого сполучення зі Львова до Канади та Америки справді важливе. Попит на ці напрямки великий, тож зараз працюємо над цим питанням, ведемо переговори про відкриття таких рейсів. Оскільки прийняти рішення про ці рейси доволі складно, тому що собівартість рейсів дорога. Отже, маємо вести переговори з українськими, канадськими та американськими авіакомпаніями. Звичайно, простіше розмовляти зі своїми авіакомпаніями, хотілося б, щоб цей рейс зробила саме українська авіакомпанія. Таку можливість має компанія МАУ, з якою, до слова, уже обговорюємо це питання”, – каже Тетяна Романовська.
Фото: lwo.aero, mtu.gov.ua,
facebook Тетяни Романовської, Ірини Цицак,
ganna-derbilina.blogspot

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку:
– Вважаю, що місто, в якому є аеропорт, справді розвивається! По-перше, Львів має змогу проводити великі конференції, до нас можуть прилетіти визначні науковці. Якщо ж сполучення вимагає три-чотири пересадки, то ніхто не приїде до Львова, відповідно ми втратимо певні можливості. Отже, цього року відкриття нового сполучення Львів-Лондон надасть додаткову можливість для нашого міста бути більш капіталізованим – сюди буде ближче їхати бізнесу, науковцям тощо. Це для міста справді важливо. По-друге, Львову пощастило, бо працює сильна команда нашого аеропорту. Торік аеропорт прийняв мільйонного пасажира, а цього року в планах відкрити ще більшу кількість авіасполучень. Команда аеропорту працює над цим, а міськрада радо допомагає. Загалом розвиток авіа сьогодні дуже важливий для міста. Потрібно, щоби Львів був базовим містом для скупчення кількох авіакомпаній. Тоді у нас зросте кількість польотів. Також важливим є відкриття прямого рейсу зі Львова до США – це дасть змогу місту вийти на новий рівень. Адже трансатлантичні сполучення сьогодні вкрай важливі для розвитку партнерських стосунків між містами та загалом бізнесу. Звичайно, важливе залучення й нових лоукостерів. Зокрема, авіакомпанія Wizz Air розширює свою діяльність. Необхідно, щоб цього року аеропорт “Львів” розпочав співпрацю й з іншими бюджетними авіакомпаніями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1755 / 4.45MB / SQL:{query_count}