Рекомендований, а не обов’язковий

Чи потрібно сплачувати усю суму за природний газ, зазначену у платіжках за листопад

Чимало жителів Львівщини неабияк стурбовані через значно більші ніж зазвичай суми “До оплати” у платіжках за природний газ за листопад, які вони отримали в грудні. Вони переживають не тільки, де взяти кошти у витратний передсвятковий час, а й чи в разі несплати всієї суми на неї нараховуватиметься пеня.
У “Львівгаз Збуті” пояснили, що великі суми “До оплати” з’явилися внаслідок запровадження рекомендованого платежу. Його розраховує програма для кожного домогосподарства, враховуючи середньомісячне споживання і коефіцієнт відповідного місяця, встановлений для кожної групи споживання (вона залежить від того, які газові прилади встановлені та використовуються, а її номер можна знайти у нижньому лівому кутку платіжки).
“Цей платіж є саме рекомендований, а не обов’язковий, тож кожен споживач визначається сам, чи сплачувати всю суму, чи лише обов’язковий платіж за вже спожиті кубометри газу. На рекомендований платіж пеня не нараховуватиметься, навпаки, він запроваджений для того, аби споживач, сплативши наперед, мав змогу застрахуватися від боргу, а отже і від пені. Пеня буде нараховуватися від 1 січня 2019 року, відповідно до прийнятого Верховною Радою у листопаді Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. При найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ може бути нарахована пеня, а відсотки будуть нараховувати за кожен день несплати. Рекомендований платіж введений газопостачальним підприємством завчасно, аби убезпечити споживачів від стягнення цієї ж пені. Якщо б рекомендований платіж ввели в один день із початком стягування пені (тобто з 01.01.2019 р.), тоді в чому убезпечення? На Львівщині більше 800 тис. споживачів природного газу, це велика клієнтська база. І вона потребує чимало часу та роботи при таких нововведеннях”, – кажуть у “Львівгаз Збуті”.
В житті трапляється різне – забулося за іншими клопотами, не працював інтернет, а в банк не було змоги піти через хворобу – а відсотки набігають і доведеться платити більше, ніж спожили.
Трапляється, що сплативши через онлайн-сервіс лише за фактично спожитий газ, споживач бачить, що банк показує рекомендований платіж як заборгованість. У “Львівгаз Збуті” запевняють, що перейматися не варто, це просто банки ще не пристосувалися до нової системи оплати, в надавача послуг ця сума не вважатиметься боргом, та сподіваються що найближчим часом банки внесуть відповідні поправки у свої програми.
Якщо ж виникають питання щодо невідповідності поданих показників лічильника та зазначених у квитанції чи інших непорозумінь, варто звернутися у Центр обслуговування споживачів чи зателефонувати в контакт-центр.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1680 / 4.36MB / SQL:{query_count}