Коли жодні знаки – не аргумент

Через безлад у місті із паркуванням, водії “зазіхають” на клієнтські паркомісця львівських закладів. Підприємці змушені встановлювати паркувальні бар’єри, однак і це не допомагає

фото: Олег Огородник (2)
Однією із невирішених проблем міста Лева вже багато років залишаються питання парковок. А точніше недостатня їх кількість. Зараз у Львові маємо 21 парковку, ціни за паркування на яких варіюються від 2 до 8 грн/год. Та зважаючи на те, що кількість транспорту у Львові щороку зростає у геометричній прогресії, цього замало. Останніми роками нас годують обіцянками збудувати у середмісті підземний паркінг, і не один. Однак наразі до діла руки не доходять…
Через брак паркомісць та часто небажання сплачувати встановлені тарифи львівські водії залишають свої авта де тільки можуть, не зважаючи на заборонні знаки. Зокрема, паркуються на місцях, які львівські ресторани бронюють для своїх відвідувачів. Відтак дирекція закладів змушена часто йти на радикальні заходи, наприклад, встановлюють паркувальні бар’єри. Мовляв, таким чином вони бодай зможуть бути впевнені, що на місцях, за які вони сплачують місту орендну плату, залишатимуть приватний транспорт їхні гості, а не пересічні водії, яким ніде зупинити авто.

Вільне паркомісце – на вагу золота?

“Для комфортності наших відвідувачів, ми оформили документи на паркінг біля нашого ресторану. Але розуміючи, що для деяких водіїв жодні знаки не аргумент, вирішили облаштувати три паркомісця ще обмежувальними конструкціями – стоп-парковка. І закріпили за цим процесом охоронця, який опускав бар’єри лише для гостей ресторану. Це давало нам гарантію, що наші гроші за оренду паркомісць не викинуті на вітер, і клієнти залишаться задоволені, адже їм не доведеться “намотувати” круги центральними вулицями у пошуку місць для паркування. Та одного дня до нас прийшли працівники патрульної поліції із представником Галицької райадміністрації і демонтували паркувальні бар’єри, аргументуючи, що схожі конструкції є незаконними”, – розповів “Львівській Пошті” директор винотеки “Прага” Володимир Дворянин (що у Львові на вул. Гнатюка, 8). Співрозмовник зазначає, що попередньо жодних звернень із зауваженнями від патрульних чи райадміністрації не отримував.
Начальник патрульної поліції Львова Роман Пилипенко у коментарі “Львівській Пошті” повідомив: “Патрульні при виявленні правопорушень можуть звернутись до балансоутримовача дороги, в тому числі і до Галицької райадміністрації, з проханням надати їм роз’яснення, чи прописане у договорах встановлення бар’єрних об’єктів на тому чи іншому місці. Якщо ні – викликаємо балансоутримувача на демонтаж. Патрульна поліція Львова не займається демонтажем. Однак ми можемо бути присутні на цьому процесі, щоб стежити за дотриманням публічного порядку. Так було і у цьому випадку”.
У Галицькій райадміністрації ж говорять таке: “Відповідно до ст.27 Закону України “Про дорожній рух” та Правил дорожнього руху (ПДР) паркувальні бар’єри, які раніше були встановлені поблизу “Праги”, перешкоджали руху транспорту, який там проїжджав. Гостьова парковка може бути ознакована дорожніми знаками. Облаштування будь-яких бар’єрних об’єктів може спричинити ДТП, після якого обов’язково шукатимуть винуватця. І ним виявиться балансоутримувач дорожнього полотна в особі відповідального працівника комунального відділу Галицької райадміністрації Львова. На підставі цього ми демонтували “стоп-парковки”, – повідомив “Львівській Пошті” Ігор Савка, начальник комунального відділу Галицької районної адміністрації Львова.

Парковка для всіх… за кошти закладу

Дирекція винотеки “Прага” каже, що їх ніхто не попереджав про демонтаж, і тим паче – не пропонували інші варіанти виходу із ситуації. “Ніхто раніше нам не надсилав письмових звернень. Лише в один день приїхали і взялись за демонтаж, пояснюючи, що наші “стоп-парковки” незаконні. На цьому все. Але якщо є якийсь алгоритм погодити встановлення паркувальних конструкцій, ми готові на це йти”, – наголошує Володимир Дворянин.
Ресторація і дальше наполягає на встановленні обмежувальних об’єктів на гостьовій парковці, бо кажуть, що на ці місця щоденно претендує чимало водіїв, які не є гостями закладу.
“Після демонтажу стало набагато важче контролювати ситуацію із паркуванням біля ресторану. Бо є чимало водіїв, яким байдуже, чия це парковка, є там знак чи ні. В них на думці одне: треба десь зупинити авто, і байдуже де, – зазначає директор “Праги”. – Охоронцеві тепер потрібно кожному пояснювати ситуацію, вступати в конфлікт по кілька разів на день, бо не всі розуміють, про що йдеться. Якщо вже ми платимо гроші у міську казну за оренду паркомісць, то все-таки хотілось би мати можливість вирішувати, кому, коли і на скільки там паркуватись. А платити оренду за всіх львівських водіїв, які через хаос із паркуванням у центрі Львова не мають, де зупинитись, – навіть звучить безглуздо...”.

Для одних законно, для інших – ні. Чому?

“Перед будівлею Галицької районної адміністрації, що на вул. Ференца Ліста, 1, встановлені аналогічні бар’єри, які недавно демонтували біля “Праги”. Виходить, що для ресторану, який чемно сплачує плату місту за паркомісця, такі конструкції незаконні, а для чиновників Галицької рай­адміністрації – порушень нема?!” – нарікає Володимир Дворянин.
Ігор Савка говорить, що між парковками райадміністрації і клієнтською парковкою “Праги” є різниця у тому, що паркомісця ресторації розташовані на дорожньому полотні. “А паркомісця райадміністрації – на тротуарі. Тому ми закону не порушуємо…”, – каже він.
Ігор Савка зазначає, що підприємці таки можуть облаштовувати клієнтські парковки у Львові, і навіть обмежувати їх бар’єрними установками, але за однієї умови: “Якщо це не буде суперечити законодавству та не перешкоджатиме руху транспорту. Тобто “Прага” в подальшому зможе встановлювати такі стовпці лише за умови, якщо напрацюють проект нової стоянки, погодять його із балансоутримувачем та з патрульною поліцією міста Львова”.

Місту потрібен підземний паркінг!

На думку начальника комунального відділу Галицької райадміністрації Львова, місто Лева, особливо його центр, сьогодні потребує багаторівневих паркінгів. Це не лише вирішить вічну проблему із браком паркомісць у середмісті, а й дасть змогу місцевим закладам без проблем пропонувати гостям клієнтську парковку.
“Та, на жаль, наразі таких паркінгів у місті не маємо. Натомість кількість транспорту у Львові щоразу зростає… Скарги постійно надходять і від пішоходів, які часто через неправильно припаркований автомобіль не можуть пройти тротуарами. Тоді ми змушені встановлювати додаткові обмежувачі у вигляді металевих стовпців”, – говорить Ігор Савка.
Як писала “Львівська Пошта”, за статистикою, лише за дев’ять місяців цього року у місті складено близько 20 тисяч адмінматеріалів у частині порушення правил паркування. Відомо, що кількість автомобілів на наших дорогах невпинно росте. І насправді – та кількість паркомісць, яка є у місті зараз, далеко не відповідає кількості машин. Поліцейські констатують: місто перенасичене автотранспортом!
“Інколи для того, щоб запаркуватись у центрі Львова, не порушуючи правила, потрібно “намотати” два-три кола, поки нарешті знайти вільне місце. Але відсутність місць для паркування в центральній частині міста не є підставою для порушення правил дорожнього руху мешканцями та гостями міста”, –акцентує головний поліцейський Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8593 / 4.42MB / SQL:{query_count}