Знайомство з попередженням

Добігає завершення профілактична операція "Візит", але й досі не всі жителі Львівщини знають в обличчя своїх дільничних

Добігає завершення профілактична операція "Візит", але й досі не всі жителі Львівщини знають в обличчя своїх дільничних

Цього четверга, 30 квітня, дільничні інспектори завершують операцію "Візит", під час якої з ціллю профілактики відвідували громадян у їхніх оселях. Окрім дільничних, до участі у цьому всеукраїнському заході (він тривав з кінця січня 2009-го) задіяли й працівників паспортно-візових підрозділів, карного розшуку, кримінальної міліції у справах дітей та боротьби з незаконним обігом наркотиків.

Гості у погонах навідували громадян, аби, по-перше, на своїй дільниці обслуговування ближче з ними познайомитися. По-друге, попереджали, як не стати жертвою злодіїв, зокрема квартирних, і при цьому роздавали тематичні пам'ятки. Останнє вкрай актуально, адже у Львові та області таки розвелося "домушників". Станом на 27 квітня на Львівщині скоєно 280 квартирних крадіжок, із яких лише 170 розкрито. Як бачимо, застереження таки на часі  і варто подбати про власне майно, бо розкриття квартирних крадіжок у регіоні не на висоті.

МВС доручило дільничним особливу увагу зосередити на помешканнях самотніх пенсіонерів, бо саме вони, наче маг­нітом, нині найбільше притягують квартирних шахраїв. Утім, правоохоронці й самі визнають, що у Львові не всі бабусі та дідусі впускали міліціонерів.

Загалом перевірки, які проводило міське управління мілі­ції, засвідчили: 85% львів'ян бачили та знають свого діль­ничного. Принагідно варто зазначити, що до більшості працівників "Пошти" візитери у погонах не навідувалися ані зараз, ані торік, й зі своїми дільничними медійники не знайомі. Нагадаємо, що ще взимку головний міліціонер Львова Ігор Цікало визнав, що "городяни не знають дільничних, а дільничні - їх. Самі правоохоронці погано поінформовані про мешканців у зоні обслуговування". З іншого боку, є й такі львів'яни, які власне під час "Візиту" поскаржилися міліціянтам на сусідів-п'яничок чи дебоши­рів, які гамселять рідних та й загалом  порушують спокій у будинку. Як нас запевнили, з цією категорією стражі порядку провели профілактичні роз'­яснювальні бесіди. Дай Боже, аби вони таки дали ефект згодом.

Усього на Львівщині зараз несуть службу 659 дільничних, а безпосередньо у Львові - 182. У місті є 53 дільничні пункти міліції.

Суб'єктивний погляд

Володимир Дитюк,
заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області - начальник штабу: 

Шкрібляк Віктор,
старший інспектор сектору дільничних інспекторів управління міліції м. Львова:

- Такі профілактичні заходи дуже потрібні. Головне, аби жителі міст, селищ та сіл знали в обличчя свого дільничного і були поінформовані, де і за яким номером можна його знайти. І не лише в екстрених випадках, але й коли людина побачила поряд з будинком невідомих осіб чи якщо хтось із сусідів дебоширить. Загалом під час "Візиту" дільничні в регіоні обійшли 67% помешкань. Результати заходу такі: розкрито майже 600 злочинів, знайшли 48 осіб, які перебували у розшуку. Під час обходу дільничні виявили 572 осіб, які вчиняють насилля вдома. Усіх їх поставили на облік в ОВС. Також на облік поставили й 256 раніше засу­джених. Усього ж на Львівщині нині мешкає понад 5 тис. колишніх засуджених. Акцент робили й робитимемо надалі, аби дільничні більше виявляли сімей, які торгують самогоном та спиртом. А де зелений змій - там і до злочину недалеко.

- Цьогорічна операція "Візит" - це логічне продовження минулорічної, яка відбувалася у лютому-липні. Торік дільничні інспектори обійшли 95% помешкань львів'ян. Власне зараз було зроблено акцент на решті 5%. Всього у Львові нараховується 217 тис. 130 помешкань. Зараз наші інспектори навідалися до майже 31 тис. осель. За час "Візиту" дільничним вдалося розкрити 183 злочини, серед яких багато вуличних. Частину зі скоєних у місті грабежів та хуліганств розкрили саме наші інспектори. Варто відзначити, що найбільше квартирних крадіжок серед дільничних розкрили правоохоронці Залізничного райвідділу. Непогано спрацювали й співробітники Франківського та Шевченківського райвідділів міліції. Виявили під час "Візиту" й дуже багато підробок документів, зокрема на отримання кредитів. Підробляють городяни й пенсійні посвідчення та посвідчення учасника бойових дій. Окрім цього, в рамках заходу 1572 львів'ян притягнуто до адмінвідповідальності, на облік в ОВС поставлено 250 городян, з яких 185 - домашніх насильників, а решта - алкоголіки та колишні засуджені. Мета заходу в основному досягнута, адже інспектори та жителі на їх дільницях познайомилися один з одним, правоохоронці роздали візитівки з телефонами  чергових частин та адресою дільничного пункту міліції, а також пам'­ятки. Хто ж не впускав до квартири, то ці речі залишали у дверях чи поштових скриньках. Були й такі, які відмовлялися їх брати - мовляв, їм це не потрібно. Під час "Візиту" на адресу міського управління міліції скарг про нетактовну поведінку дільничних чи протиправні дії з їхнього боку не було.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7441 / 4.4MB / SQL:{query_count}