Подаруймо дитині різдвяне диво!

У п’ятирічного львів’янина Олеся Патера рідкісна хвороба судин головного мозку – моя-моя. Врятувати його може операція за кордоном вартістю 130 тисяч доларів

Йому лише п’ять років. Він чудовий, неймовірний, його усмішка і життєрадісність заворожують. Одне слово, хлопчик-світлячок. Принаймні так про нього відгукуються ті, що знайомі з Олесем близько.
У цієї дитини дуже рідкісна хвороба – моя-моя. Її діагностують в однієї людини на мільйони. Недуга вражає судини головного мозку і може призвести до паралічу кінцівок. Та хоч хлопчик серйозно хворий, йому дають шанс на одужання! Ціна питання, а точніше дитячого життя – 130 тисяч доларів!

Підступна вітрянка

У свої п’ять років Олесь Патер пережив чимало: через вроджену ваду головного мозку є інвалідом з дитинства, мав операції на очах, лежав у лікарнях і проходив різні реабілітації. А рік тому в нього стався інсульт…
Зі слів батька Олеся Юрія, першого січня вони зауважили, що син не володіє правою рукою. Кинулися до лікарів, та оскільки це були новорічні вихідні, багато медзакладів виявилися закритими або працювали в черговому режимі.
Хорова капела “Дударик” розпочала благодійний марафон “Подаруй Олесю життя” та закликає всіх небайдужих артистів і музикантів об’єднатись задля порятунку Олеся Патера
“Думали, що це защемлення нерва, – розповідає “Львівській Пошті” Юрій Патер. – Сина поклали у інфекційну лікарню. Лікарі припустили, що такий його стан спричинило ускладнення після вітрянки, на яку він незадовго до того перехворів”.
Але, як каже батько, на цьому страждання Олеся не скінчилися. Під час перебування в лікарні йому почало віднімати й ногу. Після призначеного обстеження – магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку – виявилося, що в Олеся виник ішемічний інсульт.
“І ми з дружиною, і лікарі розуміли, що інсульт у такому віці просто так не стається. Медики спочатку підозрювали, а потім виключали енцефаліт, запалення судин, інші хвороби. Та завідувач неврологічного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні Олег Куксенко, в якого ми постійно консультувалися та лікувалися, запідозрив у сина рідкісну хворобу моя-моя, – веде далі Юрій Патер. – З цією хворобою Олег Вікторович уже мав справу, адже кілька років тому допомагав у лікуванні ще одного хлопчика з Львівщини, в якого була така недуга. Тож узявся нам допомагати”.
Сім’ї Олеся вдалося налагодити контакт зі швейцарським нейрохірургом Надією Хан, яка спеціалізується на такій хворобі. Відразу ж відправили їй листа з усіма результатами аналізів. Не бачачи перед собою хлопчика, лікар на 80% припустила, що це все-таки моя-моя. Повторні обстеження, у тому числі МРА судин (ангіографія), які також бачила закордонний лікар, підтвердили наявність у дитини цієї хвороби.

Вихід один – операція

Моя-моя – це рідкісна, вкрай важка і прогресуюча африкансько-японська хвороба, яка вражає судини головного мозку. Понад те, поступово звужуючи їх, спричиняє інсульти, внутрішньочерепні крововиливи і параліч кінцівок.
У Олеся недуга перебуває на другій-третій стадії, і найбільше, чого побоюються батьки, аби в дитини не виникали повторні інсульти.
“Зараз син почувається більш-менш нормально – на ніжку стає, але рукою досі не володіє. Хоч ми постійно ходимо на реабілітацію у різні медичні центри, інколи син жаліється, що в нього болить голова, – пояснює батько. – Переживаємо, аби в Олеся знову не розвинулися повторні інсульти, адже тоді меншою буде ймовірність одужання та й загалом це може призвести до незворотних наслідків”.
У квітні 2018-го на Олеся чекають на лікування у Швейцарії
Єдиний вихід – операція на судинах головного мозку. Її Олесеві Патеру вже погодилися зробити у Швейцарії, зокрема, в спеціалізованому центрі моя-моя у Цюріху. Оперуватиме хлопчика вже згадана професор Надія Хан. У клініці дають 99-відсоткову гарантію одужання після оперативного втручання, і це вселяє велику надію, що Олесь зможе назавжди позбутися цієї недуги.
Однак операція, яка потрібна маленькому хлопчикові, обійдеться недешево –  130 тисяч доларів. Цю суму потрібно зібрати щонайшвидше, адже вже у квітні наступного року на Олеся чекають у Швейцарії.
“Суму в розмірі 130 тисяч доларів нам виставили за 14 днів перебування у клініці. Якщо буде ще щось потрібно, доведеться доплачувати”, – каже Юрій Патер.
Родина, звісно, таких грошей не має, тому просить про допомогу небайдужих!
Охочі допомогти Олесеві Патеру
можуть переказувати гроші
на картку Приватбанку 4731219108560271.
Патер Анастасія Романівна (мама Олеся).


Дмитро Кацал, директор хорової капели “Дударик”:
– Олесь Патер – не просто дитина, а справжній світлячок. За дві хвилини перебування в нашому колективі він здатний зробити нам ціле свято. Його репліки так зігрівають атмосферу, що ми просто зобов’язані йому допомогти! У нашої капели не було шансів відмовитися, адже це молодший братик нашого хориста, а ще їхня мама є нашим хормейстером. Гроші на лікування маленького львів’янина збиратимемо впродовж чотирьох днів – 16, 17, 18 і 19 грудня. Зокрема, під час мюзиклу “Пригода Святого Миколая”, який показуватимуть у Львівській філармонії та в Культурно-освітньому центрі імені Довженка, стоятимуть скриньки, в які кожен охочий допомогти сім’ї зможе вкинути гроші. Крім того, на порятунок Олеся буде переданий відсоток з продажу квитків. А ще хорова капела “Дударик” розпочала благодійний марафон “Подаруй Олесю життя” та закликає всіх небайдужих артистів і музикантів об’єднатись задля порятунку життя п’ятирічного хлопчика. Хочемо, аби ця благодійна акція послужила початком великої справи – запустила лавину благодійності. Естафету ми вже передали трьом своїм друзям: вокальній формації “Піккардійська терція” (концерт якої вже відбувся), співачці Оксані Мусі та скрипалю Олександрові Божику. Можливо, до нас і не так часто звертаються люди по допомогу, бо таких благодійних акцій ми провели не більш ніж півсотні, проте хочу зазначити, що ті, в яких ми беремо участь, завжди успішні. Хворі чи потребуючі діти видужують, і все у них складається добре. Я дуже цим дорожу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1307 / 4.42MB / SQL:{query_count}