Зелена перевірка

Хуліганів у парках підстерігатимуть інспектори з екології

Хуліганів у парках підстерігатимуть інспектори з екології

Управління екології та благоустрою Львівської міськради вирішило розширити власні повноваження і надати своїм працівникам статус громадських інспекторів з охорони довкілля. Щоправда, як з'ясувала "Пошта", посвідчення інспектора може хіба що налякати недбалих відпочивальників протоколом, а накладати і стягувати штрафи має право лише Державна екологічна інспекція у Львівській області.

За словами Михайла Казимира, в. о. начальника управління екології та благоустрою ЛМР, раніше чиновники міськради мали часткові повноваження в охороні парків.

- Коли ми проводили рейди в парках із запобігання в'їзду машин у зелену зону, то мусили залучати і ДАІ, і Державну екологічну службу у Львівській області. Оскільки тільки вони мали право складати протокол порушень. Те саме стосується і розведення вогнищ у парках чи просто хуліганства. Тепер ми маємо право складати протокол про порушення, тож нам не потрібно залучати інспекторів державної екологічної служби, які не дуже радо виділяли час на такі рейди, - зазначив Михайло Казимир.

Тепер громадський інспектор з охорони довкілля має право самостійно проводити рейди, перевірки і складати акти перевірок та протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, а також доставляти осіб, які вчинили порушення природоохоронного законодавства, у відповідні установи.

Водночас, накладати штрафи і стягувати їх громадські інспектори права не мають. Тож протокол про порушення і далі передаватимуть у Державну екологічну інспекцію у Львівській області, а вже вона вирішуватиме, що робити з порушником, і, за потреби, звертатиметься до суду. Тож поки міська рада звітуватиме про зафіксовані порушення, реального покарання хуліганам доведеться чекати довго. Щобільше, постає питання: хто кого перевіряє. 23 парки Львова моніторитимуть лише 11 громадських інспекторів. З них шестеро працівників управління екології та благоустрою ЛМР і п'ять керівників львів­ських парків, які підпорядковуються ЛКП "Зелений Львів". Теоретично порушення природоохоронного законодавства у роботі ЛКП "Зелений Львів" інспектори також мали б фіксувати, проте хто ж власноруч складатиме протоколи на себе?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7272 / 4.35MB / SQL:{query_count}