Бюджет Львова-2018: на що використають гроші

Місто житиме на майже сім мільярдів гривень. 300 мільйонів віддадуть Львівській ОДА за вивезення сміття

фото: Sashko Nedoviziy
Наприкінці кожного року депутати працюють над бюджетом на наступний рік. Депутатський корпус Львівської міськради цього тижня під час сесії вже прийняв бюджет міста на 2018 рік. За відповідну ухвалу проголосували 47 із 64 депутатів із доповненнями бюджетної комісії. Як видатки, так і доходи міського бюджету становлять по 6,8 млрд грн.
Зі слів директора департаменту фінансової політики Львівської міськради Олега Іщука, згідно з цими показниками, бюджет наступного року на 2 млрд менший, аніж цьогорічний, тому що поки не ухвалено державний бюджет, в якому закладуть кінцеву суму на видатки із соціального захисту.
У бюджеті розвитку на 2018-ий передбачено 830 млн грн
 “Після ухвалення державного бюджету ці кошти підуть на область і вже після того, як обласна рада ухвалить бюджет, фінанси розподілять на міста”, – зазначив Олег Іщук.
Відтак видатки бюджету Львова зростуть ще на суму цієї субвенції. Як розповів у відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий, коштів наступного року буде менше, але місто в своєму розвитку не зупинятиметься.
100 млн грн на програму захисту інтересів учасників АТО
“У 2018 році наш бюджет складатиме понад шість мільярдів гривень. Левову частку скерують на фінансування захищених статей – освіту, медицину, соціальну сферу.
Проблемним моментом буде те, що центральний уряд вирішив навантажити Львів додатковими фінансовими зобов’язаннями, відтак, коштів на розвиток у нас може залишитись менше. Окрім того, 300 мільйонів гривень ми змушені будемо віддати обласній владі за сміття. Рік буде непростий, але місто в своєму розвитку не зупинятиметься”, – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Область має прозвітувати за “сміттєві” гроші

Водночас на бюджет розвитку, тобто на ремонт та реконструкцію будинків, доріг, транспорт, у 2018-ому передбачено 830 млн грн. У 2017 році на це виділили 1,1 млрд грн.
Загалом майже половина видатків міського бюджету піде на освіту та житлово-комунальне господарство. Також депутати підтримали пропозицію перераховувати кошти із 300 млн, передбачених на оплату за вивіз відходів лише після того, як Львівська ОДА прозвітує про використання 150 млн грн, які міська влада перерахувала за вивіз сміття цього року. Нагадаємо, влітку цього року місто передало області повноваження по вивезенню ТПВ зі Львова. І відтоді міськ­рада щомісяця перераховує Львівській ОДА 25 млн грн за прибирання відходів.

Понад 10 мільйонів на пільгові ліки

Значна частина освітнього й медичного бюджетів фінансується завдяки субвенціям з державного бюджету – це 40% у випадку освіти та 67% охорони здоров'я. На освіту загалом виділили 193,5 млн грн, на медицину – 947 млн грн, однак важливо, що майже 80% з цих грошей піде виключно на виплату зарплат.
Важливо, що бюджет ухвалили з правками голови профільної комісії Вікторії Довжик. Йдеться про збільшення на 10,47 млн грн на пільгове забезпечення медикаментами, також на 100 тис. грн збільшили видатки на регулювання кількості безпритульних тварин у місті. Три мільйони гривень депутати передбачили на підтримку малого і середнього бізнесу, ще 1 млн призначили для проведення аудиту комунальних підприємств.
10,47 млн грн на пільгове забезпечення медикаментами
273 млн грн видатків з бюджету передбачено управлінню соціального захисту, більше половини з цієї суми – це різноманітні пільги та фінансування програм підтримки різних категорій населення. 100 млн грн на програму захисту інтересів учасників АТО.

Не забули і про транспорт

У 2018 році плануються виділити 82,8 млн грн на транспорт. З цих коштів 22 млн грн передбачено на компенсацію за перевезення пільговиків маршрутками, 46,2 млн грн – на компенсацію за перевезення пільговиків електротранспортом, 8,8 млн грн – на компенсацію за перевезення  учнів та студентів, 5,8 млн грн – ремонт світлофорів оплату електроенергії. Цікаво, що загалом на такі пільги, за словами Олега Іщука, потрібно більше 200 млн грн. На культуру виділили 213 млн грн і трішки менше половини цієї суми (91 млн грн) на фінансування музичних, художніх та інших мистецьких навчальних закладів. Ще 44 млн грн з бюджету культури виділяють на підтримку театрів, 27 млн грн – на міські бібліотеки, 19 млн грн – на музеї, а 14 млн грн – на філармонії та музичні колективи.
На освіту загалом виділили 193,5 млн грн, на медицину – 947 млн грн, однак важливо, що майже 80% з цих сум підуть виключно на виплату зарплат
Щодо доходів бюджету, то 45% з них – це податки на доходи фізичних осіб (близько 306,5 млн грн). Від місцевих податків ЛМР має намір отримати ще 140,5 млн грн, 6,1 млн грн – з доходів від паркування та 4,9 млн грн від туристичного збору.

Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів і планування бюджету:
– На жаль, на розвиток – капітальні ремонти, садівництво, спортмайданчики, школи, дитсадочки – у 2018-ому закладено набагато менше коштів, ніж торік. Мова наразі про 830 млн грн. Це майже на мільярд менше, ніж у минулорічному бюджеті розвитку. Все тому, що уряд перекладає на міста все більше витрат, які мали б фінансувати з державного бюджету. Мова про фінансування профтехосвіти, пільгових перевезень тощо. З міського бюджету також доплачуємо на медицину, бо не додають субвенції, на освіту також виділяємо гроші. З бюджету розвитку “відірвали” 300 млн грн на сміття. Відповідно матимемо менше можливостей, щоби щось відремонтувати у місті чи збудувати. Кінцеві суми у бюджеті розвитку і по витратах на освіту, медицину будуть затверджені після того, як Верховна Рада затвердить державний бюджет. Попередньо маємо сподівання, що зможемо бюджет розвитку збільшити ще на 300-400 млн грн. Дуже важливо, щоб в подальшому у Львові ефективно використовували бюджетні гроші. Будемо максимально підтримувати ідеї львів’ян, які вони подали на громадський бюджет. Це дуже важливо, бо люди справді готові не лише відстоювати свої задуми, а й долучатись до реалізації запропонованих ініціатив, контролювати процес їх реалізації. Важливо, щоб роботи не починати у листопаді-грудні, бо це неправильно, неефективно, і тому зараз намагаємось викорінити цю практику, коли півроку готують папери, а з приходом морозів приступають до робіт. Думаю, що використання і контроль за кожною копійкою наших податків (а бюджет і є нашими податками) допоможе нам реалізувати у Львові ті плани, які будуть довго служити містянам.
Юрій Кужелюк, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів і планування бюджету:
– Особливістю бюджету-2018 є те, що ми не мали остаточної інформації з Києва про джерела доходів, а точніше про відсоток реверсної дотації, від якої залежить дохідна частина бюджету. А це немало-небагато – 280 млн грн. Також ми не знали, які держава планувала “повісити” на нас видатки. Бо в першочерговому варіанті бюджету планували реверсну дотацію у розмірі 80%, а серед видатків місто мало б ще мати пільги і профтехосвіту. Відповідно, бюджет був порахований, орієнтуючись на ці показники. Але при прийнятті бюджету за рекомендацією комітету все-таки ці видатки забрала на себе держава, а реверсну дотацію розбили по градаціях, і хоч вона залишилась 80%, але це, на мій погляд, великої біди не робить. Міськрада ще коригуватиме бюджет. По-перше, тому, що не знаємо субвенцій по соціальному захисту. По-друге, чекаємо остаточної інформації по реверсній дотації, і тоді вже будемо збільшувати бюджет. Бюджет розвитку на 2018 рік складає 830 млн грн. Це значно менше, ніж цьогорічний бюджет розвитку. У статті бюджету є дві великі статті, які передбачають 300 млн грн на вивезення сміття і 400 млн грн – це гарантії міськради по кредитах підприємств. Спільно з депутатами внесли таку поправку, що передамо області гроші лише після того, як отримаємо детальний звіт по використаних коштах на відходи. Наразі маємо таку інформацію, що зі 100 млн грн – 73 млн грн обласна влада витратила на процес вивезення сміття, а решта – на покращення інфраструктури тих міст, які погодились приймати наше сміття, на впорядкування полігонів тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2695 / 4.16MB / SQL:{query_count}