Будинок для бійців: коли ж новосілля?!

У Львові сім’ї учасників АТО до кінця року мали б отримати ключі від квартир у будинку на вулиці Під Голоском. Та, видається, заселитися господарі зможуть ще не скоро. До будинку не прокладена дорога та нема благоустрою території

фото: Олег Огородник (6)
Четвертий рік в Україні триває війна. Про будинок для учасників бойових дій у Львові говорять вже майже три роки. У серпні 2015-го Львівська міська рада виділила 39 млн грн на зведення першого будинку для учасників АТО у на­шо­му місті. Будівництво багатоповерхівки, що на вул. Під Голоском, стартувало наприкінці березня 2016-го. Станом на зараз багатоповерхівка вже готова. Однак, хто отримає квартиру у цьому будинку, – ще досі не відомо.
У міськраді “Львівській Пошті” повідомили, що загалом близько трьох тисяч учасників АТО потребують житло. На вул. Під Голоском помешкання зможуть отримати тільки 53 сім’ї учасників бойових дій на сході.
Попередньо анонсували, що майбутні власники отримають ордени на житло до кінця минулого року. Та терміни здачі будинку в експлуатацію перенесли. Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв: “усі роботи на будмайданчику завершать до Великодня 2017-го”. Однак і ці прогнози, на жаль, не справдились. Вже середина листопада, а ключі від помешкання сім’ї учасників бойових дій не отримали й досі. “Львівська Пошта”  цього тижня побувала на будівельному майданчику, аби дізнатися, коли ж нарешті будинок здадуть в експлуатацію.

Будинок є. Благоустрою нема!

Для того, аби дістатися до будинку для сімей учасників АТО, довелося подолати близько двохсот метрів ґрунтової дороги. Після дощів тут просто болотяне місиво. Якщо ключі від помешкання майбутні власники і отримають найближчим часом, то їм буде зовсім непросто доїжджати до свого помешкання. Тим паче, що квартири у цій багатоповерхівці передбачені для інвалідів війни І та ІІ групи, вояків, які отримали поранення, контузії під час участі в АТО, бійців, що мали до передової статус дитини-сироти, родин загиблих учасників бойових дій.
Зараз будинок, у якому є три під’їзди (по шість поверхів) вже завершений. Кожна із 53 квартир – двокімнатна, із середньою площею 67 кв. м. У планах також ще проведення робіт із благоустрою.
“Ліфт передбачений для людей з інвалідністю. Також є пандуси. Всі будинкові комунікації підведені. Котли вже закупили, але ще не встановили, тому що боїмось, що покрадуть. Будинок насправді збудований вже давно, але переробляли проекти по комунікаціях через те, що наразі збудували тільки першу чергу. Під будинком мав би бути паркінг, але для 53 квартир його не робитимуть. Гаражі не заплановані. Можу запевнити, що будинок збудовано якісно. Все, що від нас залежить, ми зробили. На черзі роботи з благоустрою”, – повідомив “Львівській Пошті” Максим Потюк, директор ТОВ “Салон “Архітектура. Будівництво. Дизайн”, яке за результатами конкурсних торгів будувало житло для сімей учасників АТО на вул. Під Голоском.

Чи будуватимуть наступні черги?

У розмові з “Львівською Поштою” директор ЛКП “Рембуд” Віктор Писаренко повідомив: “Ми тільки нещодавно подали акт на готовність будинку до експлуатації у столицю. Думаю, що тільки 13-14 листопада цей документ попав у Київ, де його зареєструють. І в подальшому вже працюватиме комісія, яка вирішить, коли будинок можна здати в експлуатацію. Думаю, що до Нового року майбутні власники отримають ключі від своїх квартир”.
Співрозмовник каже, що наразі вже всі будівельні роботи виконані, однак, поки що є проблеми з упорядкуванням благоустрою.
Квартири у цій багатоповерхівці передбачені для інвалідів війни І та ІІ групи, вояків, які отримали поранення, контузії під час участі в АТО, бійців, що мали до АТО статус дитини-сироти, родин загиблих учасників бойових дій
“Раніше роботи з благоустрою планували проводити після зведення четвертої черги будівництва. Але, враховуючи те, що питання щодо фінансування наступних трьох будинків залишається відкритим, то ми змушені були переробити проект. Дорогу не робили ще й тому, що очікували, коли буде знята заборона на реєстрацію договорів оренди земельних ділянок, яка діяла до минулого тижня. Зараз подаємо на тендер проект дороги і благоустрою. Ці роботи за планом мали б виконувати одночасно. По закону, якщо роботи припадають на зимовий період, маємо право переносити на весну. Однак, якщо погодні умови дозволятимуть працювати взимку, то дорогу кластимуть у найближчі місяці”, – зазначив Віктор Писаренко.
 Нагадаємо, раніше анонсували, що на вул. Під Голоском зведуть чотири будинки для сімей учасників АТО. Наразі готова лише одна багатоповерхівка, тобто перша черга будівництва.
Тривалість навчання зараз становить чотири місяці на полігонах, лише після цього бійці відправляються у зону бойових дій
“На другий будинок планували створити кооператив. Однак, на скільки мені відомо, бажаючих вже є більше ніж 30 осіб. Другий будинок мав бути власне 30-квартирним. Однак наразі не маємо контактів із представниками кооперативу. Можливо, він ще не створений. Кооперативом займаються учасники АТО та громадські організації”, – повідомив Віктор Писаренко.
Власне через те, що наразі конкретно не говорять про зведення наступних черг будівництва, і довелось, зі слів директора ЛКП “Рембуд”, внести зміни до проекту будівництва першої черги забудови.
“Другий будинок примикає до першого. Відповідно проектом не було передбачено утеплення і штукатурення торцевої стіни першого будинку. За попередніми планами у перший будинок газопостачання мало би здійснюватися через другий будинок. Якщо би зводили чотири черги, так як було передбачено на початку, то б звісно не змінювали проект по газопостачанню. Аналогічно по проекту благоустрою. Якби другий будинок зараз будували, то очевидно, що і проект благоустрою мав би виглядати по-іншому. Та нам довелось все це виправляти вже в процесі”, – пояснив Віктор Писаренко.

 2500 атовців чекають на квартири

Як повідомили “Львівській Пошті” в управлінні соцзахисту Львівської міськради, станом на 13 листопада 2503 учасники АТО є у списку на першочергове отримання житла. На позачергове отримання квартир претендують 48 сімей загиблих ветеранів війни – учасників АТО; 80 інвалідів війни внаслідок АТО (26 – інваліди І-ІІ групи, 54 – інваліди ІІІ групи), 10 сиріт, які брали участь в АТО.
“Відповідно до постанови Кабміну №719 від 19.10.2016 (зі змінами у лютому 2017) сім’ї загиблих учасників АТО, інваліди І-ІІ групи внаслідок АТО та військовослужбовці, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок внаслідок АТО, які потребують поліпшення житлових умов, будуть отримувати грошову компенсацію на придбання житла.
Розпорядник коштів – управління соціального захисту. Громадянами, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються громадяни, забезпечені жилою площею нижчою за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних рад разом із радами профспілок. На квартирний облік приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і займають житлову площу 7,5 кв. м та менше на кожного члена сім’ї”, – зазначено у повідомленні.

Як розподілятимуть квартири?

Про те, хто ж отримає квартиру в будинку на вулиці Під Голоском, наразі ще не відомо, пояснює Світлана Ткачук, директор Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, та водночас запевняє, що у будь-якому випадку житло буде виділено чесно. “Кінцевого рішення щодо будинку на вул. Під Голоском ще не прийнято. Наш центр опрацьовує документи на різні типи допомоги, в тому числі і на виділення житла. Ми організовували комісію, в яку входили громадські організації, представники з міськради також були долучені до цього процесу. Тому власників визначають чесно і справедливо”, – каже “Львівській Пошті” Світлана Ткачук. Однак, з її слів, вже є кандидатури на це житло: “Комісія кілька разів засідала і розглядала документи, які подавали претенденти на квартири на Під Голоском. Ми намагаємося підійти з розумінням до кожного претендента”.
На позачергове отримання квартир претендують 48 сімей загиблих ветеранів війни – учасників АТО; 80 інвалідів війни внаслідок АТО (26 – інваліди І-ІІ групи, 54 – інваліди ІІІ групи), 10 сиріт, які брали участь в АТО
Як писала раніше “Львівська Пошта”, списки майбутніх власників квартир будуть формуватися і затверджуватися за таким принципом. Спочатку списки винесуть на розгляд комісій, які працюють при Центрі надання послуг учасникам бойових дій у Львові із залученням громадських організацій та добровольців, а також на розгляд житлової комісії при виконкомі. А потім вже це рішення передадуть на розгляд виконкому, який вже остаточно їх затвердить. Принагідно нагадаємо, що самі ж бійці не підтримують ідею окремого будинку для учасників бойових дій та їх сімей. Зокрема, десантник 80-oї десантно-штурмової бригади, учасник бойових дій, заступник голови ГО “Союз ветеранів десанту” зазначав “Львівській Пошті”, що “краще б сім’ї бійців розселили по різних будинках, щоби менше про спільні проблеми говорили”.

Віталій Свінціцький, учасник бойових дій, депутат Львівської міськради, член міжфракційної групи з питань учасників АТО:
– Міський голова Львова обіцяв, що роздасть ордери на житло ще до Великодня 2017-го, однак, як тепер розуміємо, це було просто брехнею. Насправді, те що забудовник затягує зі здачею будинку в експлуатацію є виправдано, тому що є дуже багато невирішених питань по внесенні змін до проектів, з прокладанням інженерних мереж тощо. Зрештою, навіть зараз там ще досі не прокладена дорога. Водночас, розуміємо, хто у цьому будинку отримає квартири. Це сім’ї загиблих та інваліди війни, які скалічені, без рук, без ніг. Їм потрібно надати можливість доступу до їхнього будинку, а не щоби по болотах їхали. Як хлопці на інвалідних візках будуть заїжджати до будинку? Також не кожен має автомобіль. Тому дорога там є просто обов’язкова. Але міський голова, напевно, готовий віддати цей будинок в експлуатацію без дороги, щоби просто пришвидшити процес і подарувати людям квартиру перед Новим роком. Та всі розуміють, якщо не буде дороги, то ніхто там не зможе жити. Тому депутатський корпус буде відстоювати, щоби дорогу до будинку на вул. Під Голоском проклали якнайшвидше. Аби не виглядало, що місто просто вмило руки від цієї справи. Водночас, думаю, що у майбутньому там не будуватимуть наступні черги житла для бійців. Адже будівельники вже забрали всю техніку з будівельного майданчика. Тому, підозрюю, що на тому наразі все. До слова, учасники бойових дій вже неодноразово наголошували, що не потрібно заселяти всіх, хто постраждав на війні та сім’ї загиблих під одним дахом. Чому? Уявімо, що поруч житиме сім’я, яка втратила батька на війні, а за стіною – сім’я, де чоловік повернувся з війни на інвалідному візку. Які думки будуть у них всіх? Чи вдасться їм бодай колись забути своє горе, свої проблеми? Відповідь очевидна. Думаю, у цьому будинку на вулиці Під Голоском варто було б надати житло тим хлопцям, які вціліли, а сім’ї загиблих і скалічених – розселити по інших забудовах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7904 / 4.48MB / SQL:{query_count}