Більше житла для студентів

У Франковому виші збудують новий гуртожиток та відремонтують санаторій-профілакторій

У Львівському національному університеті ім. Івана Франка побудують новий гуртожиток та відремонтують санаторій-профілакторій, про це Tvoemisto.tv розповів директор студентського містечка Мирон Микитин. З його слів, на реконструкцію санаторію-профілакторію передбачено 8,5 мільйонів гривень. За ці кошти планують облаштувати фасад будинку, а також відремонтувати його всередині. Ремонт повинні закінчити до 2018-го року. Після ремонту в кімнати та у півблоки закуплять меблі. Коли студенти зможуть жити в оновленому гуртожитку, в університеті ще не вирішили. Скоріш за все, їх поселятимуть з наступного навчального року.
Колишній санаторій-профілакторій розташований на вулиці Пасічній, 62. Всередині майбутнього гуртожитку обіцяють облаштувати їдальню для студентів. Як зазначив Мирон Микитин, туди зможуть заходити студенти з усіх гуртожитків ЛНУ ім. Івана Франка.
Також в університеті врегулюють систему поселення: першокурсників хочуть поселяти лише з першокурсниками, аби їм було вигідно разом ремонтувати свої кімнати.
На створення нового – 9-го гуртожитку народні депутати від Львівщини попросили 110 млн гривень з бюджету. Депутати надіслали звернення до віце-прем’єр-міністра України, щоби уряд передбачив ці кошти для будівництва гуртожитку у державному бюджеті.
Проект будівництва гуртожитку вже є, проте дозволу на будівництво, поки університет не отримає грошей, міська рада надати не може.
Як розповів проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, потреба в ще одному гуртожитку дуже велика: “Ми отримали близько трьох тисяч заяв на проживання в гуртожитку, а поселити змогли лише 1047 студентів. Наші гуртожитки перенаселені, тому нам допомогли з місцями Лісотехнічний університет, Університет банківської справи, Національна комерційна академія та Національний аграрний університет”.
Новий гуртожиток також буде розпланований на двомісні кімнати з санвузлом на один півблок.
Для студентів якого факультету призначать гуртожиток, ще не відомо. Як зазначив Мирон Микитин, туди поселятимуть студентів факультету з найбільшою кількістю першокурсників. До слова, цього року найбільше студентів вступили на факультети журналістики, міжнародних відносин, іноземних мов та економіки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7575 / 4.35MB / SQL:{query_count}