Дефіцит робочих рук

У комунальних підприємствах Львова є 680 вільних вакансій. Попри те, що чимало безробітних, охочих працювати в ЛКП одиниці – через низьку зарплату. Чому ветерани АТО також не горять бажанням йти туди на роботу?

фото: Олег Огородник
Львів відомий як туристичне місто та місто розвитку IT-галузі сьогодні має чималий клопіт – бракує кадрів. Де? У комунальних підприємствах міста. Мова про водіїв транспорту,  а також двірників, слюсарів, сантехніків в ЛКП. З одного боку, бракує працівників, з іншого – є чимало безробітних. У Львівському міському центрі зайнятості повідомили, станом на 8 вересня на обліку офіційно зареєстрованих 3332 безробітних. Незважаючи на чималу кількість тих, хто сидить без роботи, львів’яни не поспішають влаштовуватись у міські комунальні підприємства, які якраз у пошуку кадрів. У міськраді кажуть, що сьогодні особливо бракує двірників.
Та схоже, що мінімальна зарплатня у розмірі 3200 грн, яку отримують прибиральники, не кожному безробітному й потрібна. Дехто зголошується прибирати місто, але в осінньо-зимовий період, коли потрібно прибирати листя та сніг, городяни звільняються, бо це важка праця. Загалом же люди шукають більш престижну роботу… Однак, з іншого боку, краще вже  3200 грн отримувати щомісяця, аніж зовсім нічого.
Тим часом місцеві ЛКП вже не знають, як ще шукати працівників, бо і оголошення розклеюють, які потім по кілька тижнів, а той місяців “висять” незворушно, і центр зайнятості залучають… Безрезультатно. Кількість потенційних охочих працювати прибиральником не збільшується. Деякі ЛКП “викручуються” таким чином, що закріплюють за двірниками більші площі до прибирання, але за додаткову плату.
Також у ЛКП потребують покрівельників, касирів, майстрів із експлуатації житлового фонду, майстрів із поточного ремонту, слюсарів-сантехніків, столярів, малярів, електриків, газоелектрозварників, чистильників димоходів, слюсарів-електриків, навіть секретарів та бухгалтерів.

фото: Олег Огородник

128 вакансій для двірників

Оксана Блавацька, в.о. начальника управління персоналом Львівської міської ради, у коментарі “Львівській Пошті” повідомила, що станом на сьогодні у місті “відкритими” залишаються 680 вакансій на роботу у комунальних підприємствах Львова. До прикладу, ще у 2013-ому, як писала “Львівська Пошта”, у 33 із 45 комунальних підприємств нашого міста не вистачало 100 працівників. Сьогодні ж бракує 680 штатних кадрів.
“Серед тих 680 і працівники ЛКП, і працівники великих міських комунальних підприємств, які є у складі житлового господарства та інфраструктури ЛМР, зокрема мова про “Львівводоканал”, “Львівелектротранс”, “Львівсвітло” тощо”, – зазначила Оксана Блавацька.
З її слів, сьогодні у міських комунальних підприємствах найбільше бракує двірників та водіїв. Оксана Блавацька зазначила, що комунальні підприємства, зокрема ЛКП, часто “закривають” вакансії двірників, суміщаючи посади, за рахунок доплати. Тобто один двірник виконує роботу за двох, і отримує за це додаткові гроші.
«Львівелектротранс” пропонує, для початку, зарплату у розмірі 5-6 тис. грн
“Кадрів на комунальних підприємствах дуже не вистачає. Окрім, двірників та водіїв, постійно шукають слюсарів-сантехніків, покрівельників, столярів, електриків. Керівництво ЛКП “Львівсвітло” каже, що дуже бракує майстрів по обслуговуванню ліфтового господарства, бо приватні структури пропонують набагато вищу зарплату, ніж може дати своїм працівникам підприємство. І також наголошують на тому, що дуже багато працівників звільняються і їдуть на роботу у Польщу, бо там за аналогічну роботу на ринку праці пропонують кращу зарплату. Ми щотижня проводимо аналіз відкритих вакансій у  комунальних підприємствах. Найбільша затребуваність у двірниках – 128 вільних місць. Дуже велика кількість також водіїв трамваїв і тролейбусів, бо для того, щоби керувати таким транспортом, потрібно мати відповідні кваліфікації та досвід. Та й робота позмінна, з раннього ранку до пізнього вечора. Також покрівельників шукаємо – 28 штатних одиниць”, – повідомила Оксана Блавацька.

Потрібно також вчителів та медсестер

У Львівському міському центрі зайнятості повідомили, станом на 8 вересня на обліку офіційно зареєстровано 3332 безробітних. Хоча від початку року таких осіб було – понад вісім тисяч. Та це лише офіційно. Варто зауважити, що 75% зареєстровані у центрі – з вищою освітою та відповідно люди, які мають трудовий досвід, розповідає “Львівській Пошті” директор міського центру зайнятості Олег Рісний.
“Майже у кожній сфері на ринку праці шукають робітників. Більш ніж 2 тис. підприємств мають вакансії. Спектр пропозицій широкий – від підсобних робіт до кваліфікованих працівників. Шукають інже­нерів, покрівельників, зварювальників, малярів, водіїв електротранспорту та маршруток, – каже директор Львівського міського центру зайнятості. – Окрім того, є пропозиції в освітянській галузі. У 17 освітніх закладах Львова – 39 вільних вакансій для вчителів, вихователів, кухарів, прибиральників. А також на роботу запрошують і в заклади комунальної медицини. Зокрема, шість лікарень та поліклінік мають 16 вакансій: головний бухгалтер, медична сестра, молодша медична сестра, обслуговуючий персонал”.
Усіх зацікавлених просять звертатися за детальною інформацією у  Львівський міський центр зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122,  або за тел. 245-79-86. Серед вимог – бажання працювати та вчитися. Загалом кажуть, готові “дати фах з нуля і роботу”.

фото: Олег Огородник

За 3200 грн люди не хочуть працювати

Один із основних аргументів, який відлякує людей від роботи у комунальних підприємствах  – низька зарплата. Усі співрозмовники “Львівської Пошти” одноголосно заявляють про те, що сьогодні зарплати невеликі.  “Зарплати повинні стимулювати наших людей працювати тут, в Україні, а не виїжджати за кордон. Тому не дивно, що відмовляються працювати за мінімальну зарплату на комунальне підприємство. Достойною зарплатнею  вважаю суму у розмірі близько 10 тис. гривень.  Втім, такі гроші готові платити працедавці, які дорожать працівниками та націлені на розвиток. Мова не лише про престижні професії”, – пояснює Олег Рісний.
Оксана Блавацька також зазначала, що на усіх цих вакантних місцях праці у комунальне підприємство, пропонують мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 грн.
“Також  відповідно до кваліфікації доплачують якийсь відсоток премії. У середньому за місяць виходить близько 5000 грн. До речі, 5200-5300 грн – це середня зарплатня у комунальних підприємствах Львова, якщо ви займаєтесь кваліфікованою працею”, – повідомила Оксана Блавацька.
Вона  наголосила, що уся інформація про вакантні посади в ЛКП доступна на сайті Львівської міськради.
“Також ми постійно співпрацюємо із профтехучилищами, шукаємо працівників та запрошуємо на роботу усіх бажаючих. Однак, все одно бракує близько  семи сотень штатних кадрів”, – зазначили вона.

фото: прес-служба ЛМР

Шукають півтори сотні водіїв електротранспорту

“Якщо ви романтик і любите місто, тоді вам до нас на роботу…” – так звучать інформаційні оголошення у львівському електротранспорті. Справді, підприємство потребує чимало робочих рук. Особливо водіїв.
“Найбільша криза у нас серед водіїв тролейбусів та трамваїв. Не вистачає 120 водіїв трамваїв і щонайменше 37 водіїв тролейбусів. За іншими напрямками потрібно 11 слюсарів і ще стільки ж слюсарів-електриків. Також у нас є автомобільний парк, який обслуговує два депо і управління. Тож запрошуємо на роботу ще 16 водіїв на автотранспорт – вантажні авто”, – розповідає Іван Бондар, начальник відділу зв’язків з громадськістю ЛКП “Львівелектротранс”.
Львівелектротранс пропонує для початку зарплату у розмірі 5-6 тис. гривень та нескладні умови праці.
“Та аби влаштуватись до нас водієм, потрібно пройти навчання у Львівському обласному центрі зайнятості. Якщо особа не має статусу безробітного, тобто, умовно кажучи, не перебуває “на біржі праці”, то навчання доведеться оплатити. Його ціна – близько 5-6 тис. гривень, яке триває півроку.
Із загальної кількості безробітних майже  60% – жінки, і 43% – молодь у віці до 35 років
Окрім того, повинні набрати групу щонайменше з 10 осіб. Та коли  приходять уже зареєстровані особи у центрі зайнятості, то навчання проводять для них безкоштовно, – пояснює Іван Бондар. – Зарплата водія трамваю чи тролейбуса залежить від рівня його класу. Є перший, другий і третій клас. Перший – найвищий. Новачок, який приходить на вакансію водія, отримує третій клас. Але згодом є можливість через кваліфікаційну комісію отримати й інші класи. Та навіть водій третього класу може розраховувати на зарплату від 5 тис. гривень. Відповідно другого – на 6-7 тис. гривень, а вже третього – на вісім тисяч і більше”.
Додаткову інформацію можна отримати у Львівському обласному центрі зайнятості (м. Львів, вул. Бортнянського, 11а). А також у відділі кадрів ЛКП “Львівелектротранс”, що на вул. Сахарова, 2 або за тел. 261-34-88.
Окрім того, співрозмовник перераховує й чимало переваг працевлаштування у комунальному підприємстві.
“Серед переваг – це офіційне працевлаштування та дохід, можливість швидше (на 5 років) отримати статус пенсіонера, повний соціальний пакет, який передбачає лікарняне, відпустки. Також є можливість отримувати путівки із значними знижками на море та на відпочинкові бази Шацьких озер. Варто зазначити, що водій електротранспорту має чіткий графік роботи, який відповідає усім законодавчим нормам – не більше, ніж 10 робочих годин в день”, – каже “Львівській Пошті” Іван Бондар.

Черги на роботу у ЛКП нема

Дирекція міських ЛКП водночас також наголошує, що сьогодні їм бракує насамперед технічного персоналу.
“Коли підняли мінімальну зарплатню, то з двірниками стало трішки простіше. Важче з технічним персоналом – шукаємо малярів, столярів, покрівельників. Вони у нас не затримуються. Ще у серпні працювали і малярі, і столяри, але вони практично одночасно звільнились. Люди шукають іншу роботу, вищу зарплатню, бо вміють робити свою роботу і не хочуть працювати за копійки. Адже згідно штатного розпису у всіх зараз мінімальна зарплатня. Однак, деякі працівники ЛКП мають ще певний процент від вільної ставки”, – повідомляє Уляна Масюк, директор ЛКП “Сяйво”, що у Залізничному районі Львова.
На її думку, для того, щоби заохотити працювати людей у комунальних підприємствах, потрібно насамперед збільшити зарплату.
“Заробітну плату у ЛКП можна вирівняти, зробити конкурентоспроможною лише одним способом – збільшити квартирну плату. Але це, на мою думку, не є можливим… Бо мешканці на таке не підуть.  Тому черга до нас на роботу на будь-яку посаду, в тому числі і на посаду директора, не стоїть – це однозначно.  Постійно когось шукаємо на роботу, розвішуємо оголошення, просимо, аби працівники розповсюджували. Час до часу з Центру зайнятості приходять потенційні працівники. Особливих вимог до них не маємо, головне – щоб мали бажання працювати”, – наголосила Уляна Масюк.
Тому, якщо маєте бажання працювати в ЛКП “Сяйво”, телефонуйте за номером:  267-75-60; 267-75-55.

фото: Олег Огородник

Чи хочуть учасники АТО працювати в ЛКП?

Сьогодні дуже непросто з пошуком роботи власне ветеранам АТО. Повернувшись з війни, бійців часто вже не поновлюють на роботі, а знайти новий заробіток – це теж завдання не з легких для них. У міському центрі зайнятості зазначають, що від початку року 453 учасники АТО мали статус безробітного. Однак 95 військових – було влаштовано, а шестеро – почали власний бізнес.
“У нас є спеціальна створена дорадча група, куди входять представники від громадських організацій, міськради та працедавці, які працюють з військовими. Та бійці здебільшого звертаються, аби оформити виплати з безробіття, які передбачені законодавством, а це більш ніж 5,5 тис. гривень”, – каже Олег Рісний.
Водночас, Ігор Бездух, львів’янин, учасник бойових дій у розмові з “Львівською Поштою” зізнається, що навіть, коли сам шукав роботу після повернення з війни, то влаштовуватись у комунальні підприємства не горів бажанням.
“І перша причина – це, звичайно, питання зарпла­ти, яку там пропонують. Бо це насправді сміхотворні суми. Щоб виконувати роботу добре, треба прикладати зусиль, але ж мало кому хочеться прикладати зусиль за копійки та ходити на роботу, щоб вдома не сидіти. Тай, зрештою, треба ще кваліфікацію мати, щоб йти працювати слюсарем-сантехніком, електриком тощо. До речі, я розбираюсь також  і в електриці, і в сантехніці, бо у минулому колись працював по цьому, однак, все одно не бачу змісту йти працювати на роботу в ЛКП. Та й багато наших (учасників АТО – “Львівська Пошта”) такої ж думки. Хлопці можуть ці ж гроші заробити,  хоч і неофіційно, але за коротший час. Тому власне кваліфіковані майстри на таке не підписуються”, – каже Ігор Бездух.
Також він повідомляє, що колись у комунальних підприємствах було багато бажаючих працювати, бо за працю можна було отримати квартиру: “Зараз і того нема, то що від людей хотіти?!”
Ігор Бездух каже, що зараз учасники бойових дій намагаються відкривати свої справи. “Бо зрозуміли, що мусять робити щось самі, бо ніхто не подасть. Ми от зараз з побратимами охоронну фірму свою відкрили. Потроху працюємо”, – зазначив Ігор Бездух.
Оксана Блавацька водночас наголосила, що у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій також допомагають демобілізованим із пошуком роботи та проводять всі необхідні навчання при потребі. Детальну інформацію та відповіді на всі питання можна отримати в Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій за адресою: вул. Пекарська, 41. Або за телефонами: (032) 254-61-16;  067 962 83 25;  063 434 65 46.
А також на сторінці в соціальній мережі: https://www.facebook.com/LCNPUBD/

15 000 безробітних на Львівщині

За даними Головного управління статистики у Львівській області, кінець липня 2017 року було зареєстровано 15 тис. безробітних громадян. Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємства, установ та організацій області (з кількістю працюючих 10 і більше осіб) у липні 2017 року становила 6563 грн. У липні 2017 року в області найвищу зарплату отримали працівники фінансової та страхової діяльності (11,7 тис. грн), державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (9,3 тис. грн), сільського, лісового та рибного господарства (8,4 тис. грн).

Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства:
– У міських комунальних підприємствах бракує від простого слюсаря-зварювальника до керівника підприємства. Не вистачає людей з будівельною освітою та досвідом роботи, а також водіїв, інженерів, механіків. Окрім того, маємо великий відсоток імміграції цих людей за кордон. Насамперед це стосується будівельників та водіїв. У нас, до речі, з’являється вакансія начальника управління житлового господарства. Потреба в кадрах – 25% у ЛКП. Та скажу, що ця ситуація склалась у нас не за рік-два. Погляньте лише, кого готують вищі навчальні заклади. У нас юристів чи економістів щороку випускає кожен технікум чи виш. А на інженерів зовсім не звертали уваги 10-15 років. Спочатку через спад виробництва, а потім така освіта стала непрестижною. Хоча у західних країна – Німеччині, Франції – інженери отримують доволі високі зарплати, більші ніж в юристів чи економістів. Там це престижно і добре оплачується. У наших комунальних підприємствах середня зарплата – 5-6 тис. гривень. Однозначно ця зарплата не є гідною. Адже ціни на харчування у нас подекуди уже як в Європі. Так само як і на ліки, бензин… Вважаю, що зарплатня має бути достатньою, щоб людина могла при потребі взяти в кредит квартиру і щоб вистачало на одяг, їжу та ліки. Втім зауважу, якщо, наприклад, зарплату слюсаря в розмірі 4,5 тис. гривень піднімати, то водночас необхідно змінювати й тарифи на транспорт, воду, тепло тощо. Та чи готові мешканці до більших тарифів? Очевидно, що ні. Тому тут має бути напрацьована загальна державна політика. Але робота на комунальних підприємствах має свої “плюси”. Адже ніколи в нормальний бізнес не візьмуть без досвіду роботи, а тут можна і досвіду набратись, і капіталізувати ринок праці. А також можна за бюджетні кошти потрапити на стажування за кордон. Як виходити із ситуації з браком кадрів? Думаю, треба налагоджувати життя в своїй країні, а не псевдореформами займатися. Бо якщо такими темпами продовжуватимуть розвивати державу, то за 10-15 років з країни виїдуть всі, хто тільки може.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 4.55MB / SQL:{query_count}