Стихійна торгівля квітами: як упорядкувати?

Продавців на Стрийському ринку, які не заберуть букетів з тротуару, штрафуватимуть. Що чекає на інших торговців, які продають квіти у недозволених місцях?

фото: Діана Кормухіна
Заквітчані ліхтарі, незліченна кількість клумб та квітковий годинник доповнюють колорит Львова. На зупинках громадського транспорту та на розі вулиць частенько продають квіти. На вулицях міста квіткарі часто заставляють букетами хідники. Яскравий приклад цього – Стрийський ринок,  де продавці ставлять букети квітів на тротуар біля зупинки громадського транспорту, створюючи таким чином незручність для пішоходів.
“Виставляння квітів на тротуар – це порушення благоустрою міста. Тож ЛКП “Муніципальна дружина” спільно з Галицькою райадміністрацією проводить рейди. Наразі успішні. Проте основну роботу проводить районна влада, ведучи перемовини з власником ринку та самими торговцями квітами. Насправді єдина проблема на Стрийському ринку – це самовільне облаштування “захисту” для квітів із церати, коли пече сонце. Адже завдяки встановленню нових яток продавці мають змогу тримати квіти всередині та ставити кондиціонери, щоби товар не в’янув”, – каже “Львівській Пошті” начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Майже дві тисячі штрафу!

Нещодавно Галицька районна адміністрація спільно з ЛКП “Муніципальна дружина” провела рейдові обстеження на Стрийському ринку. Кожному продавцеві, який заставляв тротуар квітами, видали попередження про усунення торгівлі з місць загального користування. Надалі продавців, які не заберуть квіти з тротуару, штрафуватимуть.
Там зупинка громадського транспорту, відповідно люди навіть не мають де стояти, шпортаються через ті квіти
“Після проведення рейдів загальна картина суттєво змінилася: тепер усі букети стоять лише на трирівневих стелажах. Це дозволено. До слова, до цього квіти стояли за межами цих стелажів та займали ледь не весь тротуар, відповідно люди не могли пройти. Надалі плануємо проводити рейди. Вважаю, що має бути постійний контроль. Бо багато продавців думають, що один-два рейди проведемо і більше не приїдемо, тому спокійно на наступний день знову заставляють тротуар квітами”, – пояснює “Львівській Пошті” начальниця відділу соціально-економічного розвитку Галицької райадміністрації Любов Пілюк.
 З її слів, продавців, які й надалі заставлятимуть тротуар квітами, штрафуватимуть за стихійну торгівлю.
“Складатимемо протокол за порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Мінімальний штраф становитиме 850 гривень, максимальний – 1700. До того ж протоколи про порушення зможемо складати неодноразово”, – каже вона.
Своєю чергою Муніципальна дружина може зробити зауваження, коли люди самовільно продають квіти будь-де, та попередити, щоб більше не робили цього в незаконному місці.
“Якщо порушення неодноразові – виписуємо протокол. Та насправді це важко зробити, бо для цього потрібне посвідчення особи, яке можуть вимагати лише працівники Національної поліції. Тобто тут у законодавстві є прогалина”, – веде далі Юрій Діль.

фото: Олег Огородник

Нашому народу нічим не вгодиш

Ще рік тому продавців квітів можна було зрозуміти, адже прилавки на Стрийському ринку були старі та непридатні для продажу такого делікатного товару. Однак тепер ринок облаштували та зробили хороші засклені ятки для торгівлі.
“У нових ятках можна вмістити усі букети квітів, та продавці все одно ставлять їх один перед одним, мабуть, щоби привабити покупців. А в спеку ще й завішують цератою. До того ж там зупинка громадського транспорту, відповідно люди навіть не мають де стояти, шпортаються через ті квіти. Думаю, місто, зокрема Галицька райадміністрація, має обговорити це питання з дирекцією ринку, щоб якось впорядкувати цей хаос. Зокрема, Муніципальна варта повинна стежити, щоби продавці не заставляли тротуар квітами”, – каже еколог, голова ГО “ЕкоЗахист” Орест Залипський.
На його переконання, штрафувати продавців – хороша ідея за умови, що розмір штрафу буде не 50 гривень.
“Думаю, за виставлення квітів на тротуар потрібно запровадити великі штрафи. Щоби панянка продала десять букетів, сплатила із вторгованих грошей штраф і надалі добре подумала, чи варто так робити. Бо коли штрафи будуть розміром з половину букета, то продавці сплачуватимуть їх, а на наступний день знову виставлятимуть квіти на тротуар”, – пояснює Орест Залипський.
Штрафувати продавців – хороша ідея за умови, що розмір штрафу буде не 50 гривень
Продавці, звісно, незадоволені, мовляв, в усьому світі квітами торгують на вулицях.
“Чому маємо тримати їх у закритих ятках? Тим паче, згідно з документами дирекції ринку, можна виставляти квіти на тротуар на трирівневі стелажі, які, до слова, привезла Галицька райадміністрація. Якщо ж виставляти квіти далі – штраф. Днями провели рейд, після чого майже всі продавці забрали квіти з тротуару”, – обурюється один із продавців квітів на Стрийському ринку.

Продаж квітів – додаткова копійка до пенсії

Торгують квітами сьогодні не лише на львівських ринках та в спеціальних квіткових крамницях. Придбати букет можна просто на розі вулиці чи на зупинці громадського транспорту. Невеличкі оберемки квіток зазвичай продають старенькі бабусі, для яких така торгівля – додаткова копійка до мізерної пенсії. Часто люди нарікають на те, що, мовляв, “розводять базар” посеред вулиці. Кілька років тому був випадок: квіти однієї бабусі просто потоптали… Дехто ж, навпаки, навіть у соцмережах заохочує придбати букетик у старенької і дати їй можливість заробити кілька гривень. Тим паче, що квіти ці жіночки зазвичай вирощують самі. Що не кажіть, а для того, щоб виростити квітку, треба докласти чимало зусиль, любити цю справу. Прикро дивитися, коли хтось ту квітку топче… Адже напевно, якби цій бабці вистачало пенсії на прожиття, вона б не їхала бозна-звідки з торбою букетів.
Таких бабусь по всьому Львову чимало. Найбільше, напевно, у центральній частині. Зі слів Юрія Діля, сьогодні в Муніципальної варти хороша співпраця з квіткарями Львова.
“Біля Галицького ринку обладнали павільйон з квітами. Також можна продавати їх поряд, під муром. Тепер це принаймні має якийсь вигляд, а не як раніше – квіти на всій площі, неможливо пройти. До слова, досить часто незаконно продають квіти вздовж проспекту Свободи, на розі вулиці Дорошенка і проспекту Свободи та на розі вулиці Гнатюка і проспекту Свободи. Звісно, таких квіткарів багато, але стихійної торгівлі в недозволених місцях немає!” – наголошує Юрій Діль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7986 / 4.41MB / SQL:{query_count}