Сміттєпереробний завод вже у 2018-ому

До кінця року буде оголошено два тендери: на роботи з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та на будівництво сміттєпереробного комплексу

Роботи мають розпочатися на початку наступного року, повідомляє директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря. ЛКП буде замовником робіт. Загальна сума кредитних коштів на два конкурси – 35 млн євро: 25 млн євро на будівництво заводу, 10 млн євро на рекультивацію сміттєзвалища.
Тендер передбачає перший етап рекультивації. “Йдеться не про повну рекультивацію, а про перший етап. Це першочергові заходи, але в більшому обсязі, оскільки ми маємо фінансування на вирішення проблеми дегазації, очистки фільтратів і виположування схилу. Це принципові протиаварійні роботи, які конче необхідно провести”, – сказав Вадим Ноздря.
На будівництво сміттєпереробного комплексу, окрім кредитних коштів, також планують виділяти бюджетні, повідомив директор ЛКП. За його оцінкою, загальний кошторис повинен становити до 30 млн євро. Необхідна з бюджету сума буде відома після остаточного формування проекту. Над технологічною частиною заводу спільно працюють французька компанія Egis та харківський інститут “Важпромавтоматика”.
Інтерес до участі в конкурсі проявляють як українські, так і іноземні компанії. За оцінкою Вадима Ноздрі, на цей час про своє бажання заявили близько десяти компаній, які вже мають досвід реалізації подібних проектів.
Нагадаємо, що для будівництва сміттєпереробного заводу обрали ділянку біля ТЕЦ-2 на вулиці Пластова. Концепцію поводження зі сміттям у Львові розробляють інженери французької компанії Egis коштом уряду Франції. Для початкових робіт місто планує залучити кошти ЄБРР, а на основі роботи сподівається отримати фінансування ЄІБ. Завод базується на механіко-біологічній переробці сміття, а не спалюванні, інформує tvoemisto.tv.
Нагадаємо, що після трагедії в Грибовичах сміттєзвалище закрили. Рекультивацію планували почати вже цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9397 / 4.35MB / SQL:{query_count}