Обласні маршрутки з кінцевою на АС-3

Із 2 вересня автобуси пустомитівського і городоцького напрямків повернуться на вул. Петлюри. На автостанції запевняють, що готові приймати чималу кількість пасажирів та транспорту

фото: Олег Огородник (2)
Наша пісня гарна й нова, починаємо її знову… У Львівській облдержадміністрації “Львівській Пошті” підтвердили, що з 2 вересня маршрутки пустомитівського та городоцього напрямків знову матимуть кінцеву на АС-3 на вулиці Петлюри, 11 (колишня вул. Маршала Рибалка).
Пригадуємо, торік восени у Львові проводили неод­норазові пікети мешканці області через те, що кінцеві зупинки окремих приміських маршруток перенесли саме на АС-3. Мовляв, їм незручні такі зміни, бо це “додатковий час та гроші”. Водії скаржились через те, що там недостатньо місця для маршруток та неналежні умови.
Після надісланих листів та круглих столів міська влада, а саме вона погоджує кінцеві зупинки на території міста, тимчасово дозволила деяким приміським автобусам зупинятися на приміському залізничному вокзалі. Доки ця “тимчасовість” діє, в управлінні транспорту Львівської міськради, “Львівській Пошті” не сказали. Та, очевидно, час вичерпано.

Все згідно договорів

“На початку серпня ми провели останній конкурс. У перевізників є договори і згідно з ними вони повинні їздити за певним маршрутом. Для маршруток пустомитівського та городоцького напрямків там вказано, що їх кінцева – автостанція №3”, – зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.
Повного переліку маршруток, які відправлятимуться з АС-3 ще немає
Тих, хто буде саботувати це рішення, зі слів співрозмовника, чекає штраф. Аби вказівок дотримувалися, будуть проводити перевірки, організовані спільно департаментом транспорту ЛОДА та Укртрансбезпекою.
Тоді, як від міськради вимагають забезпечити належний доїзд від автостанції по місту.
Підтвердив інформацію про повернення деяких маршруток на АС-3 і директор автостанції №3 Богдан Коваль. Але у розмові з “Львівською Поштою” він зазначив, що повного переліку маршруток, які відправлятимуться з АС-3, ще немає. На питання, коли ж з’явиться, каже, “як тільки облдержадміністрація надасть список, тоді і з’явиться”.
Директор автостанції будь-які зауваження та нарікання від водіїв чи пасажирів на неналежні умови на автостанції спростовує та пояснює: “Умови тут були і раніше, а не було бажання у водіїв сюди їхати. Автостанція повністю пристосована як для водіїв маршруток, так і для пасажирів”.

Безкомпромісна угода

Нагадаємо, на початку 2016-го місцева влада Львова взялась упорядковувати кінцеві зупинки для приміських маршруток, які заїжджають у місто. Цього року депутати Львівської облради проголосували за те, щоб приміські та міжміські автобусні маршрути доїжджали лише до кінцевих автостанцій у межах Львова. “Переселення” автобусів триває досі, а компромісу між усіма сторонами не знайшли. Бо самі ж перевізники кажуть, що таке “переселення” робиться швидше під тиском.
Перевізник маршруту №187 пан Роман розповідає “Львівській Пошті”, що змушені під страхом виконувати вказівки ЛОДА.
Тих, хто буде саботувати рішення, чекає штраф
“Минулого тижня в обл­держадміністрації нас збирали за круглим столом. Там повідомили, що приміські і міжміські маршрутки з 2 вересня повертаються на АС-3. Щось змінити – ми уже не в силі. Бо є умови договору, де вказано: якщо перевізник відхиляється від схеми маршруту, то це одна із підстав для розривання договору, – зазначив перевізник Роман. – Взагалі-то виходить якась монополія ринку, адже є сертифіковані автостанції у місті, то чому за перевізника чи пасажира вирішують до якої автостанції їхати і де зупинятися… Тож, так складається, що нас заставили брати участь у перевезенні на їх умовах. У всякому випадку це рішення плануємо виконувати, бо знаю, що воно під суворим контролем. Змінити хід подій тепер зможуть хіба що самі громади”.
Також він додав: “Певен, через такі зміни окремі маршрути “розсиплються”. Як це було взимку з маршруткою №187, коли водії пересідали масово на міські автобуси. З деякими приміськими маршрутками точно буде хаос”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8467 / 4.38MB / SQL:{query_count}