Поспішайте повільно!

У Львівській облдержадміністрації обговорили, як зменшити кількість ДТП на дорогах області та запропонували, як експеримент, провести акцію “Дихають усі”

фото: blitz.if.ua
Чи не щодня ми чуємо про ДТП в яких гинуть люди, а автівки стають схожими на м’яті бляшанки. Однак з року в рік кількість автотранспорту на наших дорогах і вулицях зростає. За свідченням правоохоронців, велика кількість транспорту – теж одна із причин ДТП.
Відтак, цього тижня у Львівській облдержадміністрації відбулася координаційна нарада за “круглим столом”, де представники органів виконавчої влади, правоохоронці та громадські активісти спільно обговорили питання щодо безпеки на дорогах Львова та Львівщини. Присутні розглянули та запропонували механізми вирішення цієї проблеми. Адже цифри, які підтверджують кількість дорожньо-транспортних пригод, де гинуть сотні людей, насправді лякають. Від початку 2017-го, зі слів Валерія Середи, начальника ГУ Національної поліції у Львівській області, на Львівщині в ДТП загинуло 124 людини – це на 29% більше, ніж в аналогічний період 2016 року. Всього в ДТП травмувались 1400 учасників дорожнього руху. З них – ще близько сотні осіб померли в лікарнях. 35% від загальної кількості ДТП складає наїзд на пішоходів.
Як зауважив Олег Синютка, очільник Львівщини, якщо не вдаватись зараз до певних дій, ці цифри надалі будуть стрімко зростати.
“Питання безпеки на дорогах тільки загострюється. Зараз, якщо не кожного дня, то через день маємо випадки смертей на дорогах”, – зазначив Олег Синютка.

60% ДПТ – через перевищення швидкості

Серед основних причин загибелі людей – низька дисципліна та культура учасників дорожнього руху, недостатня кількість автоматизованих засобів контролю, недосконала законодавча база у сфері безпеки дорожнього руху, неналежний рівень надання екстреної медичної допомоги та догоспітальної допомоги потерпілим в ДТП, не оновлена дорожня інфраструктура.
“Ці питання потрібно вирішувати в комплексі. Мають долучатися і Департамент освіти та науки, і Департамент транспорту і зв’язку, і, в тому числі, служба автомобільних доріг, громадські активісти тощо”, – наголосив Валерій Середа.
Учасники “круглого столу” запропонували свої ідеї, щоб ситуацію на дорогах Львівщини зробити безпечнішою. Зокрема Роман Кокотайло, в.о. директора Департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА, зазначив можливі шляхи покращення ситуації.
“Для початку, справді потрібно напрацювати нормативно-законодавчу базу, а також збільшити матеріальну відповідальність – розмір штрафів. Варто зауважити, навіть якщо ЛОДА виділить фінансування на відеонагляд, який можна встановити на дорогах, правоохоронці не зможуть через недосконале законодавство використати запис, щоб довести вину водія у суді. Також це питання ментальності наших людей – 60% дорожньо-транспортних пригод трапляються через перевищення швидкості або порушення інших правил. Навчати культурі поведінки на дорогах потрібно вже у дитсадках, у школах. Уже другий рік поспіль в області діє програма освітлення пішохідних переходів. Торік освітили 58 “зебр” на основних наших дорогах – Львів-Рава-Руська, Львів-Краковець, Львів-Шегині. Там статистика ДТП і травматизму зменшилися. Цього року виділили 15 млн гривень на ще 150 переходів”, – повідомив Роман Кокотайло.

80% водіїв купили права

Керівник Патрульної поліції Львова Роман Пилипенко додав, що варто покращити дорожню інфраструктуру (розмітки, освітлення перехресть, нові дорожні знаки, острівці безпеки та обмежувачі швидкості). І наголосив на необхідності розширення повноважень Патрульної поліції та Укртрансбезпеки, зауваживши, що поліцейським потрібно дати повноваження, при зупинці водія-порушника, складати адміністративні матеріали на водія авто, а не тільки на власника автівки. Доречно було б, з його слів, організувати на дорогах і так звані “пункти тверезості”.
Львівський волонтер, громадський активіст Ростислав Макух зазначив, що за статистикою, близько 80% водіїв просто купили права і не знають Правил дорожнього руху.
“У наших сусідів, на білбордах цитують Правила дорожнього руху чи розміщають фото розбитих автівок”, – зазначив Ростислав Макух.
Як попередження для водіїв, учасники “круглого столу” запропонували залишати обабіч дороги потрощені автівки. Однак, така практика в Україні вже є…
Олег Синютка підтримав запропоновані ідеї. На його думку, в області варто розпочати інформаційну кампанію та через білборди, ЗМІ, соціальну рекламу намагатися донести відповідну інформацію до усіх учасників дорожнього руху. А для тих, хто дозволяє собі сідати за кермо у нетверезому стані, невдовзі можуть організувати акцію “Дихають усі”. Тут правоохоронці діятимуть на випередження і зупинятимуть автівки, щоби перевірити у водія рівень алкоголю в крові – аби пізніше не констатувати смерть на дорогах. Саме такі заходи, поширені в країнах ЄС, допомагають дисциплінувати суспільство.

У спеку вантажівкам їздити зась

Щоби зберегти дороги Львівщини від руйнування у спекотну погоду, для габаритних автомобілів діє обмеження в русі. Відтак, машинам вагою понад 24 т і навантаженням на вісь понад 7 т заборонено їздити дорогами державного та місцевого значення з 10.00 до 22.00 (при температурі повітря понад +28С).
Обмеження в русі не діє для інших транспортних засобів:
– загальна маса яких не перевищує 24 т;
– які здійснюють перевезення вантажів, що швидко псуються;
– машини, які призначені для ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій.
Як повідомляє Служба автомобільних доріг у Львівській області, влітку на дорогах області діє 51 пункт відстою великовантажного транспорту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5905 / 4.11MB / SQL:{query_count}