Хто отримає повістку в серпні

Наступного місяця буде додатковий призов до Нацгвардії, а в жовтні розпочнеться черговий призов на строкову службу. “Пошта” дізналася, чи призиватимуть в армію офіцерів запасу та чи вручатимуть повістки на кордоні

Через недобір 8 серпня розпочнеться додатковий призов хлопців віком від 20 – 27 років на строкову службу до Національної гвардії України. Із Львівської області до Нацгвардії мають призвати 53 особи. Загалом по Україні призивають тисячу осіб:  на кожне оперативне командування – 250 людей.

Служитимуть у Львові

Зі слів Олександра Тіщенка, львівського обласного військового комісара, додатковий призов пов’язаний і з тим, що були внесені часткові зміни до Указу Президента України №78 про призов на строкову військову службу. Та він запевнив, що причиною призову не є загострення бойових дій у зоні АТО.
“Ці юнаки будуть служити лише у Львові. Тут маємо дві частини Національної гвардії – №3014 і №3002. Їх відправляти у зону АТО не будуть. Призов розпочнеться 8 серпня, а вже 9-10 серпня їх відправлять до частин. Як і всі, вони служитимуть півтора року. Щодо проходження служби, то тут змін немає. Всі пільги та виплати зберігаються. Хіба що збільшать грошове забезпечення для солдатів-строковиків”, – зазначив Олександр Тіщенко.
Зі його слів, після додаткового призову на строкову службу до Нацгвардії у серпні розпочнеться підготовка до осіннього призову. Однак сам призов на строкову службу до Збройних сил України, в прикордонні війська, Національну гвардію, Міністерство транспорту та зв’язку (в минулому залізничні війська) розпочнеться у жовтні-листопаді.

Офіцери запасу під питанням

Раніше, коли міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на військову службу до Збройних сил України, думки розійшлися. Адже коли чоловіки закінчували військові кафедри вищих навчальних закладів, думали, що з армією уже нічого спільного не матимуть. Очевидно, війна на сході України внесла свої корективи. Олександр Тіщенко каже, що Львівська область виконала призов офіцерів на сто відсотків.
“Спочатку був наряд на 53 особи, а набрали 72. Навіть у цьому плані допомагали іншим областям. Зауважу, що тут нікого вибірково не забирали. Були і з освітою прокурора, і помічники суддів, і бізнесмени... Зараз вони перебувають у навчальних центрах. Думаю, щонайменше п’ять із них залишаться на контракту службу. Бо тут за ними зберігається попереднє місце праці із зарплатою, а вже на службі вони отримуватимуть грошове забезпечення від 10 тисяч гривень і додаткові кошти на оздоровлення”, – додав він.
А от чи призиватимуть їх під час осіннього призову, співрозмовник не певен. Утім не виключає цього: “Якщо знову призиватимуть офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів, але раніше не служили, то орієнтовно в тій же кількості, що й попередні рази, – близько 70 осіб”.
А на запитання, чи вручатимуть повістки на кордоні, Олександр Тіщенко відповів, що наразі цього не робитимуть.
“Раніше ми пропонували і на кордоні вручати повістки, але прикордонники не захотіли співпрацювати з нами. Хоча ми не виключаємо цього у майбутньому, коли розпочнеться осінній призов. А взагалі, згідно із законом, повістку можна вручати будь-де – у трамваях чи на кордоні”, – підсумував військовий комісар.

Пільги для учасників АТО

Окремо у Львівському обласному військовому комісаріаті наголошують на пільгах для учасників АТО. Зокрема зараз, у час відпусток, нагадують, що учасники бойових дій можуть приходити у військові комісаріати, щоби отримати талони, які дають право на одноразову поїздку за півціни (туди і назад) залізничним, повітряним, водним або ж автобусним транспортом міжміського сполучення.
“Багато хто не розуміє, навіщо ці талони. Раз на рік військові можуть, наприклад, дістатися літаком до Києва і назад за півціни. Хто цього року ще не отримав такого талона, потрібно прийти у військовий комісаріат за місцем прописки і отримати новий талон”, – резюмував Олександр Тіщенко.

І знову обліки на підприємствах

Нагадаємо, цього року Президент України підписав закон про єдиний державний реєстр військовозобов’язаних, згідно з яким проводитимуть облік усіх громадян віком від 18 до 60 років, у якому міститимуться дані як про придатних до військової служби, так і непридатних.
“У Львівській області наразі лише три воєнкомати працюють за цим реєстром. Нині військові комісаріати Львова і області формують базу”, – пояснив Олександр Тіщенко.
Як уже писала “Пошта”, єдина база формується не з даних військкоматів, а з єдиного реєстру виборців, до якої внесені всі громадяни. А створення такого реєстру насамперед спростить діяльність військового комісаріату і дасть точний облік громадян.
Разом із тим військовий комісар зазначив, що уже на всіх підприємствах відновлюються військові обліки.
“Самі керівники підприємств починають за це переживати. Якщо не подати дані підлеглого в цей реєстр, то саме керівник підприємства нестиме відповідальність. А штрафи тут серйозні – від 5 тисяч гривень”, – додав Олександр Тіщенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5896 / 4.11MB / SQL:{query_count}