“А я на морі”…, а злодії в хаті

У період відпусток “Львівська Пошта” спільно з правоохоронцями нагадує правила безпеки, які захистять ваше житло від “домушників”

Для одних літо – сезон відпочинку, а для інших – період “легких заробітків”. У час, коли власники помешкань десь за сотні кілометрів безтурботно ніжаться на сонечку, проводять час у горах, або ж подались у село до родичів, залишивши помешкання без нагляду, “домушники” не тільки  пильнують, а й користають із нажитого добра…
У правоохоронних органах Львівщини констатують, що квартирні крадіжки є дуже поширеним явищем впродовж року. Однак влітку мешканці області звертаються на 102 з цього приводу чи не щодня. Інколи надходить і по два-три таких дзвінки на день. Це підтверджують і цифри. Від початку літа на Львівщині було скоєно 240 крадіжок пов’язаних із проникненням у помешкання, констатують в Управлінні карного розшуку ГУ Національної поліції у Львівській області. І лише 115 таких злочинів розкрито, щоправда ця цифра охоплює також і квартирні крадіжки, які були скоєні раніше.
А от у самому Львові за півроку (січень-червень) 2017-го пограбували понад 900 квартир, повідомив начальник Управління патрульної поліції у місті Львові Роман Пилипенко.
“На жаль, тенденції до зменшення викликів немає”, – зазначив Роман Пилипенко.

Мітки, рекламні буклети та “продзвони”…

Усі “домушники”, які пробираються у чужі квартири, мають свою кваліфікацію, каже “Львівській Пошті” працівник карного розшуку ГУ Національної поліції у Львівській області Степан. А працюють вони переважно парами. Рідко коли поодинці. Найчастіше пробираються в помешкання, зламавши замки на дверях, через вікна чи балкони. Втім, кмітливіші квартирні злодії мають ще кілька своїх перевірених способів:
“Тепер полюбляють залишати мітки на дверях, запихати у двері рекламні буклети, після чого проходити поверхами і дивитися, де буклети забрали, а де ні, бо вдома давно нікого нема. Також можуть робити так звані “продзвони”. Спочатку слухають чи хтось є вдома, а тоді тиснуть на дзвінок, заклеюють вічко на дверях. Буває, починають слідкувати за мешканцями квартир, вивчати їхній графік, а тоді спокійно роблять свою справу”, – розповів працівник карного розшуку. Зі слів співрозмовника “Львівської Пошти”, квартирні злодії здебільшого цуплять коштовності, гроші та дрібну побутову техніку.
Коли виїжджаєте на відпочинок, зверніться до родичів, щоби час до часу навідувались у ваше помешкання
“Телевізори чи мікрохвилівки не квапляться брати, бо перехожі можуть зауважити щось підозріле. Беруть те, що можна сховати під одягом або кинути в кишеню”, – зазначив працівник карного розшуку ГУ НП у Львівській області.
Також він стверджує, що останнім часом багато серед затриманих – іноземців, “гастролерів”, які працюють загалом по всіх містах України.
“Коли ми “ловимо” “домушників”, то свої вчинки вони пояснюють тим, що “зараз важко жити, а на роботу їх ніхто не бере”. Багато серед них і раніше судимих”, – повідомляє  правоохоронець.

У небезпеці і будинки в селах

 У селах, неподалік Львова, все частіше констатують факти квартирних крадіжок. Надія, яка проживає у селі Оброшино (10 км від Львова) розповідає “Львівській Пошті”, що непроханих гостей побачила уже на порозі свого дому – у той час вона поралась на подвір’ї. Жінка й не одразу зрозуміла, хто це.
“Дивлюсь, а з мого дому назустріч мені виходить незнайомий чоловік. Запитує, чи не здаю будинок в оренду. Тим часом біля воріт його уже чекало авто, в яке злодій швидко сів і втік. Лише за дві хвилини, коли зайшла до кімнати, зрозуміла, що мене пограбували”, – розповідає мешканка Оброшина.
Пробираються не лише в помешкання, а й в гаражі, сараї... Після таких непоодиноких випадків місцеві вирішили певний час на своїх автівках патрулювали село. Багато хто з них задумався і про камери спостереження, які б по периметру охоплювали територію села.
“У приватні будинки крадії пробираються зазвичай через вікна, бо це переважно одноповерхове житло. А щоб відчинити вікно, їм потрібно лише хвилину-дві. Це непоодинокі випадки”, – каже Степан.

Не шкодуйте грошей на захист домівки!

На якісних і дорогих вікнах чи дверях із надійними замками економити не можна, бо це ваша безпека, наголошують в Управлінні карного розшуку ГУ НП у Львівській області. І рекомендують кілька простих та перевірених способів захисту приватних помешкань.
“Коли виїжджаєте на відпочинок, і вдома нікого немає, краще зверніться до родичів, щоби час до часу навідувались у ваше помешкання. Добре за можливості створювати ефект присутності в нічний період – на декілька годин увімкнути світло. Попереджуйте сусідів про свій від’їзд, щоб у випадку шуму вони могли повідомити правоохоронців. Дуже важливо, аби ваші двері у під’їзді були захищені домофоном або закривалися на ключ. А тим, хто проживає на перших поверхах, потрібно захистити свої вікна ґратами. Проте найефективніший спосіб убезпечити майно – встановити сигналізацію”, – каже працівник карного розшуку ГУ Національної поліції у Львівській області Степан.

Довіряйте перевіреним

Водночас Ігор Зінкевич, голова ГО “Варта-1”, депутат Львівської міськради, у розмові з “Львівською Поштою” наголосив, що їдучи у відпустку, намагайтесь повідомляти про це якомога менше людей. І важливо, щоб це були все-таки близькі вам люди.
“Навіть не радив би сусідам цю інформацію довіряти. Адже і сусіди бувають різні. Хтось може використати це у своїх інтересах”, – каже він.
Однак, якщо з деякими сусідами ви все-таки не перший рік підтримуєте хороші стосунки, то обов’язково домовтесь з ними, щоб наглядали за вашим житлом у час відпустки. Попросіть сусідів, аби обов’язково прибирали всю цю рекламу та повідомлення, запхані у ваші двері.
Водночас Ігор Зінкевич застерігає: коли у ваш домофон телефонує невідома вам людина з проханням впустити у під’їзд, не поспішайте її впускати. Адже це може бути потенційний злодій.
“Перестрахуйте себе і спитайте, з якої квартири ця людина, або до кого йде в гості, як звати власника цього помешкання, яке його прізвище тощо”, – зазначає співрозмовник.

Не повідомляйте про відпустку у соцмережах!

На жаль, самі того не усвідомлюючи, ми дуже часто даємо зловмисникам карти в руки – або своєю неуважністю, або надмірною відкритістю і комунікабельністю. Ігор Зінкевич акцентує: перед відпусткою не повідомляйте про свої плани у соціальних мережах. Він запевняє, що зараз окремі злодії за такими речами активно слідкують.
“Тим паче, що у соцмережах навіть можна легко визначити – багата людина чи ні. На фото, які люди “заливають” у Facebook, досвідчений злодій може також розгледіти і цінні речі у квартирі. Тому, раджу бути обережнішими і менш довірливими, бо звичайний допис у соцмерережі може стати приманкою для “домушників”, а ви про це й не здогадуватиметесь. До того ж, часто люди в соцмережах вказують ледь не конкретну годину вильоту з України і повернення додому, чим ще більше полегшують роботу злодіям, – наголошує Ігор Зінкевич. – Якщо у вашому будинку стоять двері з електричним замком, будьте уважні! Злодії ставлять на такі двері маленькі магніти, після чого двері нібито зачиняються, але водночас відчинити їх стає дуже легко”.
Не варто нехтувати цими порадами не лише у час відпусток, а й взагалі. Бо ж зі слів правоохоронців, усі квартирні злодії – це переважно раніше судимі за аналогічні злочини. А коли ж вони спробували раз, обов’язково наважаться на це і вдруге, і втретє... Тому, бережіть свої помешкання!

Встановіть сигналізацію і спіть спокійно

Найнадійнішим захистом від квартирних крадіжок є встановлення сигналізації із підведенням до пульту централізованої охорони.
“Фактично чи не щодня до нас звертаються люди – ті, яких вже обікрали, і ті, хто хоче вберегтися надалі, – аби встановити сигналізацію у своєму помешканні. Зазвичай, щоб облаштувати будинок сигналізацією, наші працівники приїжджають до помешкання, оглядають його і дають рекомендації щодо типу сигналізації, та встановлюють її. Надалі, якщо є спроба проникнення злочинця в помешкання, сигналізація спрацьовує, після сигналу тривоги, який надходить на пульт централізованого спостереження, диспетчер відправляє на місце працівників поліції, які діють відповідно до ситуації”, – розповів Денис Харчук, речник Управління поліції охорони у Львівській області.
Послуги Управління поліції охорони платні, тож за встановлення сигналізації доведеться заплатити, окрім того потрібно щомісяця сплачувати близько 100-150 гривень. Єдиної вартості встановлення сигналізації немає – все залежить від площі помешкання. Є варіанти й тимчасового встановлення сигналізації, коли, наприклад, сім’я їде на місяць-два за кордон і помешкання пустує. Тоді можна взяти під тимчасову охорону будинок, або ж окремо підвал, горище чи гараж. Адреса Управління поліції охорони у Львівській області: м. Львів, вулиця Липинського, 44. Телефон (032) 252-30-87, мобільний – 067 371 69 13. “Думаю, це найнадійніший захист, бо, як кажуть, для зловмисника з досвідом немає таких замків, що б не відмикалися”, – каже Денис Харчук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.2151 / 4.16MB / SQL:{query_count}