Особливий табір для особливих дітей

Діти із особливими потребами та їхні батьки вперше матимуть нагоду разом провести час у інклюзивному тренінго-релаксаційному таборі. Заплановані майстер-класи, спортивні змагання та паломницька поїздка

Два тижні пригод, атракцій, чудового відпочинку, а ще безцінного досвіду та цікавих тренінгів від найкращих логопедів, психологів і медиків!
Із 7 по 20 серпня у Навчально-реабілітаційному центрі І-ІІ ступеня Святого Миколая, що в смт Брюховичі неподалік Львова, пройде перший інклюзивний тренінго-релаксаційний табір для здорових дітей, дітей із особливими потребами та їхніх матерів.
Такий дарунок вирішили зробити дітям ГО “На крилах ангелів” спільно з НРЦ Святого Миколая. Організатори запевняють, що цілодобове перебування однієї дитини та одної супроводжувальної особи, чотириразове харчування, розваги, відпочинок та навчання будуть безкоштовні!
Як розповіла “Львівській Пошті” координатор Мережі освітньо-культурно-соціальних центрів для дітей із особливими потребами департаменту освіти і науки Львівської ОДА Галина Амеліна-Царьова, цей табір є особливим, бо інклюзивний і з залученням батьків та педагогів.
“Спочатку планували, що в таборі будуть лише діти із особливими потребами, але згодом зрозуміли, що це неправильно, знову буде сепарація. Тож вирішили зробити спільний табір, де б у легких відпочинкових умовах і здорові, і особливі діти вчилися комунікувати та налагоджувати взаємини. Дітям із особливими потребами буде легше “рости”, вони матимуть до чого тягнутися і від кого черпати правильні поведінкові моделі, – зазначає співрозмовниця. – Крім цього, багато дітей із особливими потребами наче відірвані від родини – зранку їх батьки ведуть до школи, а ввечері забирають. Фактично виходить так, що тато і мама не бачать, як працює їхня дитина, як і чим з нею займаються педагоги. Переривається корекційний і реабілітаційний ланцюжок”.
Зі слів Галини Амеліної-Царьової, це не зовсім правильно, бо батьки повинні бути свідомі й відповідальні. “Хочу, щоби батьки на власні очі побачили можливості своїх дітей, самі навчилися працювати з ними, аби потім уміти відтворювати це все удома. Вони мають знати, як із такими дітьми поводитися, до чого себе готувати, коли ті подорослішають, – веде далі координатор. – Але ми хочемо зробити це зовсім не нав’язливо, бо розуміємо, що через величезне емоційне навантаження батьки дітей із особливими потребами також потребують відпочинку”.
Працюватимуть із дітьми, батьками та педагогами Центру Святого Миколая кваліфіковані тренери. Уже є попередня домовленість із педагогами з Українського католицького університету, аби вони навчили викладачів центру сучасних методів реабілітації, які у нас ще не прийняті, але успішно працюють за кордоном. Отож, до роботи з дітьми та їхніми батьками будуть залучені і педагоги, і вихователі, і кваліфіковані помічники.
Загалом програма табору, зі слів Галини Амеліної-Царьової, буде цікавою, пізнавальною і насиченою. “Заплановані різноманітні майстер-класи, спортивні змагання, розпалювання ватри, навіть одноденна паломницька поїздка. Часу для нудьги не буде! У рекреаційній зоні на дев’яти гектарах землі кожен знайде собі заняття до душі, а всі разом безсумнівно отримають неймовірне задоволення!” – наголосила вона.
Наразі організатори готові прийняти у таборі лише 15-17 дітей із особливими потребами та їхніх батьків, хоча охочих відпочити у ньому набагато більше: вже зголосилися не лише жителі Львова та області, а й інших міст – Тернополя, Черкас, Житомира. До речі, всі діти шкільного віку.
Якщо перша спроба буде вдалою, організатори обіцяють проводити такий табір щороку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8042 / 4.37MB / SQL:{query_count}