Дочекались – і року не минуло

Львівська облрада прийняла “сміттєву” програму, яка допоможе вирішити проблему із відходами. Серед головних завдань – роздільний збір сміття, його систематичне вивезення та впорядкування полігонів області

фото: 032.ua
Львівська обласна та міська влада нарешті приймає конкретні рішення щодо вивезення сміття. Рік ми терпіли переповнені контейнери, дихали “ароматами” відходів, і водночас чи не щодня чули обіцянки очільників Львова та області вирішити питання. Дочекались – і року не минуло…
Цього тижня на позачерговому засіданні сесії Львівської обласної ради депутати затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Львові на 2017 – 2019 роки. Свої голоси “за” віддали 69 обласних депутатів.
Як пояснив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук, ця програма спрямована суто на вирішення сміттєвої проблеми у Львові. Комплексну програму поводження з ТПВ для нашої області в ЛОДА обіцяють напрацювати згодом.
Однак для забезпечення вивозу сміття зі Львова міська рада має виділити упродовж двох років 600 млн грн субвенції для обласного бюджету. Зокрема, у 2017 році – 150 млн грн, у 2018 році – 300 млн грн, а у 2019 – ще 150 млн грн.
Із коштів міської субвенції (600 млн грн) впорядковуватимуть полігони та звалища, на які звозитимуть львівське сміття. Також частина фінансів буде спрямована на певні соціальні проекти, передбачені Меморандумом про співпрацю між Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування Львівщини, які ще 21 квітня погодились приймати наше сміття.

Мета і завдання програми

Виступаючи перед обласними обранцями, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що проект програми обговорили під час зустрічі керівників фракцій міської та обласної рад. З його слів, йдеться про дуже значні кошти, однак “за безпеку львів’ян треба платити”. При цьому мер наголосив, що міська влада контролюватиме виконання програми, “бо це гроші громади міста”.
Андрій Садовий уточнив, що зараз на полігони Львівщини вивозять лише 30% сміття зі Львова, “проте після їх впорядкування – вони зможуть приймати більші об’єми”. Зокрема, на сесії депутати облради  передбачили 5,5 млн грн на природоохоронні заходи та впорядкування полігонів на території області.
До слова, у Програмі йдеться, що послуги централізованого збору та вивезення ТПВ зі Львова надають шість компаній: п’ять приватних (ТзОВ “АВЕ-Львів”, ТзОВ “Спецавтотранс”, ТзОВ “Санком-Львів”, ТзОВ “Грінера Україна”, ТзОВ “ДВ-Екосвіт”) та  одне комунальне підприємство (ЛКП “ТФ “Львівспецкомунтранс”).
Відповідно до цієї ухвали, ЛКП “Львівспецкомунтранс” передається у тимчасове управління Львівській облдержадміністрації – до 30 червня 2019 року. Нагадаємо, 29 червня депутати Львівської міської ради проголосували за передачу управління твердими побутовими відходами на два роки Львівській ОДА.
Водночас Андрій Садовий наголосив, що місто залишає за собою комплекс робіт, пов’язаних із будівництвом заводу з глибинної переробки відходів, рекультивацією полігону в Грибовичах.
Кошти субвенції на 2017 рік, наданої Львівською міською радою для налагодження системи поводження з ТПВ, у сумі 150 млн грн, спрямують не тільки на транспортування і захоронення ТПВ, а й на виконання умов Меморандуму для соціально-економічного розвитку територій. На цьому наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, інформує прес-служба Львівської облради.
 “Якщо цього фінансового ресурсу не вистачить, то, однозначно, Львівська міськрада повинна буде додати коштів містам”, – додав Олександр Ганущин.

Сміттєпереробний завод – ще без адреси

Голова Львівської обл­держадміністрації Олег Синютка своєю чергою акцентував на почерговості реалізації завдань у вирішенні комплексу сміттєвих проблем. З його слів, наразі перевізники працюють за короткотерміновими угодами.
“Поки що ми не в стані вивозити роздільні відходи. За три місяці маємо налагодити систему вивозу сміття. Лише після цього зможемо перейти до сортування і роздільного вивозу відходів”, – зазначив Олег Синютка.
Паралельно, за його словами, проводитимуться заходи з впорядкування, рекультивації полігону та підготовки до будівництва сміттєпереробного заводу.
Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук  повідомив, що наразі у Львівській області завершуються громадські обговорення з приводу розміщення сміттєпереробних заводів. Після цього оголосять, де все-таки зводитимуть ці комплекси.
“Як ви знаєте, ми провели конкурс з визначення інвесторів на будівництво комплексів з утилізації ТПВ. На сьогодні маємо трьох інвесторів, які за власні кошти готові будувати їх. Зараз вже завершуються громадські слухання на ділянках, які придатні для будівництва такого заводу”, – сказав Назарій Романчук.
З його слів, у ЛОДА є попереднє бачення, де ці три заводи можуть розміщуватися, більше того, громади дали на це свою згоду. Утім, він відмовився назвати, у яких районах громади погодилися на зведення сміттєпереробних комплексів: “За підсумками тих слухань, де ми їздили, вже є громади, які готові розміщувати в себе такі комплекси. Згодом озвучимо, про які саме території йдеться”.
Додамо, що цього тижня, 12 липня, Кабінет Міністрів України, як і обіцяв, виділив 50 млн грн Львівській обласній державній адміністрації, яка взяла на себе вирішення питання утилізації твердих побутових відходів у місті Лева. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду нагадав, що проблема сміття не один раз обговорювалася на загальнодержавному рівні, і уряд не раз пропонував різні рішення. Втім, “питання, яке перебуває у виключній компетенції міської влади Львова і на розв’язання якого у міської влади є всі ресурси за рахунок децентралізації, так і не було врегульоване”.
“Ми виділяємо обласній держадміністрації, як і було обіцяно, 50 млн грн. Там, де потрібно, щоб держава допомогла, ми завжди допоможемо. Думаю, що і ці кошти, і безпосереднє втручання Львівської обл­адміністрації у вирішення питання дасть можливість навести у Львові порядок. Я би дуже хотів, щоби львів'яни ходили чистими вулицями, а всі сміттєві контейнери і майданчики були вичищені”, – наголосив Володимир Гройсман.
Також вчора, 14 липня, Львівська обласна адміністрація повідомила про очищення від сміття всіх переповнених контейнерних майданчиків у Львові. За даними прес-служби Львівської ОДА, з 23 червня по 13 липня прибрали 677 контейнерних майданчиків і відтепер вивезення сміття з міста проводять у звичному режимі. Однак, вчора ж, 14 липня, на вул. Карманського, 6 за свідченням журналіста “Львівської Пошти”, контейнери були все ще переповнені, зі слів мешканців, сміття звідти не вивозять близько місяця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8550 / 4.42MB / SQL:{query_count}