Шанс стати патрульним

Патрульна поліція Львова оголосила набір на 384 вакансії. Свої заявки кандидати зможуть подати до 11 серпня

фото: Діана Кормухіна
Два роки тому на вулицях нашого міста вперше з’явилися патрульні. Львів’яни по-різному – тепло і не дуже – прийняли нових співробітників поліції, довіра до них з’явилася не одразу… Лише з часом, коли патрульні проявили професіоналізм та справжню мужність, більшість містян без зайвих сумнівів почали звертатися по допомогу саме до копів.
Тож із часом роботи в них суттєво побільшало, зросла кількість викликів та й патрулюють вони тепер не лише вулиці міста, а й дороги державного та міжнародного значення. До того ж досвідчених патрульних чекає підвищення та переведення в інші підрозділи поліції. Власне тому й виникла нова проблема – брак кваліфікованих кадрів для патрулювання вулиць.
Тож тепер патрульна поліція шукає підкріплення. Саме новобранці допоможуть зменшити обсяг роботи чинним поліцейським, щоб вони й надалі забезпечували порядок на вулицях міста.
Конкурс матиме кілька етапів: подання заяви та необхідних документів, тестування, медичне обстеження, перевірка фізичної підготовки та співбесіда з поліцейською комісією
“З 11 липня до 11 серпня триває набір на посади інспекторів та поліцейських управління патрульної поліції у Львові. Загалом відкриваємо 384 вакансії. Зараз у місті 785 патрульних. Мінімальна заробітна плата, яку отримуватиме патрульний поліцейський, становить вісім тисяч гривень. Поліцейський буде забезпечений оплачуваною відпусткою від 30 днів, безкоштовним обслуговуванням його та членів його сім’ї в закладах охорони здоров’я системи МВС, компенсацією 75% вартості санітарно-курортного лікування та відпочинку для поліцейського і 50% – для членів його сім’ї, гарантованою матеріальною допомогою в разі ушкодження здоров’я під час служби. А також матиме можливість здобути вищу освіту в профільних вишах системи МВС”, – каже начальник управління патрульної поліції Львова Роман Пилипенко.

Вимоги до кандидатів

Багато хлопців, та не менше дівчат, з дитинства мріяли стати поліцейськими. Однак мрія – це ще не все, що потрібно, аби претендувати на звання патрульного. Серед вимог до майбутніх поліцейських: громадянство України; вік від 20 до 35 років; повна загальна середня або вища освіта; наявність посвідчення водія категорії В; готовність до служби в будь-якому місті країни у зв’язку зі службовою необхідністю. Повна інформація щодо набору та документів, які необхідно подати кандидатові на вступ, викладена на сайті Департаменту патрульної поліції.
Також є низка необхідних якостей та навичок, якими повинен володіти майбутній патрульний. Серед них висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в державі; вільне володіння українською мовою; здатність швидко ухвалювати рішення та діяти в екстремальних ситуаціях; дисциплінованість, відповідальність, ввічливість, стриманість і найголовніше – прагнення допомагати людям.
Якщо кандидати пройдуть фізичне випробування і додаткове навчання, то зможуть працювати в групах тактичної підтримки патрульної поліції
“За 2017 рік патрульна поліція прийняла понад 124 тисячі викликів, які надійшли на лінію 102. Тенденції зменшення викликів не спостерігали, радше  навпаки. Це свідчить, що рівень довіри населення до патрульних збільшився. Однак громадяни телефонують не завжди з питань правоохоронного характеру. При пожежі чи витоку газу також дзвонять патрульним, хоча це й не в нашій компетенції. У середньому один патрульний екіпаж за 12 годин обслуговує 8-12 викликів. Насправді кількість особового складу недостатня, бо патрульні мають не лише виїжджати на виклики. Превентивної функції, тобто контролю за громадським порядком на вулицях, з нас ніхто не знімав. Загалом виклики на лінію 102 бувають різного характеру. За 2017 рік ми отримали понад п’ять тисяч викликів стосовно крадіжок та майже п’ять тисяч викликів через сімейні сварки”, – веде далі Роман Пилипенко.
З його слів, усі виклики різні, однакових не буває, тому точного часу, який витрачає екіпаж на виклик, неможливо передбачити. На час впливає й специфіка виклику, емоційний стан громадянина, що викликав патруль, та кількість задіяних у правопорушенні.
“Здійснюємо набір, аби збільшити кількість нарядів у місті. Зокрема, робимо акцент на кількості піших патрулів та плануємо збільшити кількість автомобільних нарядів на трасах міжнародного і державного значення”, – пояснює Роман Пилипенко.

Бути патрульним – покликання!

У патрульній поліції, як і в будь-якій іншій структурі, звичайно, є певні проблеми. Проте раніше їх було значно більше, аніж зараз, признаються самі поліцейські.
“Насамперед однією з проблем, з якою зіштовхнуться майбутні поліцейські, є графік роботи, який далеко не всім сподобається. Бо ми не цивільна організація – у нас не робота, а служба. Тобто якщо патрульний під кінець зміни отримує виклик, то він зобов’язаний відреагувати. Спершу були певні проблеми із забезпеченням патрульних формою, оскільки сталого бюджету в Департаменті патрульної поліції не було. Сьогодні весь особовий склад патрульної поліції у Львові отримав нову форму та взуття завдяки постійному бюджету. Звісно, Національна поліція та МВС не завжди мають змогу забезпечити нас формою, якою забезпечені поліцейські у європейських країнах. Та сьогодні поступово до цього наближаємося”, – каже Роман Пилипенко.
З його слів, у країні війна, тому, звісно, що бюджету, який виділили на Нацполіцію, не вистачає. Та насправді не все так погано, є лише певні прогалини. Заробітну плату патрульні отримують без запізнень, а за час роботи патрульної поліції жоден поліцейський власним коштом не заправляв машини.
Зараз у місті 785 патрульних, у середньому один патрульний екіпаж за 12 годин обслуговує 8-12 викликів
“Багато говорять про матеріальні проблеми. Однак насправді є ще одна проблема, про яку майбутні поліцейські навіть не здогадуються. Патрульні заступають на службу в “рожевих окулярах”, думають, що їх усі любитимуть і слухатимуть. Проте згодом їм доводиться працювати в агресивному середовищі. Тож деякі молоді працівники поліції не витримують цього і звільняються. Кажуть, що це не те, чого вони очікували. Бо думали, що поліцейський прийде, скаже “поліція”, всі піднімуть руки вгору і будуть слухати. А насправді люди чинять спротив, принижують патрульних. Поліцейський повинен мати агресію на три рівні меншу, аніж у інших людей, повинен надавати правоохоронні послуги, а не завдавати шкоди! Тому не всі це психологічно витримують”, – каже начальник ГУ Національної поліції у Львівській області Валерій Середа.
“Працюю поліцейським з початку заснування патрульної поліції у Львові. Навчання проходив два місяці. Форму видали одразу ж після закінчення навчання, на бензин не витратив жодної гривні. Зарплата – близько восьми тисяч гривень. Працювати патрульним подобається, хоча бувають різні моменти. Робота ця психологічно важка. Вважаю, що патрульних справді не вистачає. Тим паче зараз у планах відкриття нових дорожніх патрулів. Тобто поліцейських, які стежать за порядком на вулицях міста, переведуть у область на контроль доріг. Відповідно в місті бракуватиме патрульних. Також вважаю, що потрібно збільшити кількість піших нарядів, бо є багато вулиць, куди машина просто не може заїхати, а піший патруль може моментально зреагувати на порушення. До речі, коли починали патрулювати вулиці, то було набагато менше викликів. Звичайно, люди почали нам більше довіряти. Однак почастішали виклики, до яких поліція не має стосунку. Що б не сталося – люди телефонують у поліцію”, – каже “Пошті” патрульний Назар.

Випробування для майбутніх поліцейських

Аби прийняти присягу і стати справжнім поліцейським, потрібно пройти навчання і наприкінці скласти тестування. Конкурс складатиметься з кількох етапів: подання заяви та необхідних документів, тестування, медичне обстеження, перевірка фізичної підготовки та співбесіда з поліцейською комісією. Найкращі кандидати після навчання та складання присяги стануть справжніми патрульними поліцейськими Львова.
“Навчання триватиме чотири місяці. Тобто громадяни, які пройдуть випробування і погодяться приєднатися до лав патрульної поліції, уже в грудні прийматимуть присягу. Зокрема, тестування складатиметься із 60 запитань, які будуть поділені на блоки. Перший блок – логічне мислення, другий – загальні навички і третій – тести із загального законодавства. Щоби перейти до наступного етапу, потрібно набрати 25 балів. Тестування триватиме дві години”, – зазначає Роман Пилипенко.
З його слів, люди, які пройдуть навчання та конкурс, зможуть працювати на вулицях міста або в дорожній патрульній поліції. Якщо кандидати пройдуть фізичне випробування і додаткове навчання, то зможуть працювати в групах тактичної підтримки патрульної поліції.

Отримати докладнішу інформацію про конкурсний відбір до патрульної поліції можна за телефоном 044-390-65-00 або на сайті patrol.police.gov.ua

Валерій Середа, начальник ГУ Національної поліції у Львівській області:
– Спершу патрульні патрулювали лише вулиці міста, згодом їх функції збільшилися. Зараз патрульні здійснюють контроль на автодорогах державного значення і забезпечують громадський порядок у пунктах пропуску на кордоні. Тобто патрульних бракує через збільшення навантаження. На вулицях міста поліцейських стало значно менше, тому з’явилися певні прогалини в забезпечені порядку на дорогах Львова. Відтак прийняли рішення збільшити кількість патрульних на Львівщині. Думаю, це дозволить якісно контролювати порядок. До речі, створюємо ще один підрозділ – дорожню поліцію, яка входитиме до складу патрульної поліції. Це спеціалізований підрозділ, який займатиметься виключно контролем дорожнього руху. Принагідно додам, що в автокатастрофах гине дуже багато людей. Одна з причин – недостатній контроль на автошляхах, тож його потрібно посилити. Я, як керівник, зацікавлений, щоби патрульних було більше. Позаяк завдяки новому набору патрульних зможемо збільшити кількість нарядів на автошляхах. Загалом думаю, що це буде не останній набір: плануємо щонайменше три набори патрульних.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3172 / 4.18MB / SQL:{query_count}